Nädal 20: 15.-21.05.17

15.05

  • Noorte Tugila spetsialist Kerli Kõiv ja koolitaja Kati Orav juhendavad Tartus tugila uutele spetsialistidele suunatud Kaasamislaborit.

16.05

  • Eesti ANK noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov osaleb 16.-17.05 HTM toel korraldatava Noorteinfo koolitusprogrammis Tallinnas, Kesklinna Noortekeskuses.
  • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonna coachingu päeva Kärdlas

17.05

  • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa coachib juhte Tartus. 

Teised tegevused sel nädalal Eesti ANKis:

  • Eesti ANK büroo- ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt tegeleb büroo ja rahvusvaheliste projektidega seonduvate jooksvate üleasnnetega, sh EVT projekti “Create Your World” aruande koostamisega Mobility Toolis ning algavate Erasmus+ projektide ettevalmistustega ning sügisel Leedu noorsootöötajate õppevisiidi korraldamisega Eesti noortekeskustesse.
  • Eesti ANK noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov tegeleb Noorteinfo koolitusmoodulite tehnilise korraldusega ja HMN poolt toetatud projekti “Selge suund” jooksvate ülesannetega.
  • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa kavandab järgnevaid meeskonna coaching’u kohtumisi ja täiendab end ISCI superviisor/coach’i väljaõppes 18.05.-21.05. Nõmme talus.
  • Eesti ANK tegev- ja tugimeetme Noorte Tugila juht tegeleb sel nädalal Noortekeskuse Logiraamatu tehnilise analüüsiga, et panna paika peamised parendustegevused.
  • Nopi Üles projektijuht Riin viib 15-17.05 läbi lepingunõustamisi Skype vahendusel.

2017 aastal tähistatakse Eestis Laste- ja noorte kultuuriaastatEesti ANK soovib selle raames tutvustada oma liikmete noortekeskusi, et näidata, millised võimalused on lastel ja noortel üle Eesti.

Sel nädalal on meil hea meel tutvustada Põhja-Tallinna Noortekeskust.

Põhja-Tallinna Noortekeskus avati esmakordselt 2007. aastal, mil kandis nime Kopli Noortekeskus. 2014. aastal sai keskus uue nime: Põhja-Tallinna Noortekeskuseks (PTNK).

PTNK on noortele mõeldud paik, mis pakub erinevaid võimalusi ja kohta, kus noor saab olla Sina ise! Noortekeksuses saab osaleda erinevates klubides: IT ja Digitaalne kunst, Male, Meisterdamine, Mäluklubi, tantsida ajaloolisi rahvatantse, treenida Pilatese või Break Dance tundides, osaleda Kokanduses. Aasta jooksul toimuvate ürituste hulgas noortele võib välja tuua vastlapäeva võistlused, linnalaagrid, talgud, rannanoorteka Stroomi rannas ja Jõulupeo. Toetatakse ka noorte omaalgatust projektides või üritustel, mille üheks näiteks võib tuua õuduste- põnevusrohke Halloweeni kostüümipeo!

Noortekeskuses asuvad ruumid pakuvad erinevaid võimalusi. PTNKs asub suur saal, mis on sobilikuks paigaks erinevate suurte ürituste korraldamiseks (kontserdid, treeningud). Peeglisaal ja kunstiladu, mida kasutavad nii noored kui ka noorsootöötajad tantsutundide, treeningute, loengute jms läbiiviimiseks. Kahte nimetatud saali on võimalik huvilistel ka rentida. Lisaks sellele asub PTNKs ka köök, mis on ideaalseks koosolekute, kokanduse, meisterdamise ja muude tegevuste korraldamiseks, maleruum, IT- klass koos kümne arvutiga ning noortele muusikutele mõeldud bändiruum. Noortekeskuse peamiseks ruumiks on aga avatud osa, kus keskust külastavad noored saavad veeta oma vaba aega teistega suheldes, mängides piljardit, lauajalgpalli, x-boxi või lauamänge, joonistada või kasutada arvutit. Noortekeskuse alal asutakse sel aastal ehitama ka uut skateparki!

Noortekeskuses töötab 5 vahvat noorsootöötajat, juhataja ja koristaja. PTNK eesmärgiks on pakkuda noortele vaba aja sisustamise võimalusi, toetada mitte formaalset õpet ning noorte kaasatust piirkonna tegevustesse.

Eesti ANK soovitab:

Eesti ANK on alustanud ettevalmistusi Leedu noorsootöötajate õppevisiidi korraldamisega Eesti noortekeskustesse ja, et teada, mis Leedus toimub, soovitame lugeda järgmist trükist “Handbook For People Working With Youth Groups. Non-formal education practice in Lithuania”.