pais.jpg

UUDISED

Noorte Tugila - Aasta Õpitegu 2016 Järvamaal

Täiskasvanud õppija nädala raames valiti Wittensteini ajakeskuses Järvamaa Aasta õpitegu 2016. Võitjaks osutus Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (Eesti ANK) poolt läbi viidav programm Noorte Tugila.

Loe edasi...

Noorte Tugila tegutseb 137 kohalikus omavalitsuses

PRESSITEADE 
Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Eesti ANK) Noorte Tugila
18.10.2016

Noorte Tugila (www.tugila.ee) programmiga on oktoobrikuuks liitunud 137 kohalikku omavalitsust. Programmist on kogukonnaellu naasmisel tuge saanud 1400 noort üle Eesti, kes Tugilaga liitumise hetkel ei õppinud ega töötanud.

Loe edasi...

Nopi Üles projektikoolitus 26.-27.oktoobril Paide Avatud Noortekeskuses

Hei-hei kõik noored, kellel on idee, kuidas kogukonda arendada ja liita! 26.-27. oktoober toimub täpselt Eesti keskel, Paide Avatud Noortekeskuses, NOPI ÜLES projektikoolitus. 

 

Loe edasi...

Teade juhatuse koosoleku toimumisest

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse juhatuse ja tegevmeeskonna koosolek toimub 24.oktoobril kell 10:30 - 15:00 Tartus Lille Maja noortekeskuses.

Loe edasi...

Eesti ANK otsib kommunikatsioonijuhti

TÖÖPAKKUMINE
10.10.2016

MTÜ Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus loodi 2001. aastal. Ühing on avatud noorsootöö meetodil tegutsevaid noorsootööasutusi koondav heategevuslik avalikes huvides tegutsev eestkosteorganisatsioon Eestis, mis tegeleb noorsootööasutuste ning nende töötajate eestkoste, noorsootöötajate täiendkoolituse korraldamise ning avatud noortekeskuste kui Eesti peamise noorsootööstruktuuri terviku arendamisega.  Hetkeseisuga kuulub ühendusse 86 liiget 147 noortekeskusega. Eesti ANK otsib oma meeskonda KOMMUNIKATSIOONIJUHTI. 

Loe edasi...

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus 15!

7.-13. novembril 2016 toimub üle-eestiline noorsootöö nädal, mille loosungiks on sel korral "Lugude kõla."

Nädala jooksul toimub noorsootöö kogemuslugude levitamine sotsiaalmeedias ja igas maakonnas toimuvas Noorsootöölugude Elavas Raamatukogus. 9. novembril leiab aset noorsootöö nädala tippsündmus Pidula, mis toob kokku erinevad noortevaldkonna tegijad, sõbrad ja koostööpartnerid. Tähistame ühiselt Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse 15. sünnipäeva ja anname lõppakordi noorsootöö nädalale. 

Loe edasi...

Noorte Tugila spetsialistid tutvuvad Rootsi praktikatega

 

PRESSITEADE

Neljapäeval, 15. septembril sõidavad Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (Eesti ANK) Noorte Tugila programmi 50 esindajat külla Rootsi vastava programmi UngKOMP meeskonnale, et tutvuda Rootsi õppe- ja tööhõiveta noorte heaks tehtavate tegevustega.

Loe edasi...

Õppimise või tööga hõivamata noortele pakutakse tuge


PRESSITEADE
 

8. septembril 2016

           
Hiljuti liitus juba 1000s õppimise või tööga hõivamata noor Tugila programmiga. Liitunutest enam kui pooled on noormehed.

Loe edasi...

Kust algab noorte stardiplats? ehk 8 järelkaja mõtet arvamusfestivali noortealalt

 

26. august 2016 13:39

Gerttu Aavik
Eesti Noorsootöö Keskuse kaasatuse ja konkurentsivõime üksuse suunajuht

Janne Jaagant
SA Innove kommunikatsioonispetsialist

Mihkel Velström
STEP programmi arendusjuht

Uus kooliaasta on kohe ukse ees, mistõttu on õige aeg meenutada tänavusel Arvamusfestivali noortealal tööandjate, arvamusliidrite ning teiste kõlanud soovitusi, mis on kasulikud igale noorele.

Järgnevalt 8 kõlanud soovitust ja mõtet, mida saad teha sina, et muuta oma senised kui ka algaval kooliaastal omandatavad kogemused kasulikuks näiteks oma esimesele töökohale kandideerides!

Loe edasi...

Rahvusvahelise Noortepäeva tähistamine Paide Arvamusfestivalil 12.08.2016

Noortepäev 2016 tähistamine Paides Arvamusfestivalil
PRESSITEADE 
Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Eesti ANK)
12.08.2016

Arvamusfestivali raames tähistakse täna, 12. augustil,  Paides Rahvusvahelist Noortepäeva pealkirjaga "Hoog maha, kuula mind". Ühiskond esitab noortele tihti suured ootused, soosides rööprähklemist. Sel aastal Eesti ANK ja Järvamaa Noortekogu poolt korraldatav noortepäev annab noortele võimaluse rääkida täiskasvanutega oma tegelikest soovidest.

Loe edasi...

Rahvusvaheline Noortepäev 2016

12. augustil 2016 tähistame Rahvusvahelist Noortepäeva Arvamusfestivali noortealal Paide Vallimäel. Sel korral kannab Noortepäev loosungit "Hoog maha- kuula mind!"

Loe edasi...

Arvamusfestivali noorteala 2016

Laupäeval, 13. augustil 2016 toimuval arutelupäeval Arvamusfestivali Noortealal võetakse põhjalikumalt vaatluse alla noorte kaasamine tööturule, avatakse noorte erinevaid töökogemuse omandamise võimalusi, analüüsitakse erivajadusega noorte väljakutseid hariduses ja tööelus, vaetakse, kuidas noortest kasvaksid paremad juhid ning selgitatakse noorte ettevõtluse müüte ja tegelikkust.

Noorteala teemade sisukaks muutmisesse ning noorte tööhõive toetamisse panustavad Eesti Noorsootöö Keskus, SA Innove Rajaleidja keskuste võrgustik, Eesti Töötukassa, Tartu Ülikool, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus, Eesti Ettevõtlike Noorte Koda ning paljud teised. Lisainfot esinejate, arutelude täpse ajakava ja muu kohta leiad Arvamusfestivali kodulehelt www.arvamusfestival.ee

Loe edasi...

Miks noored mehed ei õpi ega tööta?

PRESSITEADE

 

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Eesti ANK) Noorte Tugila

7.07.2016

Noorte Tugila (www.tugila.ee) on alates novembrist 2015 ellu kutsutud, aitamaks naasta ühiskonnaellu õppimise ja tööga hõivamata noortel. Tänaseks on programmiga liitunud 860 noort, kellest enam kui pooled, 466, on poisid. Kümnendik osalejatest pöördus ise Tugila poole, nähes programmis tõhusat abilist. Projektist on edukalt väljunud esimesed noored, kes on valmis oma kogemust ka avalikkusega jagama.

Loe edasi...

Aktiivsed noored kogevad kogukonna toetust

PRESSITEADE 
Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Eesti ANK) 
9.06.2016

Noorte piirkondlikute ideede projektifond Nopi Üles! alustas juunis 7-26 aastaste noorte omaalgatuslike ideede elluviimise rahalist toetamist. Noorte aktiivset eluhoiakut edendavaid ja kodukoha arengusse panustavaid tegevusi toetatakse kuni 2000 euro väärtuses. Projekte rahastatakse kuni 2018. aastani. Käesoleval aastal on projektifondi ulatuseks 35 180 eurot.

Loe edasi...

Noorsootöö nädalal noorsootöö lood kõlama

Noorsootöö nädal 2016 kannab pealkirja „Lugude kõla“ ja toimub 7.-13.11. 2016.

Loe edasi...

Alamkategooriaid