Käed ja mõistus käivad käsikäes

reede, 15. juuni 2018

Noored pakuvad uusi ja huvitavaid tegevusi

Projekti nimi: Käed ja mõistus käivad käsikäes

Projekti toimumise periood: 01.02.2018-30.05.2018

Projekti idee tekkis mul ja ühel sõbral Nopi Üles projektikoolitusel. Idee tekkis probleemist, mis hetkel Kunda linnas on- noorte vandalism. Lõhutakse linna vara ja kakeldakse omavahel. Meie mõte oli noortele tekitada erinevaid huvitegevusi, et noorte aega sisustada. Valisime kaks väga erinevat huvitegevust- poks ja Rubiku-kuubiku lahendamine. Nende mõlema tegevuse juures on väga tähtis mõistuse ja käte arukas koostöö.

Huvialade tutvustamiseks korraldasime ühe päeva töötubadega. Korraldajate arv oli neli inimest, osalejate arv oli 16, kohal olid veel kolm koolitajat ja kaks esinejat, kaks kuubiku lahendamis koolitajat ning üks poksi juhendaja. Töötoad toimusid 27. aprillil.

Kuubiku koolitajad olid Alfred Saidlo ja Andreas Pung, mõlemad on Eesti rekordmeistrid. Poksi juhendaja oli Jakov Peterson, ta oli poksi treener ning nüüd käib kohtunikuna erinevatel meistrivõistlustel. Kuubiku lahendamise töötuba toimus Kunda Ühisgümnaasiumis, 16-st noorest õppis kuubiku lahendamise ära 4-6 noort ning ülejäänud said peaaegu kokku. Poksi töötoas said noored kuulata alguses loengut, kuidas õigesti treenida ennast poksikotiga ning peale seda said noored praktilist trenni teha.

Töötubade päev lõppes ühise koosviibimisega, kus esinejateks olid Emili & Alex.

Kõik läks enamasti hästi, ainuke probleem oli poksikoti kohale jõudmine, sest see ei jõudnud õigeks ajaks. Kuid lahendasime asja sellega, et laenasime töötubade päevaks vajalikud vahendid kohalikust spordiklubist. Praeguseks on Nopi Üles projekti rahadega soetatud poksikott ja kindad Kunda noortemajas olemas.

Eelarve pidas enamjaolt paika. Kuna saime Rubiku-kuubikud esialgsest plaanist soodsamalt, saime neid soetada rohkem kui planeerisime.

Läbi projekti õppisin paremini teiste inimestega meili teel suhtlema ning tänu töötubades osalemisele sain ka midagi nendes valdkondades uut teada. Tagasiside projektile oli ainult hea, kogukonnas on nüüd kindlasti noortel kaks huviala rohkem ning vähem aega, et teha linnas pahandusi.

Ettepanek järgmistele taotlejatele on teha kõike nii kiiresti kui võimalik. Suurt rõhku tuleb panna reklaamile, et noored saaksid kiiremini teada üritusest vms.

Kasusaajate arv töötubades oli 20, kuid igapäevaselt kasutavad kõik soovijad noortemajas poksikotti ning koolimaja Tegude Toas on õpilastele vahetundides lahendamiseks Rubiku-kuubikud. Sügisest hakkab toimuma ka Rubiku-kuubiku lahendamise ring, nii et kasusaajate hulk kasvab veelgi.

neljapäev, 29. märts 2018

Käed ja mõistus on hakanud vaikselt käsikäes käima..

Projekti toimumispaik: Kunda, Viru-Nigula vald

Projekt on siiamaani hästi läinud. Oleme läbirääkimisi pidanud koolitajaga ja saanud temalt soovitusi, millist poksikotti osta või millised Rubiku kuubikud oleksid paremad. Oleme kokku leppinud töötoade ajad. 27.aprillil toimub Kunda Ühisgümnaasiumis ja Kunda Noortemajas erinevatest vanusegruppidest noortele 2 1,5 tunnist töötuba ja õhtul on töötubades osalenutele üritus koos üllatus esinajaga. Tegeleme hetkel plakati koostamisega töötoade päevadeks.

Meil on juba räägitud Kunda Noortemajaga ja Kunda Ühisgümnaasiumiga. Oleme kokkuleppinud esinejatega juba.

Järgmisteks sammudeks on poksikotti ja kuubikute tellimine.

Koolitajaga kokkulepete sõlmimine on väga hästi õnnestunud. Probleeme on kuubikute tellimisel, kuna neid kuubikuid mida soovime saada Eestis ei müüda ja peab tellima välismaalt.

Oleme õppinud oma mõtete kirjapanemist ja korrektsete kirjade kirjutamist.

Abi väga vaja pole, oleme täies hoos projektiga tegelemas. Meid toetab kooli arendusjuht ja ürituse korraldamiseks palume abi ka kooli huvijuhilt ja vanematelt noortelt.

 

esmaspäev, 26. veebruar 2018

Käed ja mõistus käivad käsikäes!

Avatakse Noortemajas poksi töötuba ja koolimajas Rubiku kuubiku kokkupanemise töötuba. Töötubades ootavad kohapeal oma ala spetsialistid, kes noori juhendavad. Peale seda toimub õhtul äge üritus, kuhu on kutsutud kõik osalejad. Üritusel on erinevad esinejad ja ürituse lõpus on parimatele töötubades osalenutele auhinnad. Koha peal on kõigil, kes tahavad enda mõtlemist ja loogikat arendada, võimalus registreeruda Rubiku kuubiku trenni. Peale seda päeva hakkavad toimuma edaspidi igasugused muud koolitused nii Rubiku kuubiku valdkonnas, kui ka poksikotti valdkonnas.

Vali lemmik! Osale! Ole aktiivne!

Idee teostamiseks taotlesime 1700€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.