Nädal 25: 19.-23.06.2017

19.06

19.-20.06 osalevad Eesti ANK tegev- ja tugimeetme Noorte Tugila juht Heidi Paabort ja Noorte Tugila teenuse sisujuht Kerli kõiv School to work platvormi rahvusvahelisel konverentsil Stockholmis, Rootsis. Eesti ANK poolt tutvustatakse Noorte Tugila tegevusi, Noortekeskuste Logiraamatut ja juhitakse temaatilist töötuba, mis keskendub avaliku- ja kolmanda sektori headele näidetele.

21.06

Eesti ANK büroo- ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt osaleb algava Eesti ANK poolt koordineeritud Erasmus+ strateegilise koostööprojekti „Community Guarantee“ parterite kohtumisel Skype vahendusel.

Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonna coaching’u Ridala vallas 21.06.

22.06

Stiina Kütt võtab Tallinna Ülikoolis vastu noorsootöö korralduse eriala magistriõppe lõpudiplomi. Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituudi magistriõppe lõpuaktus toimub algusega kell 12:00 Tallinna Ülikooli Terra hoone aulas T324 ning on jälgitav kõigis kampuse telerites ning Internetist aadressil www.tlu.ee/aktus.

Teised tegevused Eesti ANK-is sel nädalal:

Eesti ANK noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov tegeleb sel nädalal HTM toel ja Eesti ANK poolt koordineeritud Noorteinfo koolitusprogrammi kokkuvõttesse sisendi koostamisega, HMN poolt toetatud projekti “Selge suund” jooksvate ülesannete, Erasmus+ projektis “Muutuse hindamine” osalenud keskuste tagasisideküsitluse läbi viimise ja Noorte Tugila tehniliste ülesannetega.

Nopi Üles projektijuht Riin Luks tegeleb saabunud taotlustega ja nõustamiste planeerimisega.

 

2017 aastal tähistatakse Eestis Laste- ja noorte kultuuriaastatEesti ANK soovib selle raames tutvustada oma liikmete noortekeskusi, et näidata, millised võimalused on lastel ja noortel üle Eesti.

Sel nädalal on meil hea meel tutvustada Hummuli noortekeskust.

Hummuli noortetuba avati 2013. aasta septembris. Praktikas tegutseb Hummuli Avatud noortekeskus ühes 40 m2 suuruses toas, mis asub Hummuli Vallavalitsuse hoones 2. korrusel. Lisaks Hummuli Vallavalitsusele tegutsevad hoones Hummuli Raamatukogu ja lasteaed Sipsik. Alates 2017. aasta augustikuust hakkab Hummuli Rahvamajas tegutsema ka Hummuli Perearstikeskus ja käsitööringid.

Noortetoas on neli arvutit, mida noored kasutavad aktiivselt. Lisaks on olemas televiisor, mängukonsool Wii, erinevad lauamängud, videokassettide mängija koos erinevate videokassettidega, DVD-mängija, kombineeritud mängulaud (piljard, jalgpall, õhuhoki) ning vahendid joonistamiseks/kirjutamiseks. Eelpool mainitud vahendid leiavad harvem kasutust, kuna tänapäeval on noored huvitatud rohkem virtuaalmaailmast. Hummuli Põhikooli staadionil (umbes 700 meetri kaugusel) on noortel võimalus mängida jalg-, võrk- ja korvpalli ning Hummuli alevikus lauatennist (umbes 400 meetri kaugusel). Lisaks on Hummuli pargis võimalik kasutada hiljuti ehitatud välijõusaali.

Põhiliselt külastavad noortetuba nooremad Hummuli Põhikooli õpilased, kes käivad arvutimänge mängimas. Hummuli valla noortekeskuses töötab üks inimene (poole kohaga noorsootöötaja ja poole kohaga kultuuritöötaja). Noortetuba on avatud esmaspäevast reedeni.

Eesti ANK soovitab: Justiitsministeeriumis esitleti mais uuringut Eesti laste kogemusest õiguskaitseorganitega suheldes, ja need kogemused ei ole kahjuks olnud alati head. Uuringu kaudu vahendatud laste hääl ütles, õigusemõistmises ohvri ja tunnistajana osalevad lapsed vajavad õigusemõistmisel suuremat mõistmist, turvatunnet ja ausaid selgitusi. Tutvu uuringu tulemustega:

Child-friendly justice. Perspectives and experiences of children involved in judicial proceedings as victims, witnesses or parties in nine EU Member States