Alavere noortekohvik

teisipäev, 22. oktoober 2019

Noortekohviku tegevused projektitegevustega ei lõpe

Noortekohvikus on praeguseks toimunud kaks suuremat avalikku üritust. Suve lõpus oli kohvik ning sõbrapäeval disko. Oleme teinud ka oma noorteaktiivi koosolekuid ning talgupäeval saime kohvikus sooja teed ja küpsiseid.

Kohvik augustis

20. augustil korraldasime kohviku, kus müüsime burgereid, vahvleid, kohvi ja teed. Sel korral toimetasime neljakesi, kuid saime kenasti hakkama. Kuna ilm oli ilus ja päikesepaisteline, tõstsime lauad õue ja tegime mõnusad pesakesed vaipade ja kott-toolidega. Kohvikusse tulid paljud kohalikud, mitte ainult noored, kokku 50 – 60 inimest. Kahe tunni jooksul müüsime ära kõik, mis meil müüa oli (peale tee, sest soojal suvepäeval ei ole see kuigi suur hitt).

Sõbrapäeva disko

14. veebruaril korraldasime sõbrapäeva puhul disko. Korraldusmeeskonnas oli 5 inimest. Enne diskot oli üleval ka soovilugude nimekiri, kuhu igaüks sai midagi kirjutada. Lõpuks tuli 2 suurt lehte soovilugusid täis. Seekord ei kutsunud me diskorit, muusikat mängis Kadri. Toimunud pidu võib ühest küljest lugeda hästi välja kukkunuks, kuna rahvast oli meie piirkonna kohta palju, kokku umbes 40 inimest (allpool olevad pildid on tehtud peo lõpupoole), kuid kahjuks suur osa noori ei tantsinud eriti.

Edasised plaanid

Suvel plaanime nädalavahetusel teha regulaarsemalt kohvikuid, kuna siis on inimestel vaheaeg või puhkus ning tahtmine õues olla. Eelmine projekti perioodil korraldatud kohvik tuli hästi välja, teeksime järgnevaid suhteliselt sarnaselt, võib-olla pakuksime natuke teistsugust, mitmekesisemat menüüd.

Kohalikus külas oleme leidnud koostööpartneri elukutselise koka näol, kellega plaanime oma kohvikut arendada projektiköögiks, sellega seoses peame suuri ümberkorraldusi ja koristustalguid tegema. Edasised plaanid on suured, saame korraldada õpitubasid ja tema on nõus meid nõu ja jõuga aitama.

 

neljapäev, 8. august 2019

Ootamatused on õpetlikud

Kavatsesime korraldada 16. juulil perepühapäevaku, mille raames oleksime läbi viinud kohvikut, mänge ja meisterdamist lastele. Kõik oli juba välja mõeldud ja paika pandud, sündmus oli ka välja kuulutuatud, kuid pidime ürituse siiski ära jätma, kuna paljud meeskonna koosseisu kuuluvad noored olid ära, mistõttu oleks tegevusi läbi viinud neljanda-, viienda klassi õpilased ning vastutavaks oleks jäänud üks kaheksanda klassi õpilane. Otsustasime seetõttu ürituse ära jätta, et asi oleks suure tõenäosusega käest ära läinud.

Vead ja ebaõnnestumised on head, nendest õpitakse kõige rohkem. Oskame edaspidi olla tähelepanelikumad ning kuupäevade osas valivamad.

Oleme suutnud soetada kõik projektis vajaminevad vahendid, eelarve on kenasti nullis. Planeerime korraldada 20. augustil kohviku. Seekord saavad sellega tegeleda 6. – 9. klassi õpilased ja ka kohalik noortejuht Kätlin. Samuti kavatseme 1. septembril perepäeval teha noorteala koos kohvikuga.

esmaspäev, 27. mai 2019

Alavere noortekohvik

Alavere noorteaktiiv soovib regulaarselt korraldama hakata noortekohvikuid, perepühapäevakuid ning erinevaid vahvaid sündmuseid. Siiani on meie piirkonnas selline võimalus puudunud, kuid nüüd oleme kokku saanud aktivistid, leidnud võimaluse ja koha ning vajame vahendeid noortekohviku sisustamiseks ning käima lükkamiseks. Teenitud raha investeerime taas kohviku arendamisse, toorainete ostmiseks ning noortele tasuta sündmuste korraldamisse. Läbi kohvikute korraldamise arendame kogukonna elu, pakume noortele võimalust mõnusalt aega veeta ja sotsiaalsed olla. Läbi regulaarsete perepühapäevakute korraldamise arendame noorte ettevõtlikkust ning algatusvõimet, kaasame kogukonna noored nii tegevuste läbiviimisesse kui nendest osa saamisesse.

Kohviku käimalükkamiseks vajame 1565€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.