Elva kohvikutepäev

kolmapäev, 16. detsember 2020

Ühtlasi on meeles nüüd ka kõik Terviseameti nõuded!

Projekti nimi: Elva Noorte Kohvikutepäev

Projekti toimumise aeg: September – november 2020

Projektimeeskond: Andero (15) – projektijuht, Annika (18), Katariina(12)

Osalejate arv: Koolitusel 13, infopäeval 7 (+5 virtuaalselt), kohvikutepäeval 26 (kohvikupidajad), tagasisidepäev 30, vabatahtlikud 10

Partneri nimed: Pärna Pagar OÜ, Rõngu Rahvamaja, Elva vald, SA Elva Kultuur & Sport

Meie projekti põhisündmuseks oli Elva valla noorte kohvikutepäev, mis toimus 25. november Elva Spordihoones koos Elva Spordihoone Avatud Uste Päeva. Algul pidi noorte kohvikutepäev toimuma eraldi sündmusena Elva Gümnaasiumis 18. oktoober. Aga koroona-viiruse levik lähi-piirkonnas sundis meid plaane ümber tegema. Ennem noorte kohvikutepäeva toimus meil veel koolitus „Kohvikupidamise ABC“, kus osales 13 noort. Koolitajaks oli Katrin Uffert, kes on töötanud nii Eestis kui ka välismaal erinevates restoranides ja kohvikutes juhataja ja peakokana. Peale koolitust toimus infopäev, kus oli osalejaid 7. Infopäeval tutvustas projektijuht kõigile kohalviibijatele ja virtuaalselt osalejatele projekti olemust, mis toimub-kuna toimub jne. Samal ajal toimus jooksvalt plakatite üles panek kogu Elva vallas. Samuti kasutasime noorte vabatahtlikute abi, kes jagasid valla erinevates piirkondades Elva valla noorte kohvikutepäeva flaiereid.

Kogu projekti vältel õppisime projektimeeskonnaga, kuidas organiseerida asju paremini, kuidas lähtuda Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti nõudeid (enamus tingimusi on jäänud siiani meelde), inimestega suhtlemise oskust kui ka samuti ettevõtlikkuse poolt.

Noored osalejad rääkisid tagasisidepäeval, et õppisid kuidas teha paremini süüa, kuidas välja arvutada õigeid kogemusi kui ka samuti klientide suhtlus poolt. Eraldi tõid kohvikupidajad välja veel ka reklaami tegemise. 3 kohvikut reklaamisid ennast sotsiaalmeedias ja enda piirkondades tugevalt.

Noortekeskused ja kultuuri- ja rahvamajad avastasid hulgaliselt andekaid noori, keda lubasid kutsuda enda sündmustele kohvikut pidama. Nende poolt oli projektimeeskonnale tugevaks tagasisideks just reklaam (nende sõnutsi reklaamisime toimunut hästi). Samuti ka 25. novembril kohvikute külastajad kiitsid sellise idee heaks ja avaldasid soovi ka seda teha järgmine aasta.

Olge loovad, ärge kartke enda mõtteid ja ideid konkursile saatmast. Riin aitab ka kõige halvemad projektid parimateks. Taotlemine pole samuti üldse raske.

Lingid: https://www.facebook.com/events/308239623808526/

 

kolmapäev, 25. november 2020

Variant A ja B ja C..

Siiani on projektitegevus sujunud hästi. Kuid kahjuks koroona-viiruse tõttu oleme pidanud plaane oluliselt muutma. Algselt pidi olema 2 koolitust, kohvikupidamise kohta. Kuid kahjuks koroona-viiruse leviku ja vähese huvi tõttu jätsime ühe koolituse ära. Aga teine siiski toimus. Koolitusel oli osalejaid 13. See on väga suurepärane arv. Tegime teavitustööd koolides ja noortekeskustes ja saime väga palju erinevaid mõtteid ja ideid, kuidas sündmust edasi arendada. Kohvikuid registreeris tähtaja jooksul lausa 7, millest uuele Elva valla noorte kohvikutepäevale, mis toimub Elva Spordihoones koos avatud uste päevaga, tuleb välja 5 kohvikut. 2 kohvikupidajat otsustasid koroona-viiruse leviku tõttu võimalusest loobuda.

Tellisime samuti trükikojast ka erinevas suuruses plakateid ja flaiereid. Ennem kohvikutepäeva toimumist suutsime nendest üles panna või ära jagada üle poole. Seega usume, et teavitus sellest jõudis piisavalt rohkete inimesteni. Kogu ürituse kujunduse kui ka logo töötas välja meile väga andekas digi-disainer. Seda konkreetset kujundust ja logo saame kasutada korduvalt uute noorte kohvikutepäevadega.

Järgmise sammuna toimub Elva valla noorte kohvikutepäev ning peale seda kõigile kohvikutepidajatele tagasisidepäev, kus analüüsime toimunut kui ka jagame muljeid.

Projekti korraldades oleme õppinud, et kunagi ei saa arvestada ühe variandiga, vaid alati peab olema plaan B kui ka plaan C. Samuti oleme saanud kogemuste võrra rikkamaks ettevõtlus alal kui ka lihtsalt inimestega suhtlemises.

teisipäev, 22. september 2020

Elva kohvikutepäev

Hetkel on Elva vallas elavatel noortel ühiseks probleemiks ettevõtlikkust toetavate teadmiste ja kogemuste puudumine. Samuti on paljud noored avaldanud soovi avada just enda mõtete järgi kohviku, mille algatamine aitab antud oskuste arengule kaasa. Aga selleks on hetkel puudu võimalused: pole julgust, pole teadmisi jpm.

Selle probleemi parandamiseks korraldame Elva valla noorte kohvikutepäeva eel 2 infopäeva ja ka lisaks koolituspäeva, kus kõik soovijad saavad kuulda juba kogenud kohvikutepidajate kogemusi kui ka saavad kohvikupidajate meelespea võrra rikkamaks. Kavas on kutsuda koolitama juba varasemalt erinevates tipp-restoranides ja kohvikutes juhatajana ning kokana töötanud inimese.

Ühtlasi oleme Elva valla noortevolikogu noored, me võtsime osa tänavu aasta Elva Kohvikutepäevast ja soovime anda edasi nüüd enda kogemusi ka teistele valla noortele. Selleks soovime korraldada Elva valla noorte kohvikutepäeva Elva Spordihoones. Kõik valla noored saavad sellel päeval avada enda päris kohviku. Elva vallas on palju kultuuri- ja rahvamaju, mis ootavadki erinevatele üritustele enda tooteid müüma just noortekohvikuid. Kuid need hetkel puuduvad. Lähipiirkonna noored on juba varasemalt ennast läbi selliste tegevuste arendanud ja soovime juba tõestatud meetodit lähemale ka teistele valla noortele.

Selle tulemusena paraneb valla noorte ettevõtlikus ja konkurentsivõime. Loome traditsiooni igal sügisel toimuva Elva valla noorte kohvikutepäeva näol. Samuti saavad noored rohkelt kogemuste ja teadmiste võrra rikkamaks.

Idee teostamiseks vajame 1800€ .

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.