Huub videomängud

kolmapäev, 25. november 2020

Tagasiside arvestamine aitab projekti kvaliteetsemaks muuta

Projekti nimi: Videomängunurk HUUBi

Projekti aeg: juuli 2020 – oktoober 2020

Projekti meeskond: Eerik, Kristjan Jaak

Osalejad: HUUBi LAN katseüritusest võttis osa 15 inimest, HUUBi videomängunurk on teisipäevast laupäevani avatud noortekeskuses inimestele kasutamiseks, kokku on vahendeid kasutanud üle 100 inimese. Järgmine LAN toimub 24. oktoober, kuhu on juba 8 huvilist.

Projekti käigus õppis meeskond üritusi planeerima, sai uued kogemused projektide elluviimisel, k.a sattus mõne projektitingimustest tuleneva takistuse otsa, mis olid väga õpetlikud, selle tulemusena õppis rohkem projekti tingimustega arvestama. Ürituste planeerimisel tuli suhelda palju noortega, et leida huvilised. Juulis korraldasime katseürituse, et LANe edukamalt korraldama hakata. Tagasiside oli positiivne, kuid sooviti pigem konkreetse teemaga LANe, võtsime tagasisidet kuulda ning peale seda oleme planeerinud konkreetse suunaga LANe. Augustis ja septembris ei saanud huvilisi kokku, seetõttu planeerisime järgmise ürituse oktoobrikuusse, mis toimubki 24. Oktoobril. Alustasime koostööd Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilastega, kes hakkavad oma õpilasfirmaga HUUBis järgmisi LANe korraldama.

Lisaks saime koostööpartneriks kohaliku videomänguarendus ettevõtte Gamecan OÜ, kes on nõus meid sponsoreerima tulevikus LAN turniiridel.

Suurim mõju projektil oli üllatavalt väljaspool üritusi ja hoopis igapäevaelus. Positiivset tagasisidet on tulnud nii gümnaasiumiõpilastelt, Pärnu Kolledži üliõpilastelt kui ka vanematelt ja noortelt, kes isegi koos on tegevusi leidnud ja läbi selle lähedasemaks saanud.

Õppisime projektiga palju ning oleme väga tänulikud, et Nopi Üles aitas luua Pärnu noortele võimaluse oma aega paremini sisustada ja läbi videomängude uusi tutvusi saada. HUUBi on alates projekti algusest külastatud üle 1000 korra ning videomängu konsoolide kasutus on olnud üks põhitegevusi.

Järgmised tegevused: Kui kõik läheb hästi ning saab füüsilisi kohtumisi ja üritusi lähitulevikus teha, siis planeerime see aasta korraldada samade vahenditega veel vähemalt 1 LANi ja juba järgmine aasta suurema piirkondliku turniiri.

kolmapäev, 19. august 2020

Eeltöö käib!

Esimese ürituse korraldame me septembrikuus. Selle aja sees me levitame infot ja teeme ettevalmistusi. Samuti on meil juba esimeseks LAN-iks olemas sponsor mängutööstusest, kes saab võimaldada tulevikus just nendele noortele ka töökohta.

Siiamaani oleme tegelenud esimese LANi ettevalmistamisega, leidnud huvilisi ja koostööpartnereid. Tegime ka uuringu noorte seas, kus uurisime, mis mängr ja kui tihedalt noored mängida tahaksid.

 

pühapäev, 12. juuli 2020

Huub videomängud

Meie eesmärgiks on tuua kodunt arvuti tagant välja noored, kes sealt muidu ei lahkuks ning teha nendega koos seda, mida nad armastavad – mängida videomänge. Me korraldame projekti rahastusega soetatud tarvikutega teemaõhtuid, võistlusi ja turniire Pärnu noortele.

Esimene turniir saaks olema juba juulis. See oleks “Kaugturniir”. Kaugturniiris saavad osaleda kõik noored, kellel on kodus oma arvuti. Kaugturniiri eesmärk on see, et noored püsiksid kodus, aga samas teevad üheskoos midagi ja võistlevad (#püsikodus). Turniiri korraldatakse ja hallatakse noortekeskusest projektiga saadud tarvikutelt.

Teemaõhtud saavad teoks alates juulist, aga piiratud osalejate arvuga ja eelregistreerimisega ning kõigi ohutusnõuetega, et kõigil oleks ohutu osaleda. Teemaõhtutele saab registreerida igaüks, kes soovib. Mängusõber või mitte, igaüks on oodatud. Projektiga saame korraldada midagi, mis on väga tähtis nii mulle kui kogu korraldustiimile: tuua ühiste huvidega noored kokku ja anda neile võimalus teha üheskoos seda, mis neile meeldib. Selle projekti käigus õpime koos töötama, suuri üritusi efektiivsemalt ja paremini korraldama. Noored saavad uusi kogemusi mängumaastikel ja leiavad uusi tutvusi teemaõhtutel. Lisaks sotsialiseerumisoskusele arenevad erinevate mängudega seotud spetsiifilisemad oskused.

Taotleme projekti ellu viimiseks 1400€, meid toetab ka HUUB keskus 200€ga.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.