Haapsalu välijõusaal

teisipäev, 5. september 2017

Haapsalu noored toovad kokku igas vanuses inimesed!

Projekti nimi: Haapsalu välijõusaal

Projekti toimumise periood: 30.03.2017-30.08.2017

Korraldajate arv: Korraldusmeeskond oli 3 liikmeline- Dan Taidla, Karl-Edward Uibo ja Emma Katariina Paajanen

Osalejate arv ning tausta kirjeldus: Osalejate arvu on raske täpselt määrata. Peamine tausta kirjeldus on noored vanuses 10-15, kes käivad noortekeskuses. Samas on ka inimesi, kes käivad nii hommikul kui ka õhtul trenni tegemas seadmetel.
Partnerite nimed: Tommi Play OÜ, Haapsalu Linnavalitsus ning Haapsalu Noorte Huvikeskus.
Tegevuste ja toimunu kirjeldus: Läbirääkimised Linnavalitsusega, lubade saamine, seadmete tellimine, trenazööride paigaldus, artikli kirjutamine, pinkide tellimine, teadetetahvli tellimine.

  1. august toimus Haapsalus Elustiili maraton. Hinnanguliselt käis meie punktist läbi umbes 100 noort.
    Ülevaadet saadud kogemustest (mis õnnestus hästi, mis tekitas probleeme, mida läbi projekti õppisite): Õnnestus hästi see, et saime tühja koha, mis oleks võinud minna autoparklaks, kogukonnale kasulikuma võimaluse. Projekti lõpuks ei saanud me valmis teadetetahvlit, aga tahvlid on töös ja tulevad kindlasti. Otseselt mingeid probleeme ei olnud, kõik sujus ilusti ning kõik sai tehtud!

Ettepanekuid järgmistele taotlejatele: Projekti õnnestumine annab suure motivatsiooni meeskonnale edasiseks. Oma soovide realiseerimine Nopi Üles projekti kaudu ei ole keeruline ning soovitame kindlasti oma mõtted kirja panna ning teele saata.
Ülevaadet kuludest: Projekti raames soetasime kaks välijõusaali trenazööri, kolm õue pinki ning ehitasime teadetetahvli. Projekti kogu maksumus 2000 eurot.

Osalejate arv, projektis kasusaajate arv: Projektis osalejate arv 10, kasusaajate arv hinnanguliselt 500 noort ja täiskasvanut.

 

kolmapäev, 21. juuni 2017

Välijõusaalis vahendid olemas!

Projekti nimi ja asukoht:

Haapsalu välijõusaal

F.J. Wiedemanni 4 Haapsalu Läänemaa 90503

Kuidas on projektitegevused siiani läinud?

Algselt ei olnud teada, kui kaua trenazööridega üldse läheb, nii et ootusi nagu ei olnudki. Kõik on kenasti sujunud. Trenazöörid on tellitud. Linnavalitsus tegi ka paigaldusprojekti ja asukohaplaanid valmis. 14-15. juuni toimus trenazööride paigaldus.

Mis on eriti hästi õnnestunud?

Eriti hästi on sujunud suhtlus erinevate inimeste vahel, kes on seotud projektiga. Samuti meie meeskond on rohkem arendanud koostööd.

Millised probleemid või murekohad on tekkinud?

Hetkel ei ole tekkinud ühtegi probleemi või murekohta.

Mida on juba tehtud ja mida tehakse järgmiste sammudena?

Oleme ära tellinud seadmed ning läbi rääkinud paigaldajatega. Seadmed on enne vahearuannet paigaldatud. Plaanime kirjutada ka avamisest, kui kõik valmis on ajalehte artikli.

Mida olete siiani projekti läbi viies õppinud?

Oleme õppinud, et kui on soov ja tahe teha siis saadakse alati hakkama.

 

neljapäev, 6. aprill 2017

Haapsalu noori võib õige pea näha välijõusaalis

Idee on olnud meil juba alates suve lõpust. Sellest ajast, kui nägime, et noortekeskuse ees on tühi koht kuhu on võimalik luua treeningväljak. Nii tuligi meil idee kirjutada projekt Nopi Üles konkursile, et panustada oma kogukonna vajadustesse.

Projekti üheks eesmärgiks on propageerida ka tervislikku eluviisi ning vähem kasutada nutiseadmeid. Selle asemel oleks võimalik rohkem liikuda ning viibida värskes õhus.

Selle projekti rahastamisel kogukonna liikmed saavad olla tervislikumad. Sealhulgas saavad nad teha tasuta trenni.

Projekt on suunatud Haapsalu linna elanikele ning eelkõige noortele, kuid trenažöörid on sobilikud kasutamiseks nii lastele, täiskasvanutele kui seenioritele.

Taotlesime Nopi Üles konkursilt 2000€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.