Nädal 7: 13.02-19.02.17

2017. aastal tähistatakse Eestis Laste- ja noorte kultuuriaastat. Eesti ANK soovib selle raames tutvustada oma liikmete noortekeskusi, et näidata, millised võimalused on lastel ja noortel üle Eesti.

Unistuste täitumise koht!

Kaugel Kagu-Eestis asub koht, mis püüab täita kõigi noorte unistusi – Vastseliina Noortekeskus

Vastseliina Noortekeskuse kõige-kõigem missioon on: „Aidata noorel avastada, kes ta on, mis on tema kirg ning sõnastada, millest noor unistab. Pärast seda loovad noorsootöötajad erinevaid võimalusi, et iga noor saaks oma unistused ellu viia.“ Tänu sellele töötavad Vastseliina Noortekeskuses mitte noorsootöötajad, vaid noorte unistuste eksperdid.

Mitmed piirkondlikud ning maakondlikud projektid ning ideed on saanud tuule tiibadesse meie hubasest majast, kus on ruumi igale noorele, kes aga näitab huvi üles noortekeskuse ja seal pakutavate tegevuste vastu.

Vastseliinal on au omada ainsat siseskateparki Võrumaal, mis sai algatuse kahe noore poolt, kellel oli unistus ning tahe see ellu viia. Samuti on olemas jõusaal, sisetrikirattapark, korralik köök, chillimise ja hängimise nurk ja tavapärane piljardi, õhuhoki, lauajalgpalli ja lauatennise mänguala. Noored kes keskust külastavad on mõelnud ka pisemate laste peale, mille tulemusena on varsti “Nopi Üles” konkurssi raames valmimas pisematele mängutuba, kus tegevusi viivad läbi kohalikud vabatahtlikud noored. Noortekeskus asub kohe kooli kõrval ja tänu sellele külastab noortekeskust 40-60 noort päevas. Järjest rohkem võtavad Vastseliina noored vastutust ja teevad tegevusi valla ja maakonna tasandil.

 

 

13.-20.02

   • Eesti ANK büroo ja rahvusvaheliste suhete juht Stiina Kütt viibib strateegilise koostööprojekti ”Boost your possibilities” raames toimuval rahvusvahelise noorsootöö koolitusel ”Stairs to Internationality (…all you need for international youth work!)” Soomes, Anjala noortekeskuses. Eesti grupi koosseisus osalevad koolitusel Kristiina Karp (Iisaku Noortekeskus), Geter Ehrenpreis (Keila noortekeskus), Reelika Lodjak ja Triin Tomera (Lille Maja), Kairi Lusti (Sõmeru noortekeskus), Marita Kutsar (Paide Avatud Noortekeskus), Urve Sarapik (Ridala Vallavalitsus), Roman Hmelevskoi, Lea Pullerits, (Mustamäe Avatud Noortekeskus).
   • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa kohtub Rahvusvahelise Supervisiooni ja Coachingu Instituudi (ISCI) esindajaga, et töötada välja programmi mõju mõõtmise metoodika

 

14.02

   • Eesti ANK tegev- ja tugimeetme Noorte Tugila juht Heidi Paabort osaleb hommikul Laste Vabariik Jõgevamaa ettevalmistaval kohtumisel Tallinnas. Peale lõunat osaleb kohtumisel Sotsiaalministeeriumis, et arutada noortega, kes ei õpi ega tööta, seotud juhtumikorralduse teemal.
   • Juhatuse esimees Kerli Kõiv osaleb Haanja noortekeskuse avamisel Võrumaal.

 

15.02

 

   • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa osaleb individuaalses supervisioonis ja coachib noortevaldkonna spetsialiste Tartus; teeb kokkuleppeid individuaalseteks coachingusessioonideks programmi valitud meeskondade juhtidega.

 

15-16.02

   • Heidi osaleb Eesti esindajana Berliinis toimuval EU-UK Culture and Education Series üritusel, et anda sisendeid Briti-Euroopa kultuuri- ja haridussidemete tugevdamiseks.

 

17.02

   • Noorte Tugila meeskonnad osalevad Tartus toimuval noorte info- ja hardisumessil Intellektika 2017, www.intellektika.ee.

 

Teised tegevused sel nädalal Eesti ANKis:

  • Eesti ANK coach-superviisor Anne Õuemaa teeb ettevalmistusi HMN poolt toetatud projekti „Selge suund“ juhtide avakoolituseks.
  • Eesti ANK noorsootöö spetsialist ja projektijuht Ivika Uslov tegeleb noorte info- ja haridusmessiks Intellektika 2017 ettevalmistustega ning HMN poolt toetatud projekti “Selge suund” meeskonna juhtidele suunatud koolituse tehniliste ülesannetega ja samuti Noorteinfo koolituste ettevalmistavate ülesannetega.