Kangoojump

teisipäev, 22. oktoober 2019

Suurepärane lõpp keerukale algusele

Projekti nimi: Lääneranna Kangoo Jumps

Projekti toimumise periood: Mai- September 2019

Projektimeeskond: Meie projekti aktiivmeeskonda kuulub 4 aktiivset Lääneranna noort.

Meie partnerid: Lääneranna noortekeskus ja Klubi 26

Meie Kangoo Jumps projekt on läinud hästi, kuid mitte nii hästi, kui me algselt planeerisime ja lootsime. Kuna saabaste edasimüüja on Leedus ja tarne on ca 1 kuu, siis saabaste kättesaamine venis pikemaks, kui lootsime. Peale põhjalikku eeltööd ja trennihuviliste kaardistamist oli meile selge, et saabaste suurused peavad olema enamasti M ja L (saapad jagunevad jalanumbri ja kehakaalu järgi), mistõttu pidime tegema saabaste valiku kallimate hulgast ning saime soetada 6 paari Kangoo Jumps saapaid. Meie soov oli alustada treeningutega juuli alguses, kuid saime alustada alles juuli lõpus. Kahjuks Suvetuuri raames jäi vähese huvi tõttu Lihulas treening ära, kuid osalesime Tallinna ja Haapsalu Kangoo Jumps Suvetuuril. Haapsalusse kutsusime kaasa ka meie noorsootöötaja Anneli, et tutvustada meie ägedat hüppamisprojekti.

Peame kurvastusega teatama, et meie üks projekti eestvedaja ei saanud jätkata meiega isiklike elumuutuste tõttu. Suuresti ka sellepärast pidime kogu oma tegevuse ümber planeerima.

Kuna ootaja jaoks on aeg alati pikk, siis otsustasime üheskoos, et käime seni trennis Pärnu Klubi 26 all. Kutsusime endaga kaasa ka noored ja noorsootöötajad ja kuu aja jooksul käisime 4 korral koos Pärnus Kangoo Jumps trennis.

Tänaseks oleme alustanud ka Lihulas noorte treeningutega ja huvilisi on rohkem, kui saapaid. Juba uuel nädalal toimub meil esimene jooksutrenn Kangoo Jumps saabastega. Trenni väliselt asuavad saapad Lihula Noortemajas ja tekitavad noorte ning külaliste seas palju elevust. Saapaid proovides saavad kõik end tunda ülipikana, isiklikule pikkusele annavad saapad juurde 18 cm. Lisaks saab teada, mis tunne on liikuda +4 lisakiloga.

Meie augusti- ja septembrikuu treeningud on toimunud kõik õues, paraku sõltuvalt ilmast oleme pidanud ära jätma ühe trenni, mille tõttu olid noored päriselt väga kurvad.

Hetkel veel ei ole me oma treeninguid reklaaminud suurele ringile, kuna huvilisi on palju ja hetkel veel saapa paare ainult 6. Igal treeningul on grupp täis ning sõbrad tuttavad kaasas. Alates oktoobrist plaanime avada veel ühe lisagrupi ning selleks peame me leidma ka ruumi, kus treeninguid läbi viia.

On olnud põnev ja väljakutseid pakkuv suvi. Meid on ees ootamas oktoobri kuus treenerikoolitused, mis sel korral toimuvad Eestis, Pärnus. Erakordne võimalus läbida treenerikursused Eestis mitte Lätis / Leedus.

Aitäh Nopi Üles projektifondile, et toetasite ja aitasite meie ägeda idee ellu viia. Meie jätkame Kangoo Jumps koolituste ja treeningutega.

Tervitades,

Lääneranna noored

teisipäev, 6. august 2019

Kangoojumpi jaoks tehakse põhjalikku eeltööd!

Pärast projekti positiivsest vastust ja rahastust hakkasime tegelema Kangoojumps trennihuviliste kaardistamisega, kuna väga oluline saabaste tellimise juures on teada, mis suuruses saapaid meil on vaja.

Saime väga hea konsultatsiooni ja abi saabaste tellimise osas Pärnu Klubi26 Kangoojumps treenerilt.

Võtsime ühendust Kangoojumps saabaste maaletoojaga Leedust, kes tegi meile hinnapakkumise ning vormistas saabaste tellimuse.

Kangoojumps saabaste tarne Eestisse on ca 1 kuu ja saapad saame kätte juuli lõpus. Klubi26 teeb Eestis Kangoojumps suvetuuri ja külastab ka Lihulat 23.07.2019, et koos meiega teha üks äge trenn.

 

neljapäev, 23. mai 2019

Kangoojump

Meie oleme Lihula lõbusad ja aktiivsed noored ning me soovime hakata läbi viima kangoojumps trenni, et tuua meie kogukonna noortele uus ja äge võimalus. Hetkel koolitavad tulevased treenerid ennast isiklikust huvist, kuid tahavad uudse võimaluse tuua ka kogukonda, kus hakkame vabatahtlikkuse alusel treeninguid läbi viima. Kangoojumpsi jalanõusid saab kasutada nii sees kui väljas, mis tähendab, et nende kasutamine toimub aastaringselt.

Meie eesmärk on muuta noored aktiivsemaks ja panna nad rohkem liikuma.

Kaasahaarav kangoojumps on uus ja innovatiivne ning Eestis kiirelt populaarsust koguv treening.

Kangoojumps on mõeldud kõigile, kes soovivad proovida midagi uut ja lõbusat, samas saada piisav treeningkoormus. Ühe treeninguga on võimalik põletada kuni 1000 kalorit.

Ava video ja tutvu kangoojumpsiga!

Ootame trenni kõiki Lääneranna valla noori. Vahendid jäävad kasutamiseks Lääneranna noortele nii treeninguteks (avame mitu rühma), kui ka muude tegevuste juures, kus sportimisvahendeid vaja võiks minna.

Oma idee elluviimiseks soovime taotleda 1800€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Video link: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/390665635116902/