Huubi muusika

kolmapäev, 25. november 2020

Projekti toel saadi hoog sisse!

Projekti nimi: HUUBi muusikaprogramm

Projekti aeg: juuli 2020 – oktoober 2020

Projekti meeskond: Eerik, Märt

Osalejad: Projekt oli väga edukas ning jõudis jõudis sadade noorteni. Projektiga tõime noorte innovatsioonikeskusesse helitehnika noortele kasutamiseks ja tasuta ürituste korraldamiseks. HUUBi avaürituseks oli 4. juulil toimunud Vanalinna Suvepäevade raames toimunud HUUBi noorteala, kus esinesid kohalikud noored, ürituse kuulajaid oli üle 100.

Suurimaks väärtuseks tehnikaga on kujunenud nende kasutamine igapäevaelus, HUUBi eestvedamisel on alates septembri kuust toimunud HUUBis gümnaasiumite tutvumisõhtud. Kokku on õhtutel osalenud üle 100 noore. Tutvumisõhtute üheks põhiliseks tegevuseks on karaoke laulmine, mis on aidanud värskelt 10. klassi astunud õpilastel paremini üksteist tundma õppida. See on aidanud noortel saada lähedastemaks.

Projekti käigus nägi meeskond kui palju muusika inimesi ühendab ja liidab. Alates kontserdi korraldamisest kuni tutvumisõhtute korraldamiseni ja noortega suhtlemiseni.

Järgmised planeeritud noortekontserdid: 13. november Müntel ja 4. detsember Violet Ashley (kohalikud noortebändid)

 

kolmapäev, 19. august 2020

Suvisel perioodil võib noorte kaasamine keerukamaks osutuda

Projektiga alustasime 9. juuni 2020, Pärnus ning projekti toimumiskohaks on Pärnu noorte innovatsioonikeskus HUUB.

Praeguseks oleme suutnud soetada helitehnika ning selle üles seadnud ning välja koolitanud HUUBi meeskonna ja 2 vabatahtlikut noort huvilist helitehnikat kasutama.

Helitehnika on kõikidele noortele kasutamiseks olemas ning iganädalaselt kasutatakse seda lauluproovides.

Hästi on õnnestunud saada noored helitehnikat iseseisvalt kasutama enda proovide tarbeks.

Murekohaks on tekkinud see, et Pärnus on noored suvel väga ebaaktiivsed ja ei ole täielikult koos aktiivgruppi, kes musikaalseid kontserdeid regulaarselt korraldaks.

Praeguseks on alustatud sügiste esimeste noorte muusikakontserdite planeerimist. Septembri kuu jooksul on planeeritud teha kaks noortekontserti. Räägitud on esimeste esinejatega ning septembri algusest alustame teavitustegevustega.

Oleme õppinud, et suveperioodil on keeruline midagi uut alustada, sest paljud kas puhkavad või on just kogu aeg tööl, kooliaastaks raha varumas. Lisaks on noored üksteisest lahus, kooliaastal on noored omavahel koos ja ideid tekib rohkem.

Vajaksime lisatuge noorte esinejate ja vabatahtlike leidmisel.

 

esmaspäev, 15. juuni 2020

Huubi muusika

Pärnu linna noored on jõudnud üksmeelele, et linn vajab noorte arendamiseks uusi väljundeid, väljakutseid ning tegevusi. Selle jaoks on loodud Pärnus uus noortekeskus HUUB. Projekt taotleb Nopi Üles programmilt toetust, et soetada vajalik helitehnika erinevate töötubade ning ürituste läbiviimiseks. Tehnikat saavad kasutada kõik Pärnu linna noored, keskuses on meil ka helitehnikast teadlik inimene, kes loob saadava tehnikaga vajaliku baasi ning õpetab huvitunuid noori selles valdkonnas. Projekti eesmärk on õpetada helitehnika kasutamist ja luua esinemisvõimalused kohalikele noortele.

Leidsime, et gümnaasiumi ja kolledži noortel on hetkel vajakajäämisi nii ruumide kui võimaluste poolest. Sooviksime seda olukorda parandada. Viime läbi ja kaasame kõiki huvitatuid noori muusikaga seotud töötubadesse, ürituste ja konterdite korraldamisse. Tähtis on kogemus ja eneseareng, mida Pärnu noor nende protsesside käigus omandab. Ka ürituste läbiviimisteks kaasame neid noori, kes veel meeskonda ei kuulu, aga kellel on huvi projekte läbi viia.

Kevade lõpus Kultuuriklubi Tempel sulgemisega tekkis suure hulga Pärnu noorte jaoks linnapildis kultuurne tühimik. Leiame, et HUUB on sobilik koht kaasamaks kultuurse kihiga Pärnu noori uute võimaluste ning ürituste jaoks.

Eesmärgi saavutame toetuse saades uue helitehnika soetamisega, peale mida läheb koheselt käiku projektiprotsess ning ettevalmistuste tegemine täitmaks ajakavasse kuuluvaid sündmusi. Et eesmärk eeskujulikult täita, siis kaasame ürituste ning töötubadega võimalikult palju noori ning teeme selleks vastavat turundust läbi erinevate Pärnu noortele tuttavaks saanud meediakanalite (HUUB sotsiaalmeediakanalid ja Facebooki grupp Pärnumaa Noored). Kokku toimub projekti raames helitehnika töötuba, mida annab kohalik noor helitehnik, samuti on HUUBi vabatahtlikud valmis noori juhendama avatud meetodil, ja kolm noortelt noortele kontserti.

Taotleme projekti elluviimiseks 1800€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.