Nädal 36: 4.09- 8.09.2017

E, 4.09

Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonna coaching’u Pärnus.

Pikaajalist Euroopa Vabatahtlikku Teenistust Keila ja Sõmeru noortekeskustes alustavad Eesti ANK koordineeritud projekti “Catch The Spark” raames välisvabatahtlikud Sloveeniast ja Saksamaalt. Projekti eesmärk on suurendada osalust, avatust ja mitmekesisust noortekeskustes ja kogukondades läbi kultuuridevahelise dialoogi. Projekti toetab SA Archimedese noorteagentuur Erasmus+ programmist.

T, 5.09

Eesti ANK tegev- ja tugimeetme Noorte Tugila juht Heidi Paabort osaleb 5.09 Praxis koolitusel “Kuidas tellida uuringuid, millest on kasu aastateks” II moodulil Tallinnas.

R, 8.09

Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonna coaching’u Keilas.

Teised tegevused Eesti ANKis sel nädalal:

Eesti ANK büroo- ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt tegeleb büroo, EVT ja rahvusvaheliste projektidega seonduvate jooksvate ülesannetega, muuhulgas eesootava Erasmus+ strateegilise koostööprojekti „Community Guarantee“ partnerite esimese kohtumise korraldusega.

Anne Õuemaa kavandab HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ järgnevaid coaching’u kohtumisi ja annab sisendit projekti mõju-uuringusse.

Eesti ANK noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov tegeleb HMN poolt poolt toetatud projekti “Selge suund” ja Noorte Tugila jooksvate ülesannetega.

Noorte Tugila spetsialist Kerli Kõiv korraldab jooksvalt Noorte Tugila tegevust, analüüsib Noorte Tugila programmi haldusreformi olustikus ning viib läbi tegevusi, mis toetavad 9.novembril toimuva konverentsi korraldust.

Nopi Üles projektijuht Riin Luks tegeleb noorte aruandluste tagasisidestamise ning blogi haldamisega. Jooksvalt viib läbi nõustamisi ning teeb kokkuvõtteid hetkeolukorrast.

Eelinfo:

11.09 osaleb Heidi Paabort School to Work võrgustiku kohtumisel Stockholmis, Rootsis.

 

2017 aastal tähistatakse Eestis Laste- ja noorte kultuuriaastatEesti ANK soovib selle raames tutvustada oma liikmete noortekeskusi, et näidata, millised võimalused on lastel ja noortel üle Eesti.

Sel nädalal on meil hea meel tutvustada Haabersti noortekeskust.

Haabersti noortekeskus on tegutsenud 16 aastat. Noortekeskuses on noortel võimalik kasutada erinevaid ruume ja võimalusi. Alumisel korrusel asub noortekohviku ruum, kus noortel on võimalik mängida lauamänge, õppida ja saada õpiabi, mängida xboxi ja nintendo wii-d. Lisaks on alumisel korrusel avatud fuajee pool, kus on üleval noorteinfo stendid ning kaartide mängimiseks ja suhtlemiseks mõnusad lauad-diivanid. Alumisel korrusel on ka suurem mängude saal, kus on noortel võimalik mängida lauatennist, lauajalgpalli ja piljardit. Ülemisel korrusel on kunstiruum, kus noortel on võimalik erinevaid materjale kasutades meisterdada ja joonistada. Lisaks on üleval korrusel suur peegelsaal tantsutreeninguteks ning kööginurk ja töötajate kabinetid. Noortekeskuse majas töötab igapäevaselt 5 noorsootöötajat, projektijuht ning viimased 7 aastat on meil alati olnud majas ka EVS vabatahtlik.

Haabersti noortekeskus pakub lisaks eelpool mainitud avatud poole tegevustele ka tasuta huviringides käimise võimalust. Sügishooajast alates toimub meil regulaarselt 4 huviringi: kokandusring, kunstiring, meisterdamisering ja mälumänguring. Hooaja vältel tavaliselt huviringide valik laieneb. Kõik huviringid ja avatud poole tegevused on noortele tasuta. Kõikidel koolivaheaegadel korraldame linnalaagreid. Lisaks korraldame regulaarselt erinevaid suuremaid koolidevahelisi ja väiksemaid majasiseseid üritusi nagu näiteks noorte elustiilipäev HNKXTRM, koolinoorte moekonkurss Moe Malle, gümnaasiumiastmeõpilaste olümpiamängud HANK OLÜMPIA jt. Täpne kuukava on üleval Haabersti noortekeskuse koduleheküljel www.haabersti.ee.

Lisainfo saamiseks kirjutage: info@haabersti.ee või helistage: 53090808.