Keila vaimne tervis

kolmapäev, 25. november 2020

Probleemide sõnastamine on kõige alus

Meie projekt on siiamaani väga hästi läinud.

Meil on olnud erinevaid väljakutseid: meditatsioon, enda Mina leidmine, kuidas mõtlemist muuta, oma talismani tegemine, viibimine looduses, „Ho oponopono“ harjutuse läbi proovimine. Tegevusteni jõudsime läbi probleemide, mis on meil endil ja teistel osalevatel noortel, nt. koolistress, pereprobleemid, trauma ja kiusamine. Tulemuseks võime lugeda, et oleme saanud rohkem julgust, et rääkida enda probleemist teistele ja julgenud otsida abi. Samuti õpetusi kuidas kontrollida oma emotsioone. Osalejad leidsime läbi sõprade, kes on olnud teadlikud oma sõprade olukordadest. Noortel on tekkinud selline olukord, sest neil on palju erinevaid probleeme: stress, hirm, pereprobleemid, ärevus. Meie õppisime ise meditatsiooni, Ho oponopono ja erinevaid oskusi – oluline oskus kuulata, olla kuulaja rollis, leian ise mis on tähtsam, ma ei ole üksi, julgus proovida midagi uut, minu ümber on inimesed. Saime teada mis on HIRM-see tekib läbi KOGEMUSE ja tekitab ärevust.

Oleme siiani õppinud selle projektiga: projekti kirjutamine, rahaga ümber käimine, kooliväline tegevus ja projekti läbi viimine. Kogukond on saanud sellest teadlikumaks, mis on noorel mureks. Projektist on osa võtnud 13 noort, kes on osalenud kuuel järjestikusel töötoas. Kasusaajate arvu on keeruline määratleda, aga kindlasti võib kasusaajaks lugeda osalejaid noori, keda on 13 ja nende lähedasi inimesi, keda võib umbkaudu olla 50 ringis.

Edasine väärtus: oskame projekti kirjutada, oleme teadlikumad enda MINAST, kuidas toime tulla üle mõtlemisega ja ärevusega, kuidas juhtida oma mõttekäiku.

 

reede, 9. oktoober 2020

Keila vaimne tervis

Oleme Keila kooli noored, kes soovivad korraldada vaimse tervise töötubasid. Kuna stress, depressioon, vaimne tervis ja füüsiline väsimus on suureks noorte probleemiks juba pikka aega olnud.

Töötubades arutame noorte probleeme, meid toetab selles kogemusnõustaja Evelin Vahter. Ta õpetab meile ka juhitud meditatsiooni, mis aitab vabaneda liigsest mõtlemisest.

Kogemusnõustaja Evelin Vahtri poolt õpetatud juhitud meditatsiooni saame ise hiljem matkadel proovida. Siis on noortel endil julgem kodus seda läbi teha ja stressist vabaneda.

Korraldatud matk looduses viib noored minema umbsest ja lärmakast linnast, kus ootab neid vaikne ja rahulik, värskes õhus mõnus viibimine looduses. Meil on plaan korraldada kaks matka Valgejärvele ja Kõverjärvele. Looduses on alati uusi väljakutseid, kus noored saavad end proovile panna ja saavad uusi teadmisi, kuidas käituda looduses. Noored kes osalevad vaimsele tervisele mõeldud projektis, saavad endale ka Õnnepäeviku, mida õpivad kasutama ja täitma, et suudaksid paremini oma tundeid väljendada.

Selles projektis osalenud noored peaksid saama paremini oma probleemidest ja suudavad ise stressi leevendada.

Idee teostamiseks vajame 1800.-

Ootame teie like!

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.