Nädal 18: 2.05-5.05.2017

2.05
Toimub Noorte Tugila 4 grupi I mooduli koolitus Tartu Loodusmajas, osalevad Noorte Tugila Eesti ANK meeskonna liikmed Heidi Paabort, Kerli Kõiv, Ivika Uslov.

Eesti ANK noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov osaleb 2.-3.05 Noorteinfo Tartu grupi II koolitusmoodulil Tartu Lille majas ja Loodusmajas.

Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa osaleb individuaalses supervisioonis.

3.05
Anne Õuemaa viib HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames läbi meeskonna coachingu Tartus.

Nopi Üles projektijuht Riin Luks osaleb noorsootöötaja kutse taotlemise intervjuude hindamiskomisjonis Tartus.

4.05
Ivika Uslov osaleb Erasmus+ toetatud rahvusvahelise projekti “Muutuse hindamine” raames Pärnumaa noortekeskustes toimunud noortekeskuse mõju noorele hindamise kokkuvõtval seminaril Pärnu Noorte Vabaajakeskuses. Seminaril osalevad Pärnu Raeküla Vanakooli Keskus, Pärnu-Jaagupi Avatud Noortekeskus, Pärnu Noorte Vabaajakeskus, Tõstamaa Avatud Noortekeskus ja ENTK.

5.05
Anne Õuemaa coachib HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames noortekeskuste juhte

Eesti ANK büroo- ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt osaleb Euroopa Noortenädala raames toimuval foorumil „Väärtusdilemmad noorsootöös“

 

2017. aastal tähistatakse Eestis Laste- ja noorte kultuuriaastat. Eesti ANK soovib selle raames tutvustada oma liikmete noortekeskusi, et näidata, millised võimalused on lastel ja noortel üle Eesti.

Sel nädalal on meil hea meel tutvustada Loo noortekeskust.

Loo Noortekeskus asub Jõelähtme vallas, Loo alevikus ning tegutseb uhiuutes ruumides alates novembrist 2016. Noortekeskuses on mitmekesised võimalused noortel oma vaba aja veetmiseks. Siin on telekanurk, avar kööginurk, piljardilaud, lauatennise laud, arvutiruum, mis sisaldab endas muuhulgas ka XBOXi mängunurka ning kunstide- ja lauamängude ruum, lisaks ka mitu „chillnurka“, kus sõpradega aega veeta ja juttu puhuda. Noortekeskuses püütakse eelkõige lähtuda siinse tegevuse mõtestatusele, et noortekeskuse ruumid oleks igakülgselt noore jaoks huvi- ja põnevust pakkuvad ning koht, kuhu alati tagasi tulla.

Eesti ANK soovitab:

Euroopa noortenädala puhul soovitab Eesti ANK lugeda raportit World Employment Social Outlook, Trends For Youth 2016 uurimaks, millised on noortega seonduvad trendid maailmas.