Hageri välitegevused

kolmapäev, 27. november 2019

Uus kogemus andis indu ja julgust edasi mõelda!

Projekti nimi: Hageri välitegevused

Projekti teostasid Lore ja Annely

Projekti kestvus: märts 2019 – juuli 2019

Projektiga oli soov noortele pakkuda erinevaid aktiivseid tegevusi õues. Hageri kooli noored ja kogukond saavad soetatud vahendeid kasutada laenutades neid Hageri rahvamajast omale sobival ajal. Kõiki projetiga saadud vahendeid saab edaspidi laenutada Hageri rahvamajast. Selle jaoks oli vaja soetada tõukerattaid, rulluiske ja varustust. Hageri noorsootöötajate abiga võtsime osa projekti konkursist Nopi Ülesse. Kõigepealt kirjutasime oma mõtte ja seejärel toimusid Skype kõned. Valmistasime noortele oma mõte tutvustamiseks video. Video aitas meil teha Mihkel Juhkam.

Kõigepealt tellisime tõukerattaid, rulluiske ja turvavarustust. Et saaksime ühiselt aega veeta skate pargis või liikuda kergliiklusteel.

Pärast seda kui panime noorsootöötajatega Hageri noorteka fb lehele ülesse, et läbi Nopi Ülesse projekti soetasime uusi liikumisvahendeid võtsid mitmed Hageri inimesed meiega ühendust ja andsid omalt poolt meie projektile 2 jalgratast ja 2 tõukeratast.

Uued tõukerattad osutusid väga populaarseks ja nendega tulid proovima sõitma professionaalid Tallinnast. Nende sõitmist filmiti ja väike lõik läks ülesse Eesti aasta küla valmimise filmi, mille kandidaadiks oli Hageri.

Uute tõukerataste üle olid väga õnnelikud ka kohalikud poisid.

https://www.facebook.com/hageri.avatudnoortekeskus/videos/pcb.1566639283472917/1566638996806279/?type=3&theater

Projektiga said Kohila valla noored iga nädal erinevate vahenditega liikuda. Iga nädal kasutasime ühte liikumis vahendit. Kõigepealt õppisime turvaliselt liikuma. Seejärel said juba osavamad ka trikke õppida. Igapäevaselt osales 8-15 noort. Projektiga saime tellida Vibudega noolemängu. Selle tellisime Kohila valla noortele lastekaitsepäevaks. Seal osales päeva jooksul umbes 50 last. Paljud polnud seda mängu enne mänginud ja tagasisidena saime, et see oli väga põnev mäng. Saime teada, et seda mängu telliti laste soovil uuesti Kohilasse.

Lisaks tuli liikluspolitsei sellele üritusele ja kõik noored said proovida jalgratta vigursõitu. Lisaks kontrolliti kõigi jalgrattad üle, et oleks ikka turvaline liigelda.

Viimasena soetasime 1 discgolfi korvi. Kuna Hageri pargis on juba 2 discgolfi korvi aga, et oleks põnevam siis lisasime ühe juurde. Seda on saanud suvel kasutada lisaks noortele ja täiskasvanud kes on Hageriga tutvuma tulnud.

Meil on väga hea meel, et saime oma esimese projekti kogemuse. Me olime ainult kuulnud suurematelt noortelet, et teevad projekte ja see tundus jube keeruline. Tegelikult polnud see üldse raske ja meil on juba palju uusi mõtteid. Meid aitasid väga palju Hageri noorsootöötajad, suuremad noored noortekeskusest, kogukonnaliikmed, liikluspolitsei kes tuli tasuta meie üritusele ja viisid läbi vigursõidu ja kontrollisid jalgrattaid.

neljapäev, 4. juuli 2019

Noored naudivad õues tegutsemist aktiivselt!

Projekti mõte tuli meile jaanuari lõpus. Terve jaanuari kuu käisime iga reede ühiselt uisutamas. Sealt tekkis mõtte, et võiks tihedamini ühiselt midagi teha. Kuna meil kevadel valmis kergliiklustee siis soov oli ühiselt seda kasutama hakata. Selle jaoks valmiski projekt “Elu on seiklus”.

Projektiga saime osta 4 uut tõukeratast, 2 paari rulluiske, 6 kiivrit ja 4 paari kaitsmeid. Kõik need asjad ostsime.

Noored olid uute tõukerataste üle väga õnnelikud. Kuna enne olid meil ainult suuremad noortekeskuses siis nüüd võtsime kõik pisemad, et kõigil oleks võimalik sõita. Uued rulluisud rõõmustasid kõiki väga, meeldis just see, et suurus oli reguleeritav. Panime meie noorteka fb ka pildi uutest vahendidest ja kohe kaks inimest pakkusid, et neil on ka rulluisud üle ja teise käest saime 3 jalgratast ja 2 tõukeratast juurde.

Reedeti on meil õues aktiivsete tegevuste päev, siis me sõidame ühiselt kergliiklusteel kas tõukeratastega või rulluiskudega. Korra nädalas on meil nüüd tõukeratta trenn kus üks noor juhendab teisi skate pargis ohutult trikitama.

25. mail oli meil Kohilas lastekaitsepäev ja meie projekti raames oli kõigile projekti noortele ja kõigile valla noortele vibudega maastiku noolemäng. Selle mängu saime tellida tänu sellele projektile. Noortele väga meeldis, paljud polnud enne mänginud seda.

teisipäev, 9. aprill 2019

Hageri välitegevused

Oleme kaks Hageri tüdrukut ja kirjutasime projekti “Elu on seiklus”. Meil on üks suur soov ja see soov on meelitada rohkem noori õue liikuma ja mängima. Meie plaan näeb ette, et korra nädalas sisustame ühe päeva õues erinevate liikumistegevustega.

Ja kuna meie noortekeskuse eest läheb mööda uus kergliiklustee ,siis sooviksime sellel sõita tõukerataste ja rulluiskudega,selleks aga vajame uusi tõukerattaid ja rulluiske koos turvavarustusega. Hiljem annaksime ka kogukonna liikmetele võimaluse neid vahendeid laenutada ja kasutada. Oma projekti sooviksime lõpetada vibude maasikumänguga. Selle korraldaksime Kohilas ja oodatud sinna on kõik Kohila Valla noored. Vibudega maastikumäng on lihtne, kaasahaarav, uudne ja meil on tore pakkuda seda võimalust kogukonna noortele.

Projekti läbiviimiseks vajame 1736 eurot.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Video lingile: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/4413525625421237/