Nädal 13: 27.03-02.04.17

27.03

  • Eesti ANK büroo- ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt osaleb 27.-29.03 Erasmus+ strateegilise koostööprojekti “Boost your possibilities – Youth Centres for youth mobility and intercultural learning” lõpukohtumisel ja konverentsil Nuori 2017 Tamperes, kus tutvustatakse projekti raames valminud rahvusvahelise noorsootöö mõju uuringut. Uuringu Eesti raport on leitav: https://ank.ee/…/uurimuse-impact-of-internationality-raport/ Eesti esinduse koosseisus sõidavad projekti lõpukohtumisele ja konverentsile osalema veel: Angelika Alström (Rõuge noortekeskus), Reelika Lodjak ja Daiga Paršova (Lille Maja noortekeskus), Merle Linno (Tartu Ülikool), Urve Sarapik (Ridala vallavalitsus), Lea Pullerits (Mustamäe avatud noortekeskus), Reelika Ender.

28.03

  • Eesti ANK tegev- ja tugimeetme Noorte Tugila juht Heidi Paabort osaleb KÜSK poolt toetatud Eesti EL eesistumise konkursi projektide algusseminaril Tallinnas. Peale lõunat kohtub Anders Bergströmiga, kes koordineerib School2Work võrgustikku (Norden Association). Kohtumise eesmärk on arutada ühisplaane aastatel 2017- 2019.
  • Eesti ANK koordineerimisel ja HTM toel saavad alguse noorteinfo koolitused. Noorteinfo koolituste peaeesmärk on tagada noorteinfo teenuse pakkumisega seotud teadmised ja oskused, mis vastavad noorsootöötaja kutsestandardi 6-le ja 7-le tasemele. Koolitustel osaleb kokku 110 noortevaldkonna spetsialisti üle Eesti. Esimene kooltusmoodul toimub 28.-29.03 Pärnumaal, Sauga Avatud Noortekeskuses. Noorteinfo I koolitusmooduli Eesti ANK esindaja on noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov.

29.03

  • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa coachib HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames programmis osalevaid juhte Tartus ja osaleb individuaalsupervisioonis.
  • Nopi Üles projektijuht Riin Luks kohtub ENL esindaja Heiki Viisimaaga läbi Skype – teemaks projektifondid.

1.04

  • Nopi Üles projektijuht Riin Luks “Teeme Ära “noortejuhtide kokkusaamisel, kus esitab ettekande noorte kaasamise ja noorte omaalgatuste teemal. Jooksvalt viiakse läbi Skype-nõustamisi.

Teised tegevused Eesti ANKis sel nädalal:

  • Noorte Tugila spetsialist Kerli Kõiv tegeleb tugilate tegevuste tulemuste seirega, nõustamistegevustega.noorte huvikeskus), Egle Kõva (Haanja noortekeskus).
  • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa kavandab järgnevaid meeskonna coaching’u kohtumisi ja 30.03.-02.04. täiendab end ISCI superviisor/coach’i väljaõppes Tallinnas.

2017.aastal tähistatakse Eestis Laste- ja noorte kultuuriaastat. Eesti ANK soovib selle raames tutvustada oma liikmete noortekeskusi, et näidata, millised võimalused on lastel ja noortel üle Eesti.

Sel nädalal on meil hea meel tutvustada TÕRVA AVATUD NOORTEKESKUST.

Tõrva Avatud Noortekeskus tegutseb 2014 aasta aprillikuust. Kuni tänase päevani on oldud samades ruumides, kuid 2011 aastal läbis hoone väga põhjaliku rekonstrueerimise ja endisest Patküla Põhikooli ühes tiivast on kujundatud suur ja multifunktsionaalne hoone. Kokku on majas kolm korrust, mis kõik on noorte päralt. Tõrva ANK täidab ka omamoodi kultuuri ja spordikeskuse funktsiooni, siin käivad oma tähtpäevi pidamas Tõrva eakad, toimuvad ka koolitused ja seminarid ja tegutsevad treeningrupid täiskasvanutele. Kuid põhiliselt on maja ikkagi avatud noortele, kes käivad siin oma vaba aega veetmas, osalevad bändiringis, treenivad Taekwondod, tantsivad tantsuklubides ja kokandusringis. Majal on bändiruum koos salvestusruumiga, siit on läinud eetrisse Tõrva Noorteraadio ja andnud intervjuud president. Spordisaalis käivad tänavatantsu, Taekwondo ja Zumbatreeningud, kolmanda korruse saali kasutatakse mitmesuguste ürituste tarbeks, majas tegutseb teatriring, lisaks siin on hästi sisustatud fotostuudio. Vaba aja veetmiseks on olemas piljardilaud, õhuhoki, lauajalgpall, lauatennis ja palju lauamänge. Arvutihuvilistele on olemas kolm arvutit ja x-boxi mängukonsool. Noorte päralt on ka köök, kus saab omale süüa valmistada.

Lisaks on noortekeskusel avar väliala, kus saab sportlikult aega veeta. Siin on jalgpalliväljak, korvpalliplats, skatepark ja madalseiklusrada. Lisaks saab mängida disc- golfi.

Tõrva Avatud Noortekeskuses töötab põhikohaga kolm töötajat- noorsootöötaja, administraator ja juhataja. Lisaks tegelevad noortega ringide juhendajad ja treenerid

Tõrva noored tulevad noortekeskusesse hea meelega, sest siin on palju tegevusi, toredad töötajad ja lahedad sõbrad kõik koos.

Eesti ANK soovitab lugeda:

Sel nädalal algava Noorteinfo koolitusprogrammi valguses soovitab Eesti ANK lugeda “Noorteinfo teenuse kättesaadavuse ja kasutajamugavuse tõstmise analüüs”.