Elva raskejõustik

reede, 1. mai 2020

Raskejõustik tekitas huvi ka tervisliku eluviisi vastu

Novembrist Veebruari lõpuni toimus projekt “Raskejõustik Elva noortele”, mille eesmärgiks oli tutvustada kogukonnale erinevaid raskejõustiku alasid: jõutõstmist, klassikalist tõstmist, rammumehe sporti ja kulturismi/fitnessi. Lisaks erinevate spordialade praktiseerimisele, said osalejad teada ka tervisliku toitumise ja eluviisi kohta. Projekti viisid läbi raskejõustiklased Mihkel ja Mark ning elluviimist aitas teostada ka SK Jõusport, mille ruumides Elva Gümnaasiumis ka töötoad toimusid. Peamiseks kuluallikaks oli Elva noortele ja töötubade jaoks hankida teatud treeningvahendeid, millega saaksid harjutada ka noorimad huvilised. Vahenditeks hantlid 12-20kg, rippuvad võimlemisrõngad, topispallid, bosupall ja võimlusmatid. Kõik projekti käigus soetatud vahendid on SK Jõuspordi treeningsaalis Elva noorte treeningutel kasutamiseks ning saadaval ka kohalikule kogukonnale.

Esimene töötuba toimus 1. detsembril, mille teemaks oli jõutõstmine. Töötoas tutvustati osalejatele spordiala ning õpetati jõutõstmise alade tehnikaid. Töötoas osales kokku 17 huvilist, kõige noorem 6aastane. Jõutõstmist tutvustasid rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medaleid võitnud jõutõstjad Mark Kihu ja Mihkel Ruut.

Üritus Facebookis:

https://facebook.com/events/s/joutostmist-tutvustav-tootuba/576433339771552/?ti=cl

Töötoa kokkuvõte SK Jõusport Facebooki lehel:

https://www.facebook.com/1625463097499789/posts/2563657820346974

Teise töötoa teemaks oli klassikaline tõstmine ning see toimus 18. jaanuaril. Kuna klassikalise tõstmise ajalugu Eestis on sisutihe ning ka alade tehnika on üsna keerukas, kestis töötuba üle 5 tunni. Taaskord oli osalejaid 17, enamik tuttavad eelmisest korrast, kuid oli ka paar uut nägu. Töötuba viisid läbi noored klassika tõstjad, Eesti rekordite omanikud klassikalises tõstmises, Sander Savik ja Robert Põldoja.

Üritus Facebookis:

https://facebook.com/events/s/klassikalist-tostmist-tutvusta/501420373819668/?ti=cl

Töötoa kokkuvõte SK Jõuspordi Facebooki lehel:

https://www.facebook.com/1625463097499789/posts/2648605825185506

Kolmas töötuba toimus 22. veebruaril, kus tutvustati rammumehe sporti ja kulturismi/fitnessi. Selles töötoas oli ka suurem rõhk erinevatel toitumise viisidel, kuna just nendel aladel on vastava toitumise jälgimine väga oluline. Ilmselt tegu osalejate jaoks ühe põnevaima töötoaga, kuna enamikes jõusaalides puudub võimalus teha trenni rammumehe spordi treeningvarustusega. Töötuba viis läbi Peeter Aan, kes tegelenud nii rammumehe spordi kui ka kulturismiga aastakümneid rahvusvahelisel tasemel. Selles töötoas oli osalejaid kokku 14.

Üritus Facebookis:

https://facebook.com/events/s/rammumehe-sporti-ja-fitnessiku/634768970614977/?ti=cl

Töötoa kokkuvõte SK Jõuspordi Facebooki lehel:

https://www.facebook.com/1625463097499789/posts/2648605825185506/

Projekti korraldajatele ilmselt oli kõige raskem leida mõlemale sobivaid aegu töötubade läbiviimiseks, kuna Margi ja Mihkli puhul on tegemist üliõpilastega, kes õpingute kõrvalt ka tööl käivad. Töötubade läbiviimine oli väga kasulik kogemus, mis õpetas, kuidas oma teadmisi teistele edasi anda ja teha seda inimestes huvi tekitavana. Osalejate tagasiside oli väga positiivne, saadi palju kasulikke teadmisi, kuidas iseseisvalt jõusaalis treenida ning avastati, et tervislik toitumine polegi raketiteadus. Mitmel osalejal tekkis ka sügavam huvi erinevate raskejõustiku alade vastu, seega projekt on igati oma eesmärgid täitnud! Otsene kasu on loomulikult projektis osalenutele, kuid loodetavasti jagavad osalejad oma teadmisi ka perele ja sõpradele, seega kasusaajate ring on kindlasti ulatuslikum.

teisipäev, 11. veebruar 2020

Esimene positiivne kogemus käes ja aina edasi

Projekti nimi: Raskejõustik Elva noortele

1.detsembril toimus “Nopi Üles” projektikonkurssi raames Elva Gümnaasiumis, SK Jõuspordi treeningsaalis üks töötubadest, mis tutvustas jõutõstmist. Töötuppa tuli kohale 17 osalejat, kelle seas oli nii nooremaid kui vanemaid raskejõustiku huvilisi (noorim osaleja 7-aastane). Töötoas tutvustasid rahvusvahelistel võistlustel medaleid võitnud jõutõstjad huvilistele spordiala nii teoorias kui ka praktikas. Töötoa lõpus räägiti ka tervislikust toitumisest ning tervislikest eluviisidest üldiselt. Tagasiside põhjal jäädi üritusega rahule ning oodatakse juba klassikalise tõstmise, rammumehe spordi ja kulturismi töötubasid, millest kaks on planeeritud jaanuarisse ning üks veebruarisse. Projekti käigus soetatud varustus ei leidnud kasutust vaid esimeses töötoas, vaid seda kasutavad igapäevaselt Elva noored oma raskejõustiku treeningutel, noored on heade vahendite eest väga tänulikud!

Raskejõustiku töötubade korraldajad Mihkel ja Mark said esimese positiivse kogemuse kätte ning jätkavad rõõmuga teavitustööd tervislikest eluviisidest ja treeningust Elva noortele.

teisipäev, 22. oktoober 2019

Elva raskejõustik

Projekti eesmärgiks on tutvustada Elva noortele raskejõustikku ning tervislike eluviiside ja toitumise põhimõtteid läbi erinevate töötubade.

Töötoad toimuksid nelja kuu vältel: novembris, detsembris, jaanuaris ja veebruaris. Jõutõstmise, klassikalise tõstmise, kulturismi ja rammumehe spordi töötubasid hakkavad läbi viima oma ala spetsialistid nii teoorias kui ka praktikas. Selleks, et töötubades saaksid osaleda ka noorimad huvilised, on tarvis projekti toetuse eest soetada teatud jõusaalivarustust: hantleid, topispalle, venitusmatte ja – palle, mis on eelkõige sobilikud just jõusaali treeninguga alustajatele ja noortele. Töötoad on kõikidele noortele tasuta.

Kogu projekti toetuse eest soetatud varustus jääb ka edaspidi tasuta kasutamiseks kohalikule kogukonnale. Projekti elluviimiseks vajame 1800€, koostööd teeme ka Elva gümnaasiumiga, kes toetab meid ruumide ja muude pisikulutustega.

Vajaliku toetuse summa saamiseks oleks vaja ka Teie abi, aidata saate pannes sellele videole laigi! Tänud ja näeme trennis!

Noorte piirkondlike omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Link videole: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/1298317757005773/