Koosa noortekeskuse köök

esmaspäev, 16. oktoober 2017

Koosa köök leiab kasutust igapäevaselt

Projekti nimi: Koosa noorteklubi köök

Projekti toimumise perioodi: 05.05.2017-30.09.2017

Korraldajate arvu:

1 projektijuht

Kätlin Kannik 15. aastane

5 projekti läbiviijad

  • Aitasid otsida vahendeid

Ketlin Kannik 15. aastane

Laura Boslov 13. Aastane

  • Aitasid kokku panna mööblit

Kermo Kannik 17. aastane

Raiko Mann 20. aastane

Karlis Vohla 17. aastane

Kokku: 6 noort

Kasusaajate arv: otseselt 95 noort

Lühikokkuvõte

Õnnestus hästi noorte vaheline koostöö ning me saime oma vahel jälle midagi uut proovida. Köögi ehitus  tekkidas meie ealiste noortele põnevust ning me saime loominguliselt läheneda meie vajadustele. Köögikappe ja diivani laua panid kokku meie aktiivsemad noored. Senini on seda kööki kasutanud 7-24 aastased noored enamasti Kokanduses , LANnil kui ka pärast kooli toidu kui ka kuuma joogi valmistamiseks. Õppisime projekti jooksul, et  ettenähtud hinnad ning projekti soovid võivad  muutuda.  Kogukond sai köögi valmimise puhul kogemuse võrra rikkamaks ning tagasiside on olnud vägagi positiivne. Ja köök on saanud lõplikult valmis tänu ,,Nopi üles,, Projektil ning leiab igapäevast kasutamist. Ettepanekud oleks järgmistele taotlejaks, et tuleb täpselt läbi mõelda, mis on teie soov ja vajadused, et projekt õnnestuks.

Ürituse nimi Kuupäev Tegevus Osalejate arv
Kokandus 14.08.2017 Valmistasime retsepti järgi biskviit torti 10 noort
LAN

(öösel noortekas arvuti mängu mängimine)

14.08.2017 kööki kasutasid kuuma joogi ja toidu tegemiseks 12 noort
Kokandus 24.08.2017 Valmistasime retsepti järgi belgia vahvleid 7 noort
Kokandus 07.09.2017 Valmistasime retsepti järgi lihaseljankat 12 noort
Kokandus 14.09.2017 Valmistasime retsepti järgi šokolaadi kringlit 13 noort
Kokandus 21.09.2017 Valmistasime retsepti järgi singi-juustu nagitsaid 8 noort
LAN

(öösel noortekas arvuti mängu mängimine)

23.09.2017 kööki kasutasid kuuma joogi ja toidu tegemiseks 6 noort
Kokandus 28.09.2017 Valmistasime retsepti järgi Kartuli pateeti 9 noort
KOKKU 77 noort
Igapäevaselt  kasutus 14.08.2017-30.09.2017 Igapäevaselt kasutus kuuma joogi ja toidu valmistamiseks pärast kooli Üle 360 korra kasutati kööki

 

reede, 30. juuni 2017

Koosa noored on edukad interneti shoppajad 🙂

Meie projekti nimetus on “Koosa noorte oma köök“ ning projekti teostame Koosa külas.

Oleme siiani teinud tellimusi interneti pöhiselt ja vötnud sealt kaupa. Hetke seisuga oleme arutanud, mida vöïks kööginurgas teha ning kui augustist avatakse Koosa noortekeskus hakkame tegema seal kokandusringe. Kindlasti on plaan teha väike pidu uue noorte köögi avamise auks.

Positiivne on see, et oleme leidnud need tooted, mis meile sobib  kööginurka.

Lepingu tagasisaatmine ebaônnestus algselt, kuid kontakti projektijuhiga vôttes lahenes see kiiresti.

Vahetult enne projekti tehtud hinnapakkumise hinnad on muutunud selle aja vältel ning pidime oma eelarvet natuke kohandama.

Oleme tellinud juba ära kôik köögitehnika, köögimööbli ning osaliselt oleme tellinud samuti köögitarbeid, mida jätkame siis kui saame 10 % osamakse jôustumise korral. Meieni on jôudnud kohapeale juba köögitehnika ja köögitarvikud ning valamu segistiga.

Projekti läbiviies oleme õppinud, et eelarve vôib muutuda ja sellist kaupa, mida algselt soovisime  ei pruugi enam olla.

 

neljapäev, 1. juuni 2017

Koosa noorte köök

Koosa Noortekeskuse toredate noorte projektiks on saada päris oma kööginurk tehnikaga ja köögivarustusega, et saaks noortekeskuses teha süüa pärast kooli ning läbi viia erinevaid kokandustunde kui ka kursuseid.
Köögis koos viibimine annab võimalus ühekoos teha põnevaid ning omale meeldivaid toite. Lisaks ühistegevusele saavad noored uusi kogemusi ja teadmisi toiduvaldkonnas ning parandada sotsiaalseid suhteid noorte keskkonnas. Uues köögis valmistume kindlasti ette ka grilliumi festivali jaoks, kus olema käinud juba mitmel aastal. Toetus summa: 1912,17 €

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.