pais.jpg

UUDISED

Kust algab noorte stardiplats? ehk 8 järelkaja mõtet arvamusfestivali noortealalt

 

26. august 2016 13:39

Gerttu Aavik
Eesti Noorsootöö Keskuse kaasatuse ja konkurentsivõime üksuse suunajuht

Janne Jaagant
SA Innove kommunikatsioonispetsialist

Mihkel Velström
STEP programmi arendusjuht

Uus kooliaasta on kohe ukse ees, mistõttu on õige aeg meenutada tänavusel Arvamusfestivali noortealal tööandjate, arvamusliidrite ning teiste kõlanud soovitusi, mis on kasulikud igale noorele.

Järgnevalt 8 kõlanud soovitust ja mõtet, mida saad teha sina, et muuta oma senised kui ka algaval kooliaastal omandatavad kogemused kasulikuks näiteks oma esimesele töökohale kandideerides!

Loe edasi...

Teade juhatuse koosoleku toimumisest

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse juhatuse koosolek toimub 24. augustil 2016 kell 10:30 - 15:00 Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuses.

Loe edasi...

Rahvusvahelise Noortepäeva tähistamine Paide Arvamusfestivalil 12.08.2016

Noortepäev 2016 tähistamine Paides Arvamusfestivalil
PRESSITEADE 
Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Eesti ANK)
12.08.2016

Arvamusfestivali raames tähistakse täna, 12. augustil,  Paides Rahvusvahelist Noortepäeva pealkirjaga "Hoog maha, kuula mind". Ühiskond esitab noortele tihti suured ootused, soosides rööprähklemist. Sel aastal Eesti ANK ja Järvamaa Noortekogu poolt korraldatav noortepäev annab noortele võimaluse rääkida täiskasvanutega oma tegelikest soovidest.

Loe edasi...

Rahvusvaheline Noortepäev 2016

12. augustil 2016 tähistame Rahvusvahelist Noortepäeva Arvamusfestivali noortealal Paide Vallimäel. Sel korral kannab Noortepäev loosungit "Hoog maha- kuula mind!"

Loe edasi...

Teade Eesti ANK üldkogu toimumisest

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse üldkogu toimub 12.08.2016 kell 09.45-12:00 Paide noortekeskuses (Lai 33). 

Loe edasi...

Arvamusfestivali noorteala 2016

Laupäeval, 13. augustil 2016 toimuval arutelupäeval Arvamusfestivali Noortealal võetakse põhjalikumalt vaatluse alla noorte kaasamine tööturule, avatakse noorte erinevaid töökogemuse omandamise võimalusi, analüüsitakse erivajadusega noorte väljakutseid hariduses ja tööelus, vaetakse, kuidas noortest kasvaksid paremad juhid ning selgitatakse noorte ettevõtluse müüte ja tegelikkust.

Noorteala teemade sisukaks muutmisesse ning noorte tööhõive toetamisse panustavad Eesti Noorsootöö Keskus, SA Innove Rajaleidja keskuste võrgustik, Eesti Töötukassa, Tartu Ülikool, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus, Eesti Ettevõtlike Noorte Koda ning paljud teised. Lisainfot esinejate, arutelude täpse ajakava ja muu kohta leiad Arvamusfestivali kodulehelt www.arvamusfestival.ee

Loe edasi...

Miks noored mehed ei õpi ega tööta?

PRESSITEADE

 

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Eesti ANK) Noorte Tugila

7.07.2016

Noorte Tugila (www.tugila.ee) on alates novembrist 2015 ellu kutsutud, aitamaks naasta ühiskonnaellu õppimise ja tööga hõivamata noortel. Tänaseks on programmiga liitunud 860 noort, kellest enam kui pooled, 466, on poisid. Kümnendik osalejatest pöördus ise Tugila poole, nähes programmis tõhusat abilist. Projektist on edukalt väljunud esimesed noored, kes on valmis oma kogemust ka avalikkusega jagama.

Loe edasi...

Aktiivsed noored kogevad kogukonna toetust

PRESSITEADE 
Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Eesti ANK) 
9.06.2016

Noorte piirkondlikute ideede projektifond Nopi Üles! alustas juunis 7-26 aastaste noorte omaalgatuslike ideede elluviimise rahalist toetamist. Noorte aktiivset eluhoiakut edendavaid ja kodukoha arengusse panustavaid tegevusi toetatakse kuni 2000 euro väärtuses. Projekte rahastatakse kuni 2018. aastani. Käesoleval aastal on projektifondi ulatuseks 35 180 eurot.

Loe edasi...

Noorsootöö nädalal noorsootöö lood kõlama

Noorsootöö nädal 2016 kannab pealkirja „Lugude kõla“ ja toimub 7.-13.11. 2016.

Loe edasi...

Alustab 7-26 aastaste noorte ideede toetusfond "Nopi Üles!"

PRESSITEADE

Noorte piirkondlikute ideede projektifond Nopi Üles! alustab 7-26 aastaste noorte omaalgatuslike ideede elluviimise rahalist toetamist.

Loe edasi...

Noorsootöötajatele on loodud tööalase nõustamise süsteem Coachide pank

 

PRESSITEADE

Eesti ANK korraldab koostöös Eesti Noorsootöötajate Koguga (ENK) noortekeskuste juhtide ja noorsootöötajate koolituse juhtide arengu toetamiseks.

Loe edasi...

Teade juhatuse koosoleku toimumisest

Eesti ANK juhatuse korraline koosolek toimub 3.juunil kell 11:00 - 16:00 Põltsamaa noorte ja elukestva õppe keskuses (Veski tn 4, Põltsamaa).

Loe edasi...

Noorte Tugila on juba aidanud 441 õppimise või tööga hõivamata 15-26 aastast noort

PRESSITEADE

Noorte Tugila projekt (www.tugila.ee) tegutseb 40 noortekeskuses üle Eesti alates eelmise aasta novembrist. Tänaseks on Tugilast individuaalset jõustamist ja tuge saanud 441 noort, kes programmiga liitumise hetkel ei õppinud ega töötanud.

Loe edasi...

15-26 aastaste õppimise või tööga hõivamata Noorte Tugila alates 1.04 igas maakonnas

 

PRESSITEADE

Mahukaim noortele suunatud riikliku noortekeskuste progamm Noorte Tugila laieneb alates 1. aprillist kõikidesse Eesti maakondadesse.

Noortekeskuste juurde loodud Noorte Tugilates (www.tugila.ee) pakuvad noorsootöötajad individuaalset jõustamist ja abi 15-26 aastastele noortele, kes ei õpi ega tööta. Noor osaleb programmis kuni poole aasta jooksul ning noorsootöötaja aitab lisaks noort luua kontakte nii haridusasutuste, tööandjate kui ka organisatsioonidega.

Loe edasi...

Programm „Murdepunkt“ ennetab noorte riskikäitumist

Täna, 24. märtsil toimub Haridus- ja teadusministeeriumi Tallinna esinduses uue alaealiste mõjutusvahendi – sotsiaalse programmi „Murdepunkt“ mõju-uuringu tutvustamine. Arutletakse programmi „Murdepunkt“ edasisi rahastamisvõimalusi alaealiste õigusrikkujate ja riskikäitumisega noorte abistamisel samanimelise projekti lõppemise järel aprillis 2016.

Loe edasi...

Alamkategooriaid