Elva iluprojekt

esmaspäev, 14. detsember 2020

Kiirelt tegevuskava ümber planeerides said noored väärtusliku oskuse alatiseks

Projekti nimi: “Iluteemaline projekt”

Projekti toimumise periood: Tegevustega alustasime 1. august ja lõpetasime 30. september 2020.

Projektimeeskonna liikmed: 2

Projektis osalejad: Regiina, Eva Lota Everiin, Eneliis, Maarja, Maribel-Angel, Mary- Angela, Reelika, Merilyn, Jarelin.

Partnerid: Elva noortekeskus, Kelli Ilustuudio.

Kuna projekti tegevustega pidime alustama märtsi keskel, kui kuulutati välja karantiin, ei osanud me interneti teel veel koolitustega ja tegevustega toimetada ja lükkasime tegevused edasi. Õppisime digipädevusi karantiinil olles. Tegevustega alustasime 1. august ja lõpetasime 30. september 2020. Kasutasime kohtumisi, kui ka Zoom keskkonna vahendusel kohtumisi ja koolitusi.

Kõik noored kes selles osalesid omandasid oskused ennast meikida erinevate toodetega. Nägime ka kuidas professionaal seda teeb.

Probleemiks ja takistuseks oli nii karantiini alguses, kui ka nüüd projekti tegevusi teostades ilumessi ära jäämine ning IREK loobus ilukooli tutvustamisest. Õppisime enda näonaha eest hoolitsema, saime teada, kuidas toimib ilusalong, õppisime kuidas erinevaid meigi stiile teha ja ennast eakohaselt meikida.

Jagame blogipostitust oma uute ilu teadmiste kohta FB sotsiaalmeedias. Läbi selle sai ka kogukond kaasatud.

Nopi Üles on väga hea ja noorte sõbralik toetuse andja! Tore oli teha seda protsessi.  Osalesid 9 tüdrukut ning kasusaajad on veel blogipostituse lugejad.

FB Noorte Ilumaailm

http://ilusinusilmades.simplesite.com/?fbclid=IwAR3dHMpgwu21MDAuDdYPlcuOKJyjbxQvjJrzEaIacu57U5o9WP88Tp03E9Q

teisipäev, 6. oktoober 2020

Karantiin pani ilu ootele

Esijalgsed plaanid olid sellised, et plaan oli alustada kogu iluteemalise projektiga sellel päeval kui covid-19 välja kuulutati ja riik läks karantiini. See muutis ka kogu meie projektiga seotud plaane ja tegevusi mille olime sunnitud edasi lükkama teadmata ajaks. Kuna karantiin lõppes sellel ajal kui kõikidel projektiga seotud noortel olid suve plaanid tehtud ja ühist kokku saamise aega oli raske leida. Projektiga saime alustada augusti lõpus, kui kõik projektiga senduvad noored saavad osaleda tegevustes. Esimene tegevus on plaanitud 31.08.20 Elva huviala koolitus keskuses. Varu plaaniks oleme mõelnud Zoom keskkonnas kohtumised samadel aegadel, nagu järgnev kava on välja toodud.

Tegevustes osalevad samad isikud kes algselt soovisid osaleda.

Uus projekti plaan on järgmine :

1) 31.08.2020 Elva Huviala- ja koolituskeskuses:

Näonaha eest hoolitsemine ja enda nahatüübi tundma õppimine (koolitus 10le noorele, kaasa arvatud poistele. Kaasame kogu Eesti noored osa saama! )

2) 7.09.2020 Elva Huviala- ja koolituskeskuses:

Iluteenuse ettevõtte külastus ja ilupäev kosmeetiku teenustega kõigile noortele, kes on huvitatud. Üritus toimub Elva noortekeskuses.

3) 14.09.2020 Elva Huviala- ja koolituskeskuses:

Kulmude hooldamine ja värvimine (koolitus 10le noorele, kaasa arvatud poistele. Kaasame kogu Eesti noored!)

4) 21.09.2020 Elva Huviala- ja koolituskeskuses::

Päevameik ehk naturaalne meik (koolitus 10le noorele, kaasa arvatud poistele)

5) 28.09.2020 Tartu IREK :

Tartu iluravi rahvusvahelise erakooli ning Tartu KHK külastus, et tundma õppida nende õppekavade ja meetmetega.

6) 5.10.2020 Elva Huviala- ja koolituskeskuses:

Õhtumeik + glamuurne meik (koolitus 10le noorele, kaasa arvatud poistele)

7) 7.10.2020 Elva huviala- ja koolituskeskus:

Ilupäev Elva Noortekeskuses Elva noortele, et anda edasi kogu teadmised kohapaeal. Noored saavad oma teadmidi edasi anda ja teised noored saavad iluteemalisi teadmisi juurde.

 

neljapäev, 5. märts 2020

Elva iluprojekt

Pane like, et Elva valla noored saaksid osaleda ilu- teemalises projektis. Projekti eesmärk on arendada meie oskusi, mis muudavad meid avalikus elus enesekindlamaks, seda erinevates olukordades, nagu kasvõi töövestlused. Projekti kaudu õpime oma näonaha eest hoolitsema, enda loomulikku ilu välja tooma, külastame iluettevõtet, Tartu KHK ning Tartu ilumessi. Selleks, et õppida oma näonaha eest hoolitsema korraldame koolitusi, kus õpetatakse hoolitsema näonaha eest ning valima õigeid tooteid vastavalt oma nahale ja toonile.

Projekti kaudu tõstame enda enesekindlust, kui õpime enda eest hoolitsema ning arendame enda teadmisi ja oskusi endale huvi pakkuvas valdkonnas. Me saame kõik oma teadmised edasi anda uhke ilupäeva raames ka teistele noortele Elva Noortekeskuses, kes projektis ei osalenud. Kogu programm kestab mai kuuni välja. Ootame oma ettevõtmisi juba väga!

Taotleme viie koolituse ja ilupäeva jaoks 1630€, Elva vald toetab meie külastusi 250€-ga.

Noorte piirkondlike omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.