Kadila noortekeskus

reede, 6. detsember 2019

Noored pakkusid uusi tegevusvõimalusi igas vanuses noortele!

Projekti nimi: Kadila Noortetuba

Projekti kestvus: juuni – oktoober

Projektis osalenud noored: 42

Esimene üritus, milleks oli külaajaloo päev, toimus 11. juulil. Teine üritus, milleks oli mängude õhtu, toimus 13. augustil. Nendest kirjutasime pikemalt vahearuandes. Meie kolmas üritus toimus 24. septembril. Reklaamisime oma üritust sotsiaalmeedias ja küla teadetetahvlil. Kohale tuli 15 inimest, mitmed neist ei ole meie noortekeskuse igapäevased külastajad. Ürituse jaoks ostsime projektirahade eest snäkke filmi ajal söömiseks. Alguses vaatasime “Scooby-Doo” filmi, kui see lõppes ja nooremad lapsed olid koju läinud siis vaatasime suuremate lastega “Birdboxi”. Augusti lõpus jõudsid kohale ka meie kauaoodatud kotttoolid ja filmi vaatamisel ajal jäi neid isegi puudu, sest lapsi oli palju. Suuremate laste hinnangul oli esimene film nende jaoks natuke igav, aga teist filmi vaatasid nad huviga. Me oleksime pidanud valima mõne filmi, mis pakuks huvi nii suurematele kui ka väiksematele.

Meie neljas ehk viimane üritus toimus 18. oktoobril. Selleks oli disko. Ettevalmistuste ajal mängisid lapsed üheskoos lauamänge. Tantsuplatsil said lapsed ise valida enda maitse järgi laule nii et kuulasime erinevatest zanritest muusikat. Vahepeal käisid lapsed snäkilaua ääres söömas. Ürituse lõpus tantsisime kõik koos “Kes aias” ja teisi ringmänge. Kohal oli 16 inimest. Projektirahade eest ostsime snäkilauale snäkke. Kuna meie esialgsest summast jäi raha üle, siis ostsime lisaks veel 5 lauamängu. Küsisime ka teistelt noortetoa noortelt korraldatud ürituste kohta ja neile meeldis kõige rohkem disko.

Kokku võttis meie üritustelt osa 42 erinevat inimest. Me õppisime ürituste korraldamist, planeerimist ja läbiviimist. Väiksemate laste organiseerimine erinevatesse rühmadesse ja nende töö korraldamine nõudis meilt pingutust, sest nad olid ülemeelikud ja paigalpüsimatud. Meie jaoks oli kõige keerulisem teha elektroonselt plakateid, sest nende tegemiseks kulus palju aega ja nende välja printimine oli keeruline ja sellega oli alati probleeme. Keeruline oli planeerida üritusi ja valida lauamänge, sest noortetoas käib väga erinevas vanuses lapsi ja üritused ning lauamängud pidid kõikidele vanusegruppidele sobima. Me loodame, et lauamängud ja telekas meelitavad ka edaspidi lapsi rohkem noortekasse ja üritused tutvustasidki neile uusi mänge ja võimalusi, kuidas sõpradega aega veeta.

Kaasatud on ka need noored, kes varasemalt noortekeskust külastanud ei ole

Meie esimene üritus toimus 11. juuli 2019. Enne esimest üritust panime üles kuulutusi kolme erinevasse bussijaama naaberkülades, Kadila teadetetahvlile ning jagasime sotsiaalmeedias. Käisime kõigepealt ekskursioonil ajalootubades, seejärel viisimeläbi ajalooteemalise viktoriini ja Kahoodi. Üheskoos vaatasime kohaliku näitetrupi humoorikat etendust ja äeva lõpuks telekast komöödiashowd.

Projekti rahade eest ostsime suure teleri, seinakinnituse telerile, kotttoolid, pakkusime külalistele snäkke ja viktoriini võitjale auhinna. Tarneprobleemide tõttu ei jõudnud kahjuks ürituse ajaks kotttoolid kohale aga see ei seganud meie ürituse läbiviimist.

Kokku osales meie esimesel üritusel 19 inimest, nendest palju oma küla ja ka naaberkülade inimesi. Suvevaheaja tõttu oli kahjuks kohal vähe noori. Sellest meile õppetund, et noorte hulgas on vaja teha järgmine kord rohkem reklaami.

Saime palju positiivset tagasisidet, kus kiideti head ürituse läbiviimist ja noorte aktiivsusest. Me ise ka mõistsime, et meie üritus ühendas küla noori ja vanu.

Meie teine üritus toimus 13. augustil 2019. Reklaamisime üritust sotsiaalmeedias ja suusõnaliselt. Kohale tuli 14 last, kelle hulgas oli palju neid, kes pole enne meie noortetuppa sattunud. Projektirahade eest ostsime 8 lauamängu ja parimatele võistlejatele auhinnad. Võistlejad jagasime ära vanusegruppide järgi. Nooremad mängisid 5sekundit juuniorit ja Unot ning vanemad mängisid omavahel Scrabblet ja Mina olen…Aliast. Kõige väiksemad vaatasid samal ajal, kui nende suuremad õed-vennad omavahel võistlesid, meie uuest telerist multikaid. Lapsed olid väga võistlushimulised ja parimad mängijad said endale magusad auhinnad. Peale pingelisi mänge sõime ühiselt kringlit ja jagasime omavahel muljeid. Lapsed olid rahul ürituse korraldusega ja arvasid, et võiksime ka kunagi hiljem selliseid põnevaid lauamängude õhtuid korraldada.

 

neljapäev, 27. juuni 2019

Kadila noorteõhtud

Oleme Kadila noored, kes sooviksid noortetoa tegevustesse kaasata rohkem noori ja kogukonnaliikmeid. Kuna enamus vahendeid on meil väga vanad, siis sündmusi me nendega väga korraldada ei saa. Küll aga sooviksime organiseerida mitmeid tegevusi, et noored leiaksid tee meie noortetuppa. Selle jaoks korraldame erinevaid filmide- ja mängudeõhtuid, kus noored saavad ise aktiivselt kaasa lüüa, aga ka tutvustada uusi tehnoloogiaid meist vanematele. Näiteks korraldame Kahootiõhtu, Muuseumiöö, teadmistepäeva ja Netflixi õhtu jne. Kõik sündmused sisaldavad õppimist läbi mängimise.

Vajame eemärgi täitmiseks 1031€, noortetuba toetab meie tegevust 100€, lisaks ka edaspidised jooksvad kulud.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames

Video link: https://www.facebook.com/watch/?v=1243340702508319