Nädal 26: 26.06 – 02.07.17

26.06

 • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonna coaching’u  Kuressaares.
 • Eesti ANK büroo- ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt osaleb Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) Finantsmehhanismi 2014-2021 raames algatatud programmi „Local Development and Poverty Reduction“ fookuse seadmiseks ja rahastatavate valdkondade kindlaks tegemiseks korraldatava huvigruppide kaasamisürituse teemablokis „Children and Youth at Risk & Youth participation in the Labour Market“ Sotsiaalministeeriumis.
 • Eesti ANK tegev- ja tugimeetme Noorte Tugila juht Heidi ja Noorte Tugila teenuse sisujuht osalevad ENTK-ga Skype kohtumisel, et arutada 2017. aasta Noorsootöö nädala plaane. Peale lõunat kohtub Heidi Noorteinfo koolitaja Hannes Sildnikuga, et arutada tulevasi plaane.
 • Eesti ANK juhatuse liige Kristi Paas osaleb SANA hindamiskomisjonis.

27.06

 • Eesti ANK juhatus ja tegevmeeskond osalevad meeskonnasupervisioonil ja juhatuse ja tegevmeeskonna koosolekul Saue Noortekeskuses.

28.06

 • Eesti ANK tegev- ja tugimeetme Noorte Tugila juht Heidi Paabort ja Eesti ANK noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov kohtuvad HTM Noorteinfo koolituse juhtgrupiga, et paika panna tulevased sammud.
 • Nopi Üles projektijuht Riin Luks osaleb noortevaldkonna EL eesistumise teemameeskonna kohtumisel Tartus HTMis.

29.06

 • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa viib läbi Noorte Tugila grupisupervisooni programmi uutele spetsialistidele Tartu Loodusmajas.
 • Heidi Paabort ja Kerli Kõiv kohtuvad Narva Tugilaga Tartus.

30.06

 • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonna coaching’u  Tartus ja kavandab järgnevaid meeskonna coaching’u kohtumisi.
 • Eesti ANK noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov osaleb Erasmus+ projekti “Muutuse hindamine” koordineerivate organisatsioonide vahekohtumisel Haapsalus, et teha kokkuvõte hindamistsüklitest.

 

Teised tegevused sel nädalal Eesti ANKis:

 • Stiina Kütt tegeleb sel nädalal büroo ja rahvusvaheliste projektidega seonduvate jooksvate ülesannetega.
 • 29.-30.06 viib  Nopi Üles projektijuht Riin Luks läbi Skype nõustamisi noortega.

 

2017 aastal tähistatakse Eestis Laste- ja noorte kultuuriaastatEesti ANK soovib selle raames tutvustada oma liikmete noortekeskusi, et näidata, millised võimalused on lastel ja noortel üle Eesti.

Sel nädalal on meil hea meel tutvustada LASVA VALLA NOORTEKESKUST.

Lasva valla noortekeskus on tegutsenud peaagu kolm aastat. Toimetatakse vanas, renoveeritud Kääpa koolimajas. Maja on kahe korruseline, aga hetkel kasutatakse ainult esimest korrust. Esimesel korrusel on kolm mänguruumi, kabinet, väike kööginurk ja WC. Teisele korrusele tulevad suurem köögiruum, seminariruum, dušširuum/wc, muusikastuudio ja üks magamistuba.

Lasva valla noortekeskus on koht, kuhu noortele meeldib peale kooli tulla. Seal on hubane ja palju erinevaid tegevusi oma vaba aja veetmiseks nii sees kui õuealal. Seal saab mängida x-boxi, piljardit, lauatennist ning paljusid erinevaid lauamänge. Huvilised saavad laenutada kettaid ja minna õue
discgolfi mängima. Trennihuvilised saavad treenida välijõusaalis, mängida võrkpalli või siis mängida lihtsalt noortekeskuse õuealal kiikuda.

Lasva valla noortekeskuses tegutseb ka noortevolikogu, kelle praegune koosseis on 7 liikmeline. Noortevolikogu käib kokku iga kuu. Noored on aktiivsed, kirjutavad projekte, korraldavad üritusi ning iga kuu suheldakse ka vallavanemaga. Traditsiooniks on saanud iga aastane jüriöö jooks, noortekeskuse sünnipäeva tähistamine, halloweeni pidu ja jõulud.

Lasva valla noortekeskuses töötab igapäevaselt üks inimene. Noortekeskus on avatud esmaspäevast laupäevani. Laupäeviti on tööl noortevolikogu esimees, kes on tööle võetud viie valla koostööprojekti raames.