Kohtla-Järve välinoortekas

teisipäev, 11. veebruar 2020

Noored kaasasid projektitegevustesse kõik suvised noortekeskuse külastajad

Projekti nimi – Kohtla-Järve välinoortekas

Projekti toimumise perioodi – 01.07.2019 – 10.10.2019

Projektimeeskonna liikmete arv – 2 noort – Sander ja Rodion;

Osalejate arv – meie välitegevustest võtsid osa kõik noored, kes käisid meie noortekas, mõnel päeval oli noortekeskuse külastajate arv u 70 noort. Püüdsime kaasata kõik soovijaid tegevustesse.

Korraldasime Kohtla-Järve noortekeskuses välinoortekat, kus suvepäevadel värskes õhus sõpradega suhtlesime, laua- ja spordimänge mängisime, limonaadi jõime (mida tegime ise) ja arutlesime erinevatel teemadel. Mõned päevad olid temaatilised: lauamängude päev, loominguline päev, spordipäev, suhtlemispäev ning käsitööpäev. Noortele meeldis selline tegevus ning kohe, kui algab kevad ja tulevad head ilmad jätkame tegevusi õues.

Projekti abiga soetas noortekeskus erinevaid lauamänge: maffia, puzzled, 5 sekundit jm; õuemängud: smack a ball, tasakaalurihma komplekt, reketid, golfikomplekt, suur trips-traps-trull jm. Veel kokkuklapitav aiamööbel, mille panime õue, et seal tegevusi läbi viia ja mullimasin, mis oli kõige ägedam ost, sest varem me ei olnud proovinud ise limonaadi teha. Algusel oli päris raske kaasata noori, sest meil pole varem niisuguseid tegevusi olnud, aga juba paar päeva hiljem tulid noored ise meie juurde.

Alguses arvasime, et teeme iga päeva temaatiliseks, kuid noortel ei olnud soovi iga päev sisustada nii mahukalt. Otsustasime, et ei hakka noori sundima ja tegime nii, et oleks huvitav ja mugav just noortele, vastavalt nende soovidele ja tujudele. Kogunesime igal päeval noorteka hoovis, et mängida, suhelda omavahel ja õpetada väiksemaid noori laua- ja spordimänge mängima. See oli hea kogemus meie jaoks. Projekti koostamisel aitasid meid noorsootöötajad, et saaksime oma mõtteid õigesti väljendada taotluses. Järgmine kord saame seda teha ise. Tekkis probleem meie kauba kättetoimetamisega, kuna tellisime osa kaubast e-poest, nad saatsid meile tooted liiga hilja. Kogu aeg pikendasid tähtaega, kuid see ei seganud meie tööd, sest seni kasutasime seda, mis oli noortekeskuses juba olemas.

Noortele meeldis meie idee ja nad tegelesid heameelega huvitavate asjadega õues. Noortele meeldis väga spordipäev, mida aitas läbi viia meie seikluskasvatuse ringijuht. Sel päeval mängisime golfi, kasutasime tasakaalurihma, mis oli riputatud puude vahele, kasutasime soetatud õue spordimänge. Spordipäeval isegi täiskasvanud inimesed, kes läksid mööda, tulid hoovi meie juurde, et näha mis meil toimub ja kiitsid meid.

Osalejad ootavad, millal tuleb hea ja soe ilm, et jätkata meie välinoorteka tööd. Meie koos noorsootöötajatega oleme samuti motiveeritud edasi jätkama. Praegu kasutame mänge mänge saalis, aiamööbli panime ka sisse, sest nad on mugavad istumiseks ja lauamängude mängimiseks.

Teistele soovitame, et olge julged enda ideede väljendamises ja elluviimises!

reede, 6. detsember 2019

Tegevusi leidus igasse päeva!

Korraldasime Kohtla-Järve noortekeskuses välinoortekat, kus suvepäevadel värskes õhus sõpradega suhtlesime, laua- ja spordimänge mängisime, jõime limonaadi (mida tegime ise) ja arutlesime erinevad teemasid. Mõned päevad olid temaatilised: lauamängude päev, loominguline päev, spordipäev, suhtlemispäev ning käsitööpäev. Noortele meeldis selline tegevus ning kohe, kui algab kevad ja tuleb hea ilm jätkame meie tegevusi õues.

Alguses arvasime, et teeme iga päev temaatiliseks, kuid noortel ei olnud soove iga päev sisustada nii mahukalt. Otsustasime, et ei hakka sundima neid ja tegime kõik nii, et oleks huvitav ja mugav just noortele, vastavalt nende soovidele ja tujule. Noortele meeldis meie idee ja nad heameelega tegelesid huvitava asjadega õues meiega koos.

Olge julged enda ideede väljendamises ja elluviimises!

pühapäev, 7. juuli 2019

Kohtla-Järve välinoortekas

Suvel on ilus ilm ja meil Kohtla-Järve noortekeskuse noortel on palju vaba aega ja me ei taha istuda noortekeskuse ruumides. Sellepärast tahame noortekeskuse territooriumil luua puhkamisala #nooredväljas, kus saaksime värskes õhus sõpradega suhelda, laua- ja spordimänge mängida, juua limonaadi (mida teeme ise!) ja arutada erinevad teemasid. Iga päev on temaatiline: lauamängude päev, loominguline päev, spordipäev, suhtlemispäev ning käsitööpäev.

Kõik teemapäevad viime läbi ise, korraldades suve jooksul mitmeid tegevusi, kuhu on oodatud kõik noored! Tahame olla nähtavad, selle jaoks on õues tegutsemine super võimalus – loodame, et kaasame seeläbi rohkem noori ka hiljem tubastesse tegevustesse.

Kõik soetatud vahendid on hiljem kasutatavad ka noortekeskuse siseruumides ning muude tegevuste juures. Meid toetab Kohtla-Järve Noortekeskus, aga idee teostumiseks vajame veel 908€.

Noorte piirkondlike omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.