Haapsalu kangoojump

kolmapäev, 25. november 2020

Olukord sundis kiirelt ümber mõtlema, aga noortele meeldis!

Projekti nimi: Kangoo-Jumps Haapsallu

Projekti toimumise periood: 11.06.2020-11.10.2020

Projekti meeskonnas oli kolm liiget: 2 noort ja noortejuht. Näidis trennis oli kokku 12 noort ning tulevatel treeningutel saavad püsivalt osa võtta veel paarkümmend noort.

Projekti partneriks on On mahti MTÜ ning kaudselt ka Haapsalu Noorte Huvikeskus, kelle ruumides saame hoida Kangoo treening-saapaid.

Suve alguses, meie projekti alguses, lootsid vist kõik inimesed siin maailmas, et eriolukorra lõppedes läheb elu täpselt samamoodi edasi nagu varemgi .Seda projekti läbi viies taipasime, et kõik tegevused toimuvad tänu maailma olukorrale suuremate viivitustega ning me pidime jooksvalt tegema tegevuskavas muudatusi.

Juuni kuus olime valmis kõik saapad ära tellima, minema koolitustele ning hakata Haapsalus noortele trenni läbi viima. Tegelikkuses võtsid läbirääkimised, tellimuste tegemine, tarned ning korraldamised 10x rohkem aega kui olime lootnud. Kangoo-Jumps esimesed saapad jõudsid meieni Septembri alguses ning ülejäänud septembri lõpus, mis jätsid meile alla kuu aja aega, et trennid korraldada. Koolitusel pole me saanud veel osaleda tänu möödarääkimiste ning pandeemiast tulenevate piirangute tõttu. Tegevuskava nägi ette, et koolitame ennast, tellime saapad ära ja hakkame trenne läbi viima. Paraku muutus plaan nii, et saime alles projekti lõpus kätte treeningute saapad ning koolitus tuleb peale projekti lõppu.

Kuna me ei ole saanud alustada püsivate treeningutega, nagu meil esialgu plaanis oli, siis kutsusime Haapsallu treeneri Tallinnast, kes tegi 12.le noorele näidistrenni moodi tegevuse. Kuna meil on noortele 8 paari jalatseid, siis toodi Tallinnast juurde lisapaare, et rohkem noori kogukonnast saaks esimesel näidistrennil kaasa tegutseda.

Kui oleme saanud koolitusel osaleda, teeme reklaami ning kutsume noori osalema treeningutel, mis hakkavad toimuma iga-nädalaselt pikema aja vältel. Tegevused kestavad edasi ka peale projekti lõppedes ning kogukonna noortel on võimalus Kangoo-Jumps saapaid laenutada, et kasutada uute ideede elluviimisel. Saapad jäävad Haapsalu Noorte Huvikeskuse ruumidesse, kust saab neid ka laenata.

Projekt andis palju uusi kogemusi just selles vallas, et alati ei piisa ette planeerimisest. Väga palju asju tuleb muuta/lahendada projekti käigus ning kõik ei lähe alati nii nagu tahame. Tuleb olla paindlik ning kannatlik, et lõpp lahendus oleks selline, mis teeb kogu meeskonna õnnelikuks.

Praeguseks on noored saanud tutvuda trenniga ning saame hakata tegema edasisi plaane püsiva treeningu loomiseks. Noored nautisid trenni väga ning pidevalt küsitakse, millal alustatakse püsivate treeningutega. Tundub siis, et projekt leidis kogukonna seas heakskiidu.

Kui sinul või su sõpradel on plaan teha projekt Nopi Üles projektifondiga, siis soovitan kindlasti mõelda ideele tagavara tegevused. Erinevaid asju võib juhtuda, mis võivad planeeritud tegevused muuta. Endale on kõige lihtsam ette mõelda tegevused juhul kui ei saa minna esialgse plaani järgi. Eelkõige soovitan oma ideega lagedale tulla ning läbi Nopi Üles projekt ellu viia.

Meie oleme väga õnnelikud, et saime oma idee ellu viia.

Trennidest tuleb info Haapsalu Noorte Huvikeskuse facebook’i lehele ning Vaadake kindlasti videot Haapsalu Noorte Huvikeskuse kodulehelt ning facebook’i lehelt:

https://www.noor.haapsalu.ee/kangoojumps-naidistreening/?fbclid=IwAR1AoD2Gm46spFT6Ynm9vsVHdob5LW6GS4sgLA4yYpcjYrQQP_CaaOt1svU

Lingid:

https://www.facebook.com/HaapsaluNoorteHuvikeskus/posts/4476022182470021

https://www.noor.haapsalu.ee/kangoojumps-naidistreening/?fbclid=IwAR1AoD2Gm46spFT6Ynm9vsVHdob5LW6GS4sgLA4yYpcjYrQQP_CaaOt1svU

https://www.noor.haapsalu.ee/nopi-ules-kangoo-jump-haapsallu/

https://www.facebook.com/HaapsaluNoorteHuvikeskus/posts/4380555538683353

https://www.facebook.com/onmahti/posts/1617673515080614

 

teisipäev, 6. oktoober 2020

Tahaks tegutseda, aga..

Meie projekt Kangoo-Jump Haapsallu toob Haapsalu noortele väga laheda ja efektiivse treeningu. Projekt sai alguse juba juuni kuus ning sellest hetkest on olnud tihedad vestlused vahendite edasimüüjaga ning koolitajatega.

Asjad pole sujunud nii nagu me oleks tahtnud. Teiselt poolt vastused jõudsid kohale alati suurte hilinemistega – nii kangoo-jump jalatsite tellimisel kui ka koolitajatelt vastuste saamisel.

Nüüdseks on jalatsid tellitud ning peaksid nüüd lähipäevil jõudma meieni. Koolituse poole pealt on asjad läinud väga nihu. Algselt lubati erinevaid kuupäevi, nii kohapeale õppima minemiseks kui ka veebi-koolitusele. Aga iga kord tekkisid komplikatsioonid- küll neile ei sobinud kuupäevad, mis meie valisime või siis meile ei sobinud nende pakutud ajad. Lõpuks muutus vestlus ebaviisakas ning õiget koolituse aega ei leidnudki.

Pidime käigu pealt ümber planeerima oma tegevused, et meie projekti tegevus ei jääks ainult viimastele päevadele. Tellisime viimasel minutil juurde ühe paari jalatseid, mis läks oma-osaluse alla, kuna koolituse eest tasuda ei saanud. Koolitame ennast ise välja läbi interneti tundide ning hilisemalt teeme läbi ametliku instruktorite koolituse.

Hetkel tundub nagu midagi ei lähe meil hästi, aga õnneks on saapad meieni jõudmas, mis tähendab, et saame oma tegevustega edasi liikuda. Nii pea kui me ise saame jalatsid jalga ning harjutatud piisavalt, kutsume noored näidistrenni. Oleme praeguseks õppinud, et alati tasub uurida mitme erineva firma käest infot ja abi. Kahjuks antud treeningu puhul polnud Eestis palju võimalusi valida.

Hetkel ootame saabaste kohale jõudmist ja siis tegutseme edasi. Loome plakatid, treeningrühmad ja tutvustavad videod. Ning loome Haapsallu püsiva trenni, mis pakub lõbu ja huvi paljudele noortele.

 

esmaspäev, 22. juuni 2020

Haapsalu Kangoojump

Oleme Haapsalu aktiivsed noored ning tahame meie kogukonna noorteni tuua lõbusa ning innovaatilise treeningvõimaluse. Eriolukorra lõppedes võtab kaks noort osa treeneri kursustest, et hakata vabatahtlikkuse alusel Haapsalus trenne läbi viima. Kangoojumpsi jalanõusid saab kasutada nii sees kui väljas, mis tähendab, et nende kasutamine toimub aastaringselt.

Meie eesmärk on tuua Haapsalu kooli- ja täiskasvanud noortele uus lõbus, kuid mitmeid omadusi arendav treenimisviis. Kangoojumps treening aitab igal noorel muuta paremaks rühti, saada paremini aru rütmituttetusega seotud oskustest ja tahab füüsilise heaolu, mis toetab ka vaimset tervist. Trennis on vaja hoida tasakaalu, mis aitab pinguldada ja treenida kehalihaseid. Haapsalus on palju noori, kes ei käi enam kas koolis või ei soovi alustada trennidega, mis nõuab väljaspool treeningsaali palju pühendumist. Palju trenne eelab 100% pühendumist ka oma vajal ajal ning mis ei sobi näiteks töötavale noorele, kes otsib lisaks jõusaalile väga mõnusat treeningut. Kangoojumps annab võimaluse treenida oma kogu keha muusika saatel, ilma et oleks vaja olla parimas vormis või omada kindlaid oskusi. Toome kokku noored, kes tegutsevad igapäevaselt enda asjadega ning ei puutu omavanustega kokku.

Olles ise täiskasvanud noored, arvame, et meil puudub Haapsalus selline trenn, mis sobib täpselt sellisele vahepealsele vanusele noorele. Soovime, et Haapsalus oleks selline trenn, mis sobib erinevate vanustega noortele, ei eeldaks varasemat kogemust, oleks neutraalne keskkond ning aitaks olla füüsiliselt aktiivne teistega koos. Toome siia trenni neile, kes tahavad olla aktiivsed ning veeta oma-vanuselistega aktiivselt aega.

Kangoojumps lisainfo: see on kardio trenn, mis ühendab aeroobika, tantsu ning teised treening-alad. Trenni tehakse kahe spetsiaalselt vetrumiseks mõeldud jalatsiga ning üks jalanõu kaalub ca 2kg, mistõttu on treeningu vältel kehal lisaraskuseks 4kg. Pikema aja peale tekib noorel rutiin trenni teha ning aitab füüsilist vastupidavust treenida. Terve trenni vältel töötab terve keha ning tänu sellele on ühes trennis võimalik kaotada ligi 1000kcal. Saame noored trenni tegema ning tundma oma keha paremini. Ühte treeningrühma mahutab kuni 8 noort, aga kuna loome mitu rühma, saab treeningust osa väga palju noori.

Vaata siit “Õhtu” saate klippi Kangoojumps trennist: https://www.youtube.com/watch?v=yKw8FcDn5uU

Meie treeneritena õpime, kuidas on olla treeneri rollis ning saame aidata enda eakaaslastel leida tee tervisliku ja aktiivse elu poole. Õpime, kuidas ise püsida vormis ning teisi motiveerida. Saame oma kogukonda paremini tundma õppida, pakkudes osalejatele samal ajal uusi oskusi.

Kangoojumps on uus ja innovatiivne ning Eestis kiirelt populaarsust koguv treening. Ootame trenni kõiki Haapsalu noori. Vahendid jäävad kasutamiseks Haapsalu noortele nii treeninguteks (avame mitu treeningrühma), kui ka muude tegevuste juures, kus sportimisvahendeid vaja võiks minna.

Oma idee elluviimiseks soovime taotleda 1800€, mille abil saame soetada Kangoojumps saapad. Omavahenditest on tasutud treenerite koolitus ja jooksvad kulutused.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.