Nädal 42: 16.-22.10.2017

E, 16.10

Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa osaleb individuaalsupervisioonis.
Eesti ANK noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov viibib korralisel puhkusel.

T, 17.10

Nopi Üles projektijuht Riin Luks osaleb koosolekul EMSLiga, teemaks noortegarantii konverents.

Eesti ANK tegevjuht ja Noorte Tugila programmijuht Heidi Paabort, Noorte Tugila teenuse kvaliteedijuht  Kerli Kõiv ja Riin Luks osalevad ESF tegevussuuna „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ partnerite korralisel kohtumisel Tartus.

Eesti ANK büroo- ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt, Heidi Paabort ja Kerli Kõiv osalevad Erasmus+ strateegilise koostööprojekti “Community Guarantee” Eesti võrgustiku partnerite kohtumisel 17.10.2017 Tartus.

Ivika Uslov, Kerli Kõiv ja Heidi Paabort kohtuvad ENTKga maakondliku ANK-konkursi teemal Tartus.

Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonna coaching’u Mehikoormas.

K, 18.10

18.-21.10.2017 osaleb Stiina Kütt Soomes Marttineni noortekeskuses toimuval EVT partnerlusseminaril „Starting fresh & Growing strong.“

18.-19.10 viib Heidi Paabort läbi noorteinfo teemalised töötoad projektiõpetuse tunnis Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilastele.

Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonnacoaching’u Tartus.

N, 19.10

Anne Õuemaa viib läbi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames meeskonnacoaching’u Rõuges.

R, 20.10

Anne Õuemaa coachib HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ raames juhte Skype’is.

 

2017 aastal tähistatakse Eestis Laste- ja noorte kultuuriaastat. Eesti ANK soovib selle raames tutvustada oma liikmete noortekeskusi, et näidata, millised võimalused on lastel ja noortel üle Eesti. Sel nädalal on meil hea meel tutvustada Abja noortekeskust.

“Abja Noortekeskus alustas oma tegevust 2009. aastal ning on noortele avatud E-R 12.00-19.00. Noortekeskus töötab kahes majas: uus ehk mängude maja ning vana ehk huvitegevuse maja. Mängude maja on sisustatud vajalike vahenditega tegusaks ja lõbusaks ajaveetmiseks: X-box, lauatennis, piljard, õhuhoki, lauajalgpall ning erinevad lauamängud. Keskus töötab avatud noorsootöö põhimõttel, eesmärgiga pakkuda noortele vaba aja veetmise võimalusi, mitteformaalset õpet ning toetada noorte ideede ja algatuste elluviimist. Noortekeskuses toimuvad iganädalased huviringid (kokandusring, loovusring, keraamikaring, torupilliring, laulustuudio) ning korraldatakse erinevaid üritusi ja töötubasid (võrgupeod, laagrid, diskoõhtud, noortekohtumised, väljasõidud). Ürituste elluviimisel arvestatakse noortepoolse huvi ja initsiatiiviga ning korraldamisel osalevad noored kogu protsessis. Noortekeskuse töötajad aitavad noorte ideid ellu viia ning selle käigus arendatakse muuhulgas noortes loovust, ettevõtlikkust, meeskonnatöö oskust ja vastutustunnet.”