kolmapäev, 25. november 2020
Planeerida tasub piiiiiikalt ette
Projekti nimi: Turniirid&Filmiõhtud
Projekti toimumise periood: Juuli 2020 – November 2020
Korraldajate arv: 2 noort (Marika Vebus, Kristofer Kidra)+ 1 noorsootöötaja(Karina Baumverk). Alguses oli 3 liiget, kuid üks tiimiliige hüppas alt. Jätkasime projektimeeskonnas 2-kesi.
Osalejate arv: 113 (kõikide tegevuste peale kokku arvutatud)
Partnerid: Kohila Avatud Noortekeskus Prillimäe Noorte- ja Teabetuba
Projektis osalenud noored olid vanuses 8-18. Seal hulgas on nii Kohila kui ka Prillimäe noori.
Tegevuste ja toimunu kirjeldust
- august – Maleva noortele tehtud üritus – 30 noort
- september – Kooli algus pidu – filmikas – 50 noort
- oktoober – beat saberi turniir – 11 noort
19.-20. oktoober – ööbimine/filmikas – 15 noort
- november – beat saberi turniir – 7 noort
Enamus asjad õnnestusid hästi. Kuna see on meile esmakordne projekt, siis oleme endaga väga rahul. Asjade tellimine läks hästi ja asjad jõudsid kiiresti kohale. Ma arvan, et meie puhul toimis väga hästi see, et proovisime ise kõik läbi ja laadisime mängud enne peale ära kui noored mängima hakkasid. Ei tekkinud sellist imelikku momenti, et nagu ei oska aidata või ei tea mida teha ja tihti ikka noored küsivad, kuidas see mäng käib, siis saame olla abiks. VR-set oli rohkem kasutuses kui ainult mingite kindlate tegevuste raames, vaid ikka iga nädal noored küsisid, et kas saab VR’iga mängida. Noortele väga meeldib VR, sest see on nende jaoks uus ja huvitav, lisaks on noortekeskus toetanud meid ka veel VR mängude ostuga. Lahe VR’i juures on see, et see tekitab noortes teatud elevust ja isegi kui esimese korraga ei tulnud välja, siis lasime noortel uuesti proovida ja õppida. Lahe oli näha mingis mõttes noorte väikest arengut mängimise juures. Turniiride jaoks saime ka auhindu, mida jagada!
Kuna üks meeskonnaliige hüppas alt, siis ülejäänud liikmetele tekkis väike lisakoormus. Lubasime teha kuus tegevust, hetkel on tehtud viis. Aga tahame selle kuuenda ikka novembri jooksul ära teha. Teeme nii nagu lubasime. Kahjuks me prillimäe noortekeskusesse ei jõudnud, kuid tegime kooli vaheajal koos Kohila ja Prillimäe noortega Kohilas ööbimise, kus olid erinevad tegevused. Ja üheks tegevuseks oli filmi vaatamine, millele eelnevalt toimus filmihääletus.
Pole otseselt murekoht, aga arvestades praegust aega. Siis pidime anti-septiku lapiga koguaeg asju puhastama. Eriti VR-setti. See võttis pidevalt aega.
Inimene kellel on VR peas, siis teda tuleb jälgida non-stopp, et ta näiteks vastu telekat ei kõnniks.
Mida õppisime?
– noorte juhendamist
– asjade tellimist arvega
– meeskonnatööd ja juhtimist
– kannatlikkust
– ajaplaneerimine
Oleme pakkunud kogukonna noortele uue tegevuse, mis on täiesti tasuta. Üldiselt on ikka enamus lastel konsoolid kodus olemas, aga väga vähestele või üldse ei ole kodus VR-set’i. Sellele oleme saanud väga head tagasisidet ja kui noored seda kasutada tahavad, siis see ju tähendab seda, et oleme täitnud mingi augu. Mõned noored ütlesid, et on kahju, et VR’i saab korraga mängida ainult üks inimene, et tahaks paaris. Ettepanekuid järgmistele taotlejatele Soovitame läbi mõelda oma tegevuste läbiviimine ja selle kindel ajaplaneerimine, et asjad ei jääks viimasele hetkele. Planeerige asju kohe hääästi pikalt ette!
Teavitustegevusega seotud lingid
https://www.facebook.com/kohilaavatudnoortekeskus/photos/a.857865131088775/1585588658316415/
https://www.facebook.com/kohilaavatudnoortekeskus/photos/a.857865131088775/1560245100850771/
teisipäev, 6. oktoober 2020
Huvi paneb “ületunde” tegema
Oleme jõudnud teha ühe ürituse. See toimus 11.august. Kuna Kohilas toimub samal nädalal Kohila õpilasmalev siis küsisime noorsootöötajate käest, et kas võiksime malevlastele teha PS4 üritust. Siis seda saimegi teha. Malevas on nii Kohila kui ka Prillimäe ja Hageri noori. Ongi parem kui noorte vahel sõna levib, et selline äge võimalus on olemas.
Muidu läks üritus hästi, olime ennast ette valmistanud. Proovisime ise kõigepealt PS4 asjad ise läbi, et saaksime ja oskaksime teisi hästi juhendada.
Ma arvan, et meie puhul toimis väga hästi see, et proovisime ise kõik läbi ja laadisime mängud enne peale ära kui noored mängima hakkasid. Nagu ei tekkinud sellist awkward momenti, et nagu ei oska aidata või ei tea mida teha. Asjade tellimine läks ka hästi ja asjad jõudsid kiiresti kohale.
Pole otseselt murekoht, aga arvestades praegust aega. Siis pidime anti-septiku lapiga koguaeg asju puhastama. Eriti VR-setti. See võttis pidevalt aega.
Kuna kõik noored tahtsid mängida, siis õhtu venis pikemaks. Eriti kuna VR-setti on ainult üks siis mängude läbi mängimine võttis igal ühel natuke aega. Järgmine kord teame, et paneme igale noorele mingi kindla ajapiirangu, eriti kui alguses on järjekord ja pärast seda saab vaba-mängida. Mingeid mänge saab muidugi ka koos mängida. Aga huvi on suur just VR-i vastu.
Inimene kellel on VR peas, siis teda tuleb jälgida non-stop, et ta näiteks vastu telekat ei kõnniks. Hetkel planeerime järgmist üritust augusti viimasele nädalale. Mõtlesime, et teeme seekord filmika. Seega tuleb meil valmis teha reklaam ja filmiküsitlus. Septembris teeme ralli-teemalise kuu.
Oleme õppinud projekti käigus:
- Natuke inimeste juhendamist
- Asjade tellimist arvega
- PS4 ülespanekut – seda tuleb projekti jooksul korduvalt teha, ka nt kui lähme Prillimäele.
pühapäev, 12. juuli 2020
Kohila videomängud
Meie eesmärk on tugevdada koostöövõimalusi ja sõprussuhteid Prillimäe noortetoas ja Kohila noortekeskuses käivate noorte vahel läbi turniiride korraldamise, filmi vaatamiste ja ühise oskuste arendamise, milleks on noorte koordinatsiooni, kujutlusvõime, suhtlemis- ja mängimisoskuste arendamine. Läbi selle projekti saavad meie kogukonna noored rohkem võimalusi üksteisega kohtumiseks ja suhtlemiseks, et uusi arendavaid ning kogukonda liitvaid ühistegevusi planeerida. Samuti on need samad kogukonna noored kaasatud ka näiteks filmi valiku välja selgitamisel ja turniiride korraldamisel. See aitab neil areneda ka meeskonna ja juhtimis-oskustes.
Selleks, et seda eesmärki täita vajame PS4 + selle lisavarustust. Läbi selle saame kolme kuu jooksul läbi viia 6 üritust milleks on ühiste turniiride korraldamine ja filmide vaatamine nii Kohila noortekeskuses ja kui ka Prillimäe noortetoas. Tegevuste elluviimiseks vajame 1200€ Selle kõige teostamiseks on meil vaja sinu like’i. Kes sheerib see keerib. Iga like loeb!
Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.