Nädal 5: 29.01.-4.02.18 Eesti ANKis

26. jaanuaril toimus Tallinnas sündmuskeskuses SpaceX Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt korraldatud noorsootöötajate riiklik tunnustussündmus, kus tunnustati ja tänati noortevaldkonna tublisid tegijaid 12 kategoorias.

Kolm tähtsat tunnustust tuli ka Eesti ANKi õuele. Eesti ANK kuulutati Eesti aasta noorsootööühinguks, Nopi Üles projektijuht Riin Luks sai aasta noorsootöötaja tiitli ja Eesti ANK juhatuse liige Kristi Paas ja Saue noortekeskuse noorsootöötaja Üllar Põld eestvedamisel noori matkama viinud projekt “Kas hundil on pojad või kutsikad?!?” kuulutati aasta teoks.

Eesti ANK jagab saadud tunnustust kõikide noortekeskuste ja noorsootöötajatega, see on ühise koostöö tulemus.  Meie siiras tänu märkajatele ja tunnustajatele ning parimad õnnesoovid kõikidele tunnustuse pälvinud noortevaldkonna tegijatele.

29.01

  • Eesti ANK rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt tegeleb rahvusvaheliste projektide jooksvate ülesannetega ning Eesti ANK koordineeritud ja SA Archimedese Noorteagentuuri poolt Erasmus+ programmi vahenditest rahastatud strateegilise koostööprojekti “Community Guarantee” õppevisiidi võõrustamisega. 29.01 külastavad õppevisiidi osalejad Islandilt, Portugalist, Itaaliast ja Eestist TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiat, Viljandi Avatud Noortetuba ning Viljandi Noorte Tugilat. Õppevisiidi fookus on praktikatel ja teenustel, mille kaudu toetatakse mitteõppivaid ja -töötavaid noori.
  • Eesti ANK Noortegarantii tugimeetme Noorte Tugila programmijuht Heidi Pabort kohtub Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi õppejõudude Kairi Kasearu ja Avo Trummiga, et arutada 2017. aasta Noorte Tugila raporti koostamist.
  • Projekti Nopi Üles projektijuht Riin Luks osaleb Briti suursaadiku kokku kutsutud sündmusel, mis on pühendatud The Duke of Edinburgh’s International Award käivitamisele Eestis.

30.01

  • Noorte Tugila programmijuht Heidi Paabort, teenuse kvaliteedijuht Kerli Kõiv ja coach-superviisor Anne Õuemaa koos Noorte Tugila spetsialistidega kogunevad Tallinnasse Öpiku konverentsikeskusesse ühisele infopäevale. Noortekeskuste Noorte Tugila programmi tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

3.02

  • 03.-14.02 osalevad Heidi Paabort, Anne Õuemaa, Kerli Kõiv, Ivika Uslov ja Riin Luks õppevisiidil Ameerika Ühendriikides. Koostöös Ameerika Suursaatkonnaga Tallinnas ja Ameerika Välisministeeriumiga korraldatud visiit keskendub noorte tugitegevustele. Tutvutakse heade näidetega Washingtonis, Baltimores ja Tulsas.

Teised tegevused sel nädalal Eesti ANKis:

  • Eesti ANK tegevjuht Ivika Uslov koostab ja esitab HMN poolt toetatud projekti “Selgu suund” lõpuaruande ja tegeleb noorte haridusmess Intellektika 2018 tehnilise korraldamisega.
  • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa teeb ettevalmistusi HMN poolt toetatud projekti „Kogemuste kullaproov“ sessioonide käivitamiseks.
  • Nopi Üles projektijuht Riin Luks viib sellel nädalal läbi projektiideede nõustamisi ning tegeleb PickUp vahearuande koostamisega.