Laiuse lebotoa noorteõhtud

kolmapäev, 2. oktoober 2019

“Laiuse noortetuba on nüüd noori täis!”

Projekti nimi: Laiuse lebotoa noorteõhtud

Oleme Laiuse noortekeskuse noored ja oleme väga rõõmsad oma uue projekti

“Nopi üles” Lebotoa üle. Me tunneme end seal toas väga mugavalt ja mõnusalt. Tänu sellele lebotoale saame keskuses aega veeta vanuse järgi ehk nii väiksed kui ka natukene suuremad noored saavad oma aja, et lihtsalt aega veeta. Suured noored “hängivad” ja tahavad lihtsalt olla, kuskil rahus ja vaikuses. See on aeg neile, et mängida xboxi ja rääkida oma jutte.

Väiksed noored aga kasutavad tuba puhkamiseks, meisterdamiseks ja erinevate rollide mängudeks (kodu, kool, müüa jne). Xbox on aga hea meelelahutus igavuse peletamiseks, mida kõik noored kasutavad heameelega, sest valitud said mänugud, mis arendaksid meie mõttemaailma. Lebotoa jaoks said asjad valitud juba eelnevalt enne uue projekti juhi vahetust. Oleme püüdnud olla aktiivsed, et see lebotuba saaks täiuslikuks, et seal lõbusalt aega veeta. Tänu lebotoale oleme saanud keskusesse kutsuda ka teisi oma sõpru, kes pole kunagi varem siin käinud ja nad on nii rahule jäänud, et ei taha vahel üldse koju minnagi. Kui mina uus projekti juht(Laura) võtsin projekti üle, hakkasin koheselt asju planeerima, sest mulle tuli nii palju mõtteid, mida tahaks teha. Esimese asjana oli vaja ära teha üritused, mis oli “Lebotoa” jaoks mõeldud.

Esimene üritus toimus meil 16. mai “Lebotoa noorteõhtu”, kus tegime süüa, mängisime ja tegime võistlusi (tantsu maraton, limbo, pusle kokkupanek ajale). Noored olid üritusest nii vaimustuses, et kohale tuldi oma pidžaamadega, nagu ürituse kirjelduses kirjas oli. Noored olid ülimalt tublid ja hakkajad igas ürituses kaasa tegema.

Teine üritus toimus meil 5. juuli “Suve algus pidu lebotoas”. Tähistasime suve ja selle üritusega sai nii palju nalja, et noored räägivad tänase päevani, et see üritus oli nii lahe ja naljakas. Joonistasime näomaalinguid ja mängisime mänge, mis viisid noortekeskusest välja inimeste uste taha. Kuna meile meeldib väga kokata, siis küpsetasime ise kooki ja tegime pannkooke. Üritus õnnestus meil nii hästi, et lõpuks olime kõik nii väsinud, aga see kõik oli seda väärt! Oma üritustesse kutsusime osalema ka teisi noortekeskusi, kahjuks keegi meile külla ei jõudnud, kuna teised keskused on samuti väga aktiivsed ja tublid oma projektides. Plaanime ikka tulevikus teisi keskusi külla kutsuda kui ka ise teisi keskusi külastada.

Meie kui Laiuse noored oleme ülimalt tänulikud, et on olemas selline projekt nagu “Nopi Üles” ja et oleme saanud nii ägedaid asju oma noortekeskusesse. Nüüd kui meil on lebotuba, liigub meie noortekeskuses palju rohkem lapsi(noori) ja meie keskus on taas täis naeru ja rõõmu. Ootame põnevusega, mis hakkab edaspidi saama, kuna ootame endale külla peale teiste keskuste veel toredaid inimesi, kes tuleks tutvustaks meile oma tööd/hobi. Uute põnevate projektideni!

Laiuse noortekeskuse projektijuht Laura

kolmapäev, 24. aprill 2019

Tegevused saavad õige pea alguse, ruum juba valmis

Projekt on olnud siiani edukas. Oleme lebotoa jaoks teinud piisavalt ruumi, et tuua üles uued asjad. Me oleme koristanud ja paigutanud tuba ringi. Nüüd on “Lebotoa” jaoks olemas vajalik ruum, kuhu tuua uus televiisori, Xbox´i, mängud ja lauamängud ning kott-toolid.

Eriti hästi on õnnestunud see, et väiksed on aidanud palju kaasa ruumi muutusele. Eriti hästi on läinud see, et oleme saanud asjad tellitud. Probleeme hetkel ei ole esinenud.

Tehtud on lebotoa jaoks ruumi puhastust ja paigutust. Kõik on läbi mõeldud, kuidas midagi paigutada või asetada. Et midagi teha tuleb mõelda, kuid samas kiiresti teostada kõik mõtteid.

teisipäev, 2. aprill 2019

Laiuse lebotoa noorteõhtud

Tere! Meie oleme Laiuse noored ja soovime enda noortekeskuse 2. korrussele rajada “Lebotoa”. Siiani pole olnud vanematel nooretel 13+ kohta, kus oma ette aega veeta. Soovime Lebotuppa paigaldada uue televiisori, Xbox´i, mängud ja lauamängud ning kott-toolid. Lebotoas saaksime läbi viia Inspiratsooniõhtuid, kus kutsume endale külla erinevate erialade inimesi nt. Töötukassast või mõne noore ettevõtja, kes meile enda edu-lugu jagab. Samuti soovime korraldada 3 kuu jooksul 3 erinevat öö-üritust, mille raames kutsume endale külla naaber-küla noortekeskused, et noortega tutvuda ning nendega koostööd teha. Tegime Teie jaoks valmis toreda video, kus räägime enda mõtedest ja soovidest. Palun pane like, et meie ideel aidata sündida.

Vajame selle jaoks 1689€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Link videole: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/245904842984376/