Hageri discgolf

teisipäev, 22. detsember 2020

Noored arendavad discgolfi kodukoha piiride üleselt!

Projekti nimi: Hageri Discgolfi park

Projekti toimumise aeg: november 2020

Projekti meeskonda kuulus neli inimest, kõigil oli jagatud erinevad ülesanded, mida nad tegema pidid projekti käigus. Kokku osales projektis ja tegevustes kuu aja jooksul 15 inimest. Pime-disci mäng oli seotud maastikumänguga.

Hageri Discgolfi pargi projektiga oli mitmeid raskuseid ja tagasilööke. Kuid nüüd on pandud maha korvid ja esimene võistlus peetud. Meie eesmärk oli sellega lastele näidata, kuidas on võimalik mängida ka pimedas Discgolfi ja tutvustada Hageri Discgolfi rada. Kutsusime ka lastele Kohila parimad Discgolfi mängijad, et nad tutvustaksid viske tehnikaid, erinevaid lähenemisi ja ketaste liike, et kuidas kettad käituvad. Formaat nägi välja selline, et alguses tehti tutvumisring ja tutvustati lastele viske tehnikaid ja pärast tegid lapsed 1 ringi omavahelise võistluse ja vanemad tegid 3 ringi võistluse. Lastele ei jaganud me esikolmiku kohti vaid jagasime auhinnad kõigi osalejate vahel. Suuremate arvestuses tegime esikolmiku põhjal. Laste klassis oli 8 osalejad ja vanemate klassis 4 osalejat. Lastele väga meeldis meie rada ja pimedas mängimine lisas lastele rohkem huvi juurde. Rada oli erinevate valgustitega valgustatud ja ohtu polnud.

Projektis olid erinevad tagasilöögid. Üks suuremaid tagasilööke oli see, et 2 korvi asukohta pidime me muutma, sest ei saanud maalt luba, kuhu neid paigaldada. Kindlasti mängis suurt rolli võistluse korraldamine, sest võistlusele reklaami ei tohtinud piirangute tõttu teha. Seega me saime lisada võistluse kokku laste iga nädalase maastikumänguga.

Tänu sellele projektile on Hageri inimestel ja selle ümbruses elavatel inimestel rohkem tegevusi. Hea on see, et seda Dsicgolfi rada saab kasutada aasta ringselt ja iga ilmaga. Arvestades seda, et rada asub kooli ja seltsimaja ümbruses siis on sellel rajal kasutajaid palju. Meie eesmärk on see, et rada kasutab umbes 20-40 inimest kuus. Kindlasti ei saa seda arvu iga kuu nii üleval hoida, kuid loodame parimat ja kui piirangud seoses COVIDiga langevad, saame teha suuremat reklaami enda rajale ja tuua inimesi kaugemalt Eestiski siia mängima. Oleme kindlad, et selle projekti mõju on tulevikus vägagi kõrge ja inimesed käivad seal mängimas.

Peale pime disci võistlust pole vahepeal midagi uut kahjuks toimunud, kuid mängimas oleme rahvast näinud. Meie rada on avatud iga aeg ja rada on kõigile kogukonnaliikmetele tasuta. Plaan on teha talviti umbes 3-5 võistlust, et tutvustada inimestele Discgolfi talvel mängimist, sest see on ka omamoodi katsumus ja mis nõuab harjutamist ja erinevaid teadmisi.

Projekti eesmärk sai täidetud, et luua inimestele, eelkõige lastele sportlik vabaaja tegevus. Kuna Kohila vallas elab palju discgolfi harrastajaid, kes otsivad erinevaid radu väljaspool Kohila ja Hageri ümbruses, siis nüüd neil on veel rohkem võimalusi mängimiseks. Võimalusi on selle projektiga palju. Saab korraldada erinevaid üritusi seda rada kasutades. Kogukonna tagasiside oli üllatavalt hea, sest paljud olid selle poolt, et luua siia discgolfi rada. Oli ka inimesi, kes lubasid tulla proovima, kes muidu discgolfist ei arva midagi ja see on meie jaoks vägagi tore, et sellised inimesed soovivad meie rajal discgolfi harjutada.

Projekti käigus õppisime seda, et kõike on võimalik teha, isegi kui riigis on mitmed piirangud, mis keelavad ära üritused. Õppisime ka seda, et kuidas paljudes olukordades välja tulla, nagu näiteks erinevad tagasilöögid ja raskused. Kindlasti saime uut kogemust ajaplaneerimises ja eelarve koostamistes ja nendega kaasnevates probleemides.

 

neljapäev, 26. november 2020

Kui eeltöö on põhjalik, läheb libedalt 🙂

Kui olime Facebooki postitanud enda plakati ja saanud sellele 200 laiki täis, siis panime üsna kiiresti kokku enda meeskonna, kes hakkavad seda rada planeerima ja ehitama. Kui meeskond oli koos siis saime hakata vaikselt rada planeerima. Planeerisime rada 3 nädalat ja nüüdseks on raja kaart valmis ja ootab ehitamist. Planeerimiseks läks niikaua aega kuna, pidime erinevaid läbirääkimisi pidama ja lubasi küsima maa alade kohta. Samuti käisid meil abiks erinevad rajaehitajad, kes varemgi ehitanud radasi nt Kohila.

Meeskonna ülesanded olid samuti ära jagatud, osad tegelesid raja planeerimisega ja teised tegelesid erinevate materjalide ja korvide hankimisega ja nn „paberimajandusega“.

Küsisime erinevaid hinnapakkumisi, korvid, kunstmuru ja kõigi sinna sisse kuuluvaga. Saime head pakkumised, lõime eelarve kokku ja hakkame tellima.

Nüüdseks oleme olukorras, kus oleme graafikust maas aga küll saame asjad paika.

pühapäev, 8. november 2020

Hageri discgolf

Eestis on läinud viimaste aastatega discgolf väga populaarseks, aga oleme tähele pannud, et meie piirkonnas on vähe discgolfi parke, mängijaid aga väga palju ja kõik ei mahu alati igalepoole ära.

Mõte ehitada Hagerisse discgolfipark tuli sellest, et panime kevadel tähele, et Hageris kahe proovikorvi vastu on huvi suur, ka ligipääs on väga hea ehk pole kuskil metsas. Lähimad discgolfi pargid on 8 kilomeetri kaugusel ja alati pole noortel transporti, et nendesse minna ja oleks tore kui oleks üks väike discgolfi park Kohila ja Ääsmäe suure discgolfi pargi vahel, kus saaks aega veeta ja oma hobiga tegeleda.

Projekiga soovime kaasata nooremaid ja ka vanemaid inimesi discgolfi mängima ja kutsuda inimesi ilusat loodust nautima ja tegeleda huvitava spordialaga, mis on kindlasti tõusuteel ja millel on suur tulevik, kuna on veel nii väikse kajastusega meedias.

Tegevuskava näeb ette seda, et postitame Facebooki oma plakati millele on vaja 200 liket ja peale seda hakkame planeerima discgolfi pargi kaarti – millised tulevad rajad jne. Pärast seda kui oleme rahastuse saanud hakkame tellima pargi jaoks vajalikke asju, discgolfi korvid, betoonisegu, tiiala matid, raja kaardid ja kettad. Kui oleme saanud raja valmis, kutsume raja avamisele Eesti ühe parima mängija ning avame pargi isadepäeva üritusega „Isad versus lapsed“, kus saavad loomulikult osa võtta ka soovi korral emad. Edasi korraldame nädalamänge ja kutsume külla professionaale.

Projekti ellu viies õpime kuidas projekte planeerida, läbimõeldult korraldada, aega planeerida. Projektis osalejad õpivad ja hakkavad loodetavasti tundma huvi discgolfi vastu ja hakkavad rohkem sellega tegelema ja rohkem looduses ringi käima.

Projekt on väga vajalik, sest see discgolfi park ei kao kuhugile ja kõik huvilised ja mängijad saavad alati ööpäevaringselt käia pargis mängimas.

Vajame selle jaoks 1800€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.