Keerdtrepi multimeediastuudio

esmaspäev, 18. detsember 2017

Kuidas lahendada akustika probleeme?

Projekt toimus ajaperioodil 05.09.2017-1.12.2017.

Projekti korraldajate arv oli 4 – Mikael Parman, Ilgar Kulijev, Erik Mumm ja Stefan Ojassoo. Projektis osalejate arv oli 15.

Projekti partnered olid Kehra Kultuurikeskus, Kehra Noortekeskus, Agar OÜ ja Anija vallavalitsus. Projekti tegevused toimusid alates septembrist kuni praeguseni. Septemberi jooksul korraldasime ajurünnakuid, et välja selgitada multimeedia stuudio jaoks vajamineva tehnika ning arutasime stuudio paigutuse osas. Septembri lõpuks saime tehnika tellitud ning see hakkas vahelduva eduga Thomannist kohale jõudma. Oktoobri alguses selgus aga, et oleme mõned nüansid kahe silma vahele jätnud. Peamine problem oli ruumi akustika, mis selgus alles esimesel lindistamis sessioonil. Nimelt kajas meie väike tuba märgatavalt rohkem kui ette oskasime aimata ja lindistamise kvaliteet oli alla meie ootuse. Oktoobri kuu kulus meil toa akustiga probleemide lahendamisele, proovisime ise ehitada akustilised paneelid, mis õnnestusid meil alles pärast mitmendat katset. Ise tehtud akustilised paneelid ei näe küll esinduslikud välja, kuid teevad oma töö ära. Nüüd same toas ilusti lindistada ning selle puhul oleme alustanud ka koolitustega.

Läbi projekti õppisime meeskonna töö tähtust, teistega arvestamist ning probleemide lahendamist. Kogukond on meie projekti väga tugevalt toetanud ning oleme välja noppinud kohalikud talendid, kes on stuudios juba lindistamas käinud. Oleme stuudios valmis saanud ka esimesed heliteosed, mida oleme varsti ka valmis avaldama muusikavideoga.

Kogukonnal on nüüd Kehras võimalik oma teoseid tulla võtta linti, näiteks käis meil stuudios heliklippi raadioreklaami jaoks lindistamas Kultuurikeskuse juhataja. Ettepanekud järgmistele taotlejatele on järgmised: pange kokku meeskond, kellel on ühine mission ning toetage üksteist ning uskuge oma visiooni!

 

Mis nad vahepeal tegid?

Keerdtrepi multimeediastuudio.

Alates septembrist kolis Keerdtrepp Kehra kultuurikeskuses uude ruumi. Tänaseks päevaks oleme stuudios toimetanud umbes 2 kuud. Esimene kuu möödus tehes koosolekuid meeskonnaga, et selgitada välja täpselt vajaminev tehnika ning ühiselt otsustada toa sisustus ja paigutus.  Septembri lõpus hakkas tehnika Thomannist kohale jõudma ning alustasime mööbeldamisega ja sisustamisega. Oktoobri alguses arvasime, et saime stuudio lindistamis nurga valmis ning alustasime esimeste proovilindistamistega, kuid siis selgus tõsiasi – terve ruum kajab märgatavalt rohkem kui me arvasime. Siis tuli hakata tegelema ruumi akustikaga, kaja probleemi saime lahendada mistra vaibast kardinatega. Nüüdseks oleme saanud lindistamis nurga kajakindlaks ning oleme saanud linti võtta esimesed kõrge kvaliteediga heliklipid. Praeguseks oleme teinud ekskursioone kohaliku kogukonna tähtsamatele võtmeisikutele ning nüüd oleme valmis töötubadega alustama. Esimesed huvilised on seda võimalust juba pikka aega oodanud.

 

kolmapäev, 6. september 2017

Keerdtrepi multimeediastuudio

Hetkel puudub Kehras multimeediastuudio, kus oleks huvilistel võimalus oma muusikalist loomingut jäädvustada ja töödelda. Keerdtrepp meeskond sooviks sellise võimaluse Nopi Üles projekti raames luua ning lisaks korraldaksime ka tasuta töötubasid, mille käigus õpetaksime heli lindistamise ja töötlemise ABC-d. Soovi korral ka pildi- ja videotöötluse töötube. Hiljem on huvilistel võimalus multimeediastuudios oma teoseid jäädvustada ja töödelda.
Taotlesime idee elluviimiseks 2000€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Link videole: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/511820675828840/