Järve noortekeskuse fotoring

neljapäev, 20. detsember 2018

Järve noored lõid püsiva fotostuudio 🙂

Järve Avatud Noortekeskus

31.10.2018-15.12.2018

Korraldajateks on Järve Avatud Noortekeskuse noorsootöötaja ja noored, meid kokku on 5 inimest. Esimeses proovitunnis osales meid 6 ja teises tunnis juba üle 11.

Oleme tellinud fotograafia huviringi jaoks kõik olulised tarbed. Siia alla kuuluvad kõik vajalikud fotostuudio tegemiseks komponendid, seal hulgas valgus, taustad, paber, printerivärv ja ka väike fotkaamera (Instax), baaritool, patareid, pildiraamid.

Me lõime endale uue ruumi, kus noored saavad ilusti ja rahulikult tegutseda uue huviga.

Uuest aastast korraldatakse meie noortekeskusesse iga nädalal fotograafia huviringi, oleme leidnud noore, kes on huvitatud ja hetkel käivad täpsustavate küsimuste lahendamine ja graafiku paika panek. Murekohaks on hetkel ainult see, et kõik ei ole veel kohale jõudnud, aga peamised tarvikud on kohal ja esimesed pildid on juba tehtud. . Järgmiseks saamuks ootame, kogu inventari, mis annab võimaluse alustada meie uue huviringiga täieshoos, kuna on juba vägagi palju huvi tundud selle vastu. Osalejaid on hetkel 17 noort, kes saavad kasu sellest ja on huvitatud edasisest tööst.

Detsembri kuu algul sai Järve Avatud Noortekeskus endale uhiuue ning kaasaegse fotostuudio. Valgus, mitmed taustad, kaameratarvikud, toolid, fotopaber ja väga palju muud. Mina olen Marit-Jenna ja mulle meeldib tegeleda fotograafiaga. Ma olen vaimustusest sellest projektist, mis meil siin nüüd toimub. Kuna olen õppinud, kuidas sellises stuudios toimetada, hakkasin vähehaaval ka huvilistele seda informatsiooni jagama. Meid on juba koguni 11 inimest. Kuidas peab poseerima? Kuidas peab seisma valgus? Kuidas sättida tausta ja palju palju muud. Ootame jaanuaris külla ka professionaalset fotograafi, kes räägib kõike seda, mida mina ja teised veel ei tea. Me oleme väga tänulikud kõikidele sellistele inimestele, kes aitavad seda laadi projekte korraldada ning viia ellu laste unistusi. Ootame põnevusega uut aastat, et alustada fotosessioonidega ning loodame, et iga hetkega saavutame aina rohkem huvilisi, kes teavad, et fotograafia on väga peen kunst.

kolmapäev, 5. detsember 2018

Oleme huviringi ootel 🙂

Oleme tellinud fotograafia huviringi jaoks kõik olulised tarbed. Siia alla kuuluvad kõik vajalikud fotostuudio tegemiseks komponendid, seal hulgas valgus, taustad, paber, printerivärv ja ka väike fotkaamera (Instax) ja baaritool.

Oleme samuti soovinud uuest aastast korraldada iga nädalal fotograafia huviringi, oleme leidnud noore, kes on huvitatud ja hetkel käivad täpsustavad läbirääkimised.

Murekohaks on hetkel ainult see, et kõik ei ole veel kohale jõudnud, selleks, et noored saaksid alustada oma tööga.

Järgmiseks sammuks ootame, kogu inventari, mis annab võimaluse alustada meie uue huviringiga, kuna on juba vägagi palju huvi tundud selle vastu.

 

neljapäev, 8. november 2018

Järve noortekeskuse fotoring

Meie oleme Järve Avatud Noortekeskuse noored. Meie soovime pakkuda noortele võimaluse tegeleda laheda hobiga: arendada fotograafia oskusi ning anda võimaluse sellega tegelemiseks. Meil on väga palju huvilisi sellise hobi vastu ning oleme unistanud sellest juba väga pikka aega.

Tahame luua profesionaalse keskkonna ja atmosfääri, kus noored saavad ennast nii mugavalt tunda, kui ka kasutada kõiki vahendeid, et õppida pildistada mitte ainult profesionaalse kaameraga, vaid ka oma telefoniga.

Taotleme toetust fotograafiaga seotud varustustele ning töötubada läbiviimisele. Taotleme uue fotoringi jaoks taotleme 2000€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.