kolmapäev, 16. august 2017
Hariduskonverents “Kellele õpin?”
Konverentsi eesmärk oli panna õpilased arutlema erinevatel hariduslikel teemadel, neid paremini tundma õppima ning oma arvamust avaldama. Konverents koosnes kolmest põhiosast.
Esiteks toimus paneeldiskussioon “Õppimine Eestis vs välismaal”, kus anti sõna Eestis õppimise pooldajale Kerstin Vestelile, välismaal õppimist propageerivale Saskia Bergmannile, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituuti direktorile Katrin Saksale, Eleen Anilasele, kes on õppinud nii Eestis, kui ka välismaal, välismaalt Eestisse tulnud õppejõule Matthew Grandallile, diskussiooni modereeris Eesti Õpilasesinduste Liidu avaliku poliitika valdkonnajuht Marcus Ehasoo.
Konverentsi teiseks osaks oli kogemuslood teemal “Kutse vs kõrgharidus”, kus MTÜ Noorte Koolituse juhatuse liige Marge Tänava rääkis oma kogemustest nii kutse- kui kõrgkoolidega, tõi välja mõlema kooli plussid ja miinused ning moodustas osalejatest osaluskohvikute sarnased vestlusringid, mis lõppes gruppide vahelise väitlusega. Lisaks seletas ta kuidas kindla eriala kaupa vaadata, kuhu minema peaks.
Konverentsi kolmandaks osaks olid töötoad, mille teemadeks digiõppevahendid ning keeleoskus. Digiõppevahendite ohutust kasutamisest käis rääkimas Birgy Lorenz. Töötoas viis Lorenz läbi õpetliku mängu, mille eesmärgiks oli gruppidel leida probleemkohad ning lahendused reaalsetele digitaalvaldkonna vahejuhtumitele. Teist töötuba viisid läbi YFU Eesti noored, kes rääkisid osalejatele, mida on mitme keele oskus neile elus andnud ja mis võimalused on teistel väikese viitsimisega saavutatavad.
Mis läks hästi ja mis oleks võinud paremini minna?
Kõige suurem murekoht oli meie jaoks osalejate arv. Kui algul ootasime 200 osalejat, siis üritusele registreeris 26 ning reaalselt kohale tuli 15 inimest. Põhjus võis olla konverentsi toimumisajas, laupäeva hommik, mil kõik tahavad magada, kuid ka kohati eksitavas nimevalikus. Saime hiljem kasvõi enese tuttavatelt kuulda küsimusi a la “noh, kas said teada, kelle jaoks sa õpid?”. Inimesed vaatasid konverentsi nime, kuid ei uurinud sisu. Samas mängis väike osalejate arv hoopiski meie kasuks, sest nii said kõik sõna sekka öelda ja arutlused olid palju mitmekülgsemad ning vahetumad. Ka hiljem nii osalejatelt kui esinejatelt tagasiside küsides, saime teada, et neile meeldis just see, et kõik said sõna. Õppisime, et isegi kui teha reklaami ja kutsuda sadu inimesi ei kipu suur mass kohale tulema. Võibolla oleksime veelgi pikemalt reklaamimi ette võtma ja varem sellega alustama.
teisipäev, 9. mai 2017
Noored – hariduskonverents ootab Teid!
Hariduskonverents “Kellele õpin?”
13.mai Eesti Rahvusraamatukogu
Kuidas on projektitegevused siiani läinud?
Minu arvates on siiani kõik väga edukalt sujunud, oleme kõik vajaliku ära korraldanud ja asjad on pidevas liikumises.
Ma ütleks, et promo sotsiaalmeedias ning vastukaja erinevatelt noorsootöötajatelt on üllatavalt positiivne olnud.
Minu arvates läks kõige paremini see, et me sattusime korraldama ajal, mil Rahvusraamatukogul oli broneeringute soodustus, kui me oleks muul ajal tellinud, siis võibolla poleks me isegi eelarvesse mahtunud, kuid nüüd saime ruumid soodsamalt.
Lisaks on väga hea seis ka sotsiaalmeedia reklaamiga.
Isiklikul tasandil on probleeme tekkinud ajaplaneerimisega, lõpuklassi ning kahe töökoha kõrvalt võib organiseerimine kohati üsna raskeks minna. Meeskondlikul tasandil on raske asju läbi arutada ning otsuseid vastu võtta, kui kogu tiim tegutseb eesti eripaigus ning kõigil on omad tegemised. Veel pidime muutma konverentsi toimumiskuupäeva, sest algne kuupäev 6.mai kattus suurüritusega “Teeme Ära!”. Me ei tahtnud, et noored peaksid antud ürituste vahel valima.
Raskem punkt oli see, et kuna meil tuli mujalt kulusid juurde, siis pidime eelarves muudatusi tegema ja osasid eelarve punkte kahandama. Lisaks tekkis raskusi toitlustuseks laudade saamisega, kuna toitlustajal endal neid pole ja kohapeal hetkel veel leitud ka pole võimalust, kuid olukord on lahendamisel.
Mida on juba tehtud ja mida tehakse järgmiste sammudena?
Leitud on koht, toitlustaja ning enamik esinejaid. Oleme tegelenud ja teeme veel sotsiaalmeedia reklaami, et saada endale osalejad.
Oleme õppinud, et alati tuleb vaadata alternatiivseid võimalusi ja alati küsida meeskonna arvamust, kuna sealt tuleb alati häid ideid, millele ise poleks mõelnud.
Hetkel ma ei näe, et mingit tuge juurde vajaksime, kui just ajamasinat ei leidu, millega me aega juurde ei saaks.
reede, 21. aprill 2017
Hariduskonverents ootab kõiki noori, kes teemat oluliseks peavad
Hei, Sina! Kas Sa oled segaduses, mida pärast gümnaasiumi lõppu edasi teha? Kas minna välismaale või jääda Eestisse? Jätkata haridusteed kutse- või ülikoolis? Ehk soovid hoopis rohkem infot digitaalõppevahendite kohta? Just selleks, et leiaksid neile küsimustele vastuse, tahaksime korraldada hariduskonverentsi “Kellele õpin?”, mille eesmärgiks on tõsta nii noorte
kui noortega kokkupuutuvate inimeste teadlikust nendele pakutavates võimalustest.
Taotlesime 1632€.
Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.