Nädal 40: 2.-8.10.2017

E, 2.10

1.-7. oktoobrini võõrustab Eesti ANK Leedu noorsootöötajate õppevisiiti Eesti noortekeskustesse. 2.oktoobril osaleb Põltsamaal Leedu delegatsiooni vastuvõtmise programmis Kerli Kõiv, 2.-3. oktoobril Heidi Paabort, 2.-7. oktoobril Riin Luks. Kogu õppevisiidi tegevusi koordineerib Eesti ANK büroo- ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt.

T, 3.10

Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonna coaching’u Kärdlas.

K, 4.10

Nopi Üles projektijuht Riin Luks osaleb Harjumaa noorte ettevõtluspäeval viies läbi üht töötubadest.

Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonna coaching’u Haapsalus.

N, 5.10

Eesti ANK tegevjuht ja Noortegarantii Noorte Tugila programmijuht Heidi Paabort osaleb SA Innove Noorte Tugila seirel Tartu Tähe noortekeskuses.

Anne Õuemaa coachib HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames juhte Tartus.

R, 6.10

Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonna coaching’u Tartus.

Teised tegevused Eesti ANK-is sel nädalal:

Käesoleval nädalal valmib Noorte Tugila vahearuanne nr 8. Eesti ANK juhatuse esimees ning Noorte Tugila teenuse kvaliteedijuht Kerli Kõiv analüüsib Noorte Tugila möödunud tegevusperioodi tulemusi. Aruande valmimisse panustavad Heidi Paabort ja Kerli Kõiv.

Eesti ANK noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov koostab HMN poolt toetatud projekti “Selge suund” vahearuannet.

Riin Luks kirjutatab jooksvalt Nopi Üles kvartaliaruannet ning viib läbi lepingunõustamisi.

2017 aastal tähistatakse Eestis Laste- ja noorte kultuuriaastat. Eesti ANK soovib selle raames tutvustada oma liikmete noortekeskusi, et näidata, millised võimalused on lastel ja noortel üle Eesti. Sel nädalal on meil hea meel tutvustada Kostivere noortekeskust.

“Kostivere urbanistlikus stiilis noortekas avati 16.12 2008 katlamaja ja tuletõrjedepooga samas majas, alumise korruse suur saal tehti juurde projektirahadega keskuse laiendusena 2012. a, nii et Kostivere noortekeskus on pidevas arenemisjärgus.

Kostivere noortekas saab iga noor võimaluse ennast vastavalt oma soovidele ja vajadustele pidevalt teostada ja arendada. Siia tahavad noored tulla vabatahtlikult, kas siis niisama mõnusalt aega veetma, mängima või midagi kasulikku ja uut õppima. Kostivere noortekeskuses saab lisaks sõpradega suhtlemisele kokata, mängida erinevaid arendavaid ja lõbusaid lauamänge, surfata internetis ja kasutada arvutit, mängida lauatennist, kasutada stressi maandamiseks või treeninguteks poksikotti, maalida ja joonistada, mängida playstationit, kuulata muusikat, ise teha muusikat (mängida trumme ja basskitarri), tantsida (meil on peegelsein), vaadata projektoriga filme, käia fotojahil noorteka Canoni profikaameraga, tutvuda noori puudutavate infomaterjalidega jne.

Kostivere noortekas viiakse läbi trummiringi ja kunstiklubi. Tulevikus on plaanis noorte soovide kohaselt huviringide nimekirja täiendada.
Lisaks korraldab noortekeskus mitmesuguseid temaatilisi üritusi, diskusioone, koolitusi, filmiõhtuid, pidusid, mänguõhtuid ja palju muud. Kostivere noorteka ruume saab ka sünnipäevaks ja muudeks üritusteks rentida.

Keskuse selle aasta peamine prioriteet: Huvitegevuse (k.a noorte omaalgatuse ja ühistegevuse) mitmekesistamine. Suurimateks koostööpartneriteks on KOV ja Eesti riik.„