Nädal 37: 11.09-15.09.2017

E, 11.09

Eesti ANK tegev- ja Noorte Tugila juht Heidi Paabort osaleb School to Work võrgustiku kohtumisel Stockholmis, Rootsis.

Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames coaching’usessioone juhtidega Skype’s.

T, 12.09

Heidi Paabort osaleb Sotsiaalministeeriumi poolt koordineeritava Noortegarantii juhtgrupi kohtumisel Tallinnas ja kohtub peale lõunat Kultuuriministeeriumi esindajatega, et ühiselt aruatada noorte, kes ei tööta ega õpi, toetamist.

Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames läbi meeskonna coaching’u Kuusalus.

K, 13.09

Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames coaching’usessioone juhtidega Skype’s.

N, 14.09

Anne Õuemaa viib 14.-15.09 läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames coaching’usessioone juhtidega Tartus.

R, 15.09

Nopi Üles projektijuht Riin Luks osaleb 15-16.09 noorte juhendajana “IDEE24” projektikoolitusel.

 

Teised tegevused Eesti ANK-is sel nädalal:

Heidi Paabort tegeleb  9.11 toimuva konverentsi “Kogukonnagarantii” korraldamisega.

Noorte Tugila teenuse kvaliteedijuhina aitab Kerli Kõiv kaasa 9.11 toimuva konverentsi korraldusse ning lahendab Tugila jooksvaid küsimusi. Eesti ANK juhatuse esimees Kerli kõiv valmistab ette 18.09 Eesti ANK üldkoosolekut.

Riin Luks tegeleb “Tagasi kooli” e-tunni ettevalmistuste ja filmimisega, jooksvalt viib läbi nõustamisi.

Eesti ANK noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov tegeleb HMN poolt toetatud projekti “Selge Suund” 20.09 toimuva meeskonnajuhtide grupisupervisiooni tehnilise korraldusega; 18.09 Eesti ANK üldkogu raames korraldatava töötoa ettevalmistustega ja 9.11 toimuva konverentsi “Kogukonnagarantii” tehnilise korraldamisega.

Eesti ANK büroo- ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt tegeleb büroo, EVT ja rahvusvaheliste projektidega seonduvate jooksvate ülesannetega, sh ettevalmistused 18.09 toimuvaks Eesti ANK üldkoosolekuks ning 21.-23.09 toimuvaks Erasmus+ strateegilise koostööprojekti „Community Guarantee“ partnerite kohtumiseks.

 

2017 aastal tähistatakse Eestis Laste- ja noorte kultuuriaastat. Eesti ANK soovib selle raames tutvustada oma liikmete noortekeskusi, et näidata, millised võimalused on lastel ja noortel üle Eesti.

Sel nädalal on meil hea meel tutvustada Pärnu-Jaagupi avatud noortekeskust.

”Meie noortekeskus saab juba järgmisel aastal viieteistkümne aastaseks.

Kuulume Pärnu-Jaagupi Rahvamaja alluvusse ja sealt majast kunagi ka alustati.

Mõned aastad hiljem koliti kohaliku kooli ja spordikeskuse juurde väikesesse poiste tööõpetusmajja. Nüüd juba pisut üle aasta pesitseme muusikakooli, raamatukogu ja koolimuuseumiga ühes majas, kus on mõnusalt soe ja valgusküllane. Meil ei ole siin küll palju ruumi, kuid meile hetkel täpselt paras.

Pärnu-Jaagupi ANKis saab piljardit, lauajalgpalli, õhuhokit ja muid lauamänge mängi. Lisaks veel muusikat kuulata ja sõpradega lõbusalt aega veeta.

Lisaks Eesti ANKile oleme ühinenud ka Noorteühing Eesti 4H.

Noortekeskus on mõeldud ideede käivitamiseks, suhtlemiseks. Info allikaks ja milleks kõigeks veel. Ja oodatud on kõik  Halinga valla noored ja loomulikult ka mujalt.

Noortekeskuses töötab üks noortejuht- Kertu.

Meil on suurepärane koostöö Halinga Vallavalitsusega, Pärnu-Jaagupi spordikeskuse, Pärnu-Jaagupi Põhikooli ja Pärnu-Jaagupi Rahvamajaga.”

 

Nädala lugemissoovitus: Värskelt ilmunud juhtimise käsiraamat on abiks kohalike ja rahvusvaheliste tegevuste planeerimise ja läbiviimise juures keskendudes noorte kaasamisele, aktiivsele osalusele ning vabatahtlikkusele noorsootöös.

Leadership Handbook

Top of Form