Ilmatsalu liivaplats kogukonnale

kolmapäev, 12. detsember 2018

Mida võib korda saata üks tugev kogukond?

Ilmatsalu küla liivaplats

Projektitoimumisaeg:  05.10.2018 – 31.11.2018

Projekti meeskonda kuulus 3 noort. Projekti aitasid korraldada 9 inimest. Projekti käigus valmis Ilmatsalu külale liivaväljak, soetati erinevad sportimisvahendid ja avamisel tutvustati erinevaid mänge.

Partnerid: projekt “Nopi üles”, Tähtvere Ühistegevuse Selts, Spordiklubi Beach Tennis Tartu MTÜ.

Alustasime väljaku planeerimisega ja pakkumiste küsimisega seejärel kirjutasime projekti ning jäime vastust ootama. Kui olime saanud projektilt “Nopi Üles” rahastuse alustasime tegevuste elluviimisega. Kõigepealt korrastasime platsikoha, tellisime liiva ning kopatööd. Kui plats hakkas valmima panime paika avamise kuupäeva ja kellaaja. Tegime valmis plakatid, jagasime neid sotsiaalmeedias ja viisime kuulutused ka küla stendidele.

Algasid kiired ettevalmistused avamiseks, kutsusime mängude juhendaja, paigaldasime postid masse, soetasime vajalikud spordivahendid ning paigaldasime võrgu ja jooned.

Kõige raskemaks osutus toidu koguse arvestamine. Eeldasime umbes 40 inimese osalusega ja selle järgi tegime supi ja ostsime muud snäkid ja meened. Avamise päeval ilmaga meil vedas oli päikseline ja tuulevaikne. Avamisel osales 23 inimest. Mänge juhendasid Beach Tennis Tartu treenerid ja Käroli. Mängud ja tegevused olid põnevad ja osalejad jäid avamisega rahule.

Hästi läks ,et kõik sujus ladusalt, pakkujad reageerisid kiiresti ja said kohe tööle asuda ning saime väljaku ruttu valmis. Takistuseks oli vaid ilm, mille tagajärjel oli kopatööd oodatust rohkem ja liivavedu osutus raskemaks (auto jäi korra kinni), oli ka ettenägematuid kulutusi näiteks ei osanud me arvestada betooniga, millega paigaldati postid maasse. Kõige raskem on siiski teadmatus osalejate arvust nii oli raske arvestada toidu kogusega ja mänge ette valmistada.

Üldjoones sujus kõik siiski hästi plats sai valmis, avamisel oli ilus ilm ja osalejaid oli täpselt parasjagu.

Kogukond on teadlik väljaku olemasolust ja asukohast ning võimalusest seal suvel vabalt sportida.

Kõigile osalejatele ja korraldajatele päev meeldis ning avamine läks hästi.

Ettepanekuks oleks, et alguses tuleb kõik läbi planeerida ja tegutseda tuleks järjepidevalt plaani järgi. Alati tuleb arvestada väikeste plaaniväliste muutustega ja suhtuda neisse loovalt.

Projekti hind kujunes kodulehtedel pakutava hinna järgi kuid spordiinventari puhul saime mõnest kohast soodustust või rohkem sportimisvahendeid. Mahtusime kenasti eelarvesse kuid olid mõningad muutused võrreldes plaanituga.

Avamisel osales 23 inimest, kasusaajad on aga kogu Ilmatsalu küla elanikud, kes on huvitatud spordist.

rbt

btrhdr

btr

btrhdr

btrhdr

btr

btrhdr

reede, 26. oktoober 2018

Kogukond teeb üheskoos liivaplatsi!

Ilmatsalu liivaplats asukohaga Ilmatsalu küla.

Hetkel on projekti algusest möödunud 2 nädalat, selle jooksul oleme ilusti graafikus, liiv on kohale toodud, enamus spordivahendid on soetatud. Oleme valmis saanud plakati panime kuulutused küla infostendidele ja tegime FB-s ürituse, mida jagasime kogukonna erinevates fb gruppides.

Eriti hästi meeldis liiv külas elavatele lastele, kes kohe seal mängima hakkasid, samuti aitasid lapsed märkida ka liiva kõrguseid.

Probleemid: vihmaste ilmade tõttu oli veidike keerulisem liiva vedu, esialgse planeeritud auto asemel pidi tulema hoopis väiksem ja seegi jäi korra kinni, aga õnneks läks kõik hästi ja auto sai ikka välja. Tööde käigus selgus, et postid, mis meil olemas on sobivad muidu hästi, aga paigalduseks läks vaja betooni, mille kulutusega me alguses ei arvestanud, aga need peaksid meie projekti kuludesse siiski ära mahtuma.

Väljak on valmis, postide hülsid on valatud. Järgmisena paigaldame ära postid ja võrgu. Paigaldame väljaku sildi. Teeme kingituse EV 100 raames ja registreerime oma ürituse vastaval lingil. Tuleb veel teha ettevalmistused avamiseks ja siis juba avamine.

Projekti käigus oleme õppinud valmistama plakatid, planeerima aega ning tihti aru saanud, et olenemata planeerimisest võib aega minna hoopis kauem. Välitegevuste juures peab arvestama ka ilmaga, et nt planeerisime kopatööd ühele päevale, aga kuna vihma sadas väga kõvasti, pidime need mõneks ajaks edasi lükkama.

Edaspidi vajame veel täiskasvanute abi nii väljaku valmisseadmisel kui ka juhendamist avamisel.

neljapäev, 11. oktoober 2018

Ilmatsalu liivaplats kogukonnale

Soovime projekti ette võtta selleks, et meie kogukonna inimesed saaksid veeta aega sportides ning mängida erinevad pallimänge, praegu on kahjuks selline võimalus puudunud. Soovime mitmekesistada vabaajaveetmise võimalusi, tahaksime noori kokku tuua ja anda neile võimaluse värskes õhus tegevust leida. Plats, kuhu meil liivaväljak plaanitud on, on antud meie kogukonna liikme poolt noortele kasutamiseks.

Taotleme liivaplatsi ehituseks 1900 eurot, sisse on arvestatud ka vahendid, et kõik soovijad saaksid liivaplatsi kasutada.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.