Nädal 38: 18.-22.09.2017

E, 18.09

Toimub Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse üldkoosolek Barto puhkemajas Lääne-Virumaal.

T, 19.09

Eesti ANK büroo- ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt kohtub Johannes Mihkelsoni Keskuse esindatega, et kaardistada häid näiteid noorsootööst pagulaste ja immigrantidega Eestis.

Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonna coaching’u Viimsis

K, 20.09

Stiina Kütt osaleb Euroopa Liidu noortevaldkonna töökava alusel moodustatud ekspertgrupi  “ Expert Group on youth work for young migrants and refugees” kohtumisel Brüsselis.

Eesti ANK noorsootöö spetsialist Ivika Uslov osaleb HMN poolt toetatud projekti” Selge suund” raames juhtidele suunatud grupisupervisioonil.

N, 21.09

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus võõrustab Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuses 21.-23.09 Erasmus+ strateegilise koostööprojekti „Community Guarantee“ partnereid Islandilt, Itaaliast ja Portugalist projekti esimeseks rahvusvaheliseks töökoosolekuks. Eesti ANK poolt kuuluvad projektimeeskonda Stiina Kütt, Kerli Kõiv, Heidi Paabort, 21.09 osaleb kohtumisel ka Ivika Uslov.

Anne Õuemaa täiendab end ISCI superviisor/coach’i väljaõppes 21.09-24.09 Tallinnas.

Teised tegevused Eesti ANK-is sel nädalal: 

Nopi Üles projektijuht Riin Luks tegeleb jooksvalt nõustamistega ning PickUp- Briti eri taotluste üle vaatamise ja tagasisidestamisega.

Eelinfo:

Eesti ANK tegevjuht ja Noortegarantii Noorte Tugila programmijuht Heidi Paabort osaleb 25.-26.09 Eurofound ekspertide töögrupis Dublinis, Iirimaal, kus peateemadeks on noorte ligipääs infole ja toetavatele teenustele.

 

2017 aastal tähistatakse Eestis Laste- ja noorte kultuuriaastat. Eesti ANK soovib selle raames tutvustada oma liikmete noortekeskusi, et näidata, millised võimalused on lastel ja noortel üle Eesti.

Sel nädalal on meil hea meel tutvustada MTÜ Vinni Valla Noored Kadila Noortetuba.

“Kadila noortetuba asub Kadilas, endise koolimaja 2. korrusel. Maja ise 3 korruseline, praegu esimesel raamatukogu ja kolmandal ajalootoad. Et küla on väike ja lapsi/noori vähe, siis ruumi on meil palju – 2 suurt tuba, köök ja tualettruum. Mängudest on meil piljard suurtele ja väikestele, ping-pongilaud, õhuhoki, lauajalgpall, mitmeid lauamänge. Võimalus teha ehteid pärlitest, joonistada, värvilistest paberitest midagi meisterdada, jne. Palju oleme kokanud, igasugu tähtpäevi tähistame ikka koogiga tavaliselt… Meil on palju näitemängu tehtud, lapsed on ka ise tahtmist üles näidanud ja isegi ühe loo idee ja teostus oli neilt, mina panin paberile ja aitasin lavastada. Olen lasknud neil olla üritustel organiseerijad, läbiviijad, olen küsinud nende arvamust ja teinud nende kavade kohaselt, et nad saaksid aimu kui vastutusrikas töö see on ja kui täpselt peab seda tegema. Et meil on korrus kõrgemal ajalootoad, siis olen neid aegajalt ikka sinna viinud, et äratada huvi meie kodukoha ja juurte vastu ja kui ette mõelda, siis loodan, et kõigist äraminejaist tuleb vast mõni ka kodukohta tagasi tulevikus! Et meil on vähe lapsi, siis pole võimalik muretseda kalleid asju neile, aga lapsed on asjalikud ja tublid, tahavad tulla ja teha ja mul on hea meel, et neil on senini olnud see võimalus.

Milvi Tubli
5,5 aastat Kadila noortetoas töötanud.”

 

Nädala lugemissoovitus:

Ilmunud on Euroopa Komisjoni raport „Taking the future into their own hands“ mis annab ülevaate sellest, kuidas noorsootöö toetab noorte ettevõtlusõpet. https://ank.ee/raamatukogu/youth-work-and-entrepreneurial-learning-final-report/