Lihula videoring

esmaspäev, 18. detsember 2017

 

Meeskonnatöö on kõige olulisem 🙂

Videoring toimus märts 2017-september 2017, asukohaga Lihula noortemaja.

Eelmisel aastal sai tänu Nopi Ülesse projektifondile soetatud kaamera, mälukaart, välgusaatja ja vastuvõtja, lisavälk- piltide tegemiseks väljaspool noortemaja, taustakinnitused,uus taustapaber ja kaamerakott. Sel aastal sai meie idee alguse, kui Kevin käis abiks Olev Mihkelmaal filmimas kooli jõulupidu ja kiriku jumalateenistust, millest viimast näidati ka hooldekodus. Kuna Kevinile ja hooldekodu elanikele see väga meeldis, siis mõtlesimegi seda veel teha.

Meie ideeks oli videoring, kus õpisime jäädvustama kohalike sündmusi ning neid ka monteerima.

Projekti korraldajad: Kevin Reidar Bachaus, Jana Viljak, Olev Mihkelmaa, Eliise Lepp, Kristyn Pihelgas, Anneli Pikkmets

Projektis osalejad ja kasusaajad: Lihula Gümnaasium, Lihula kohvikutepäev, Matsalu Loodusfilmi Festival, Sandra Pikkmets, Gregor-Hendrik Mölder, Lihula Rahvakunsti selts.

Osalejate kindlat aru ei saa täpselt öelda kuna kõik kes käisid koolipulmas, kohvikutepäeval ja MAFFil osalesid meie projektis. Aga osalejate arv jääb umbes 2000-2500 vahele.

Nagu näha on osalejate arv suur ja üritusi ka juba olnud parasjagu. Aga millal me siis piltide ja videotega tegelesime? Siin kohal tekkiski väike probleem, et meil pole eriti selle jaoks aega, aga siis tuligi loovutada oma une tunde. Kuid saime hakkama, pildid töödeldud ja videod monteeritud

Mida me kõige rohkem õppisime oli see, et tuleb töid jagada, ei saa niiet üks teeb kõik ise ära. Alguses oli küll raske aga koolipulmas sai seda näha juba väga hästi. Kuna kaamerad on rasked ja neid ei jaksa pikalt kaelas kanda, siis sujuva liikutusega andsid selle kellegi teise kätte ja said ise veidi puhata.

Oma esimeste piltide ega videotega me ise päris rahul polnud, käik tuli sellest et olime ebakindlad. Meie tuju ja enesekindlust tõstsid kindlasti kiidu sõnad ja see et kõik kes nägid olid meie tööga rahul.

Suur tänu kõikidele osalejatele! Meie meeskond on nüüd palju targem ja oskame kaameraga palju paremini tööd teha!

Projekti partnerid: Lihula Kultuurikeskus, Lihula Vald, GreenCube, Tapamaja Galerii, Aleksandri kohvik, Lihula Vallaraamatukogu, Laste Vabariik, V.A.T Stuudio Tantsukolmnurk, Narma OÜ

Järgmistele projektis osalejatele soovime lennukaid ideid ja julget pealehakkamist. Pole vaja karta kui kõik esimesel korral ei tule välja päris täpselt nii nagu plaanitud. Vigadest õpib kõige paremini!

 

kolmapäev, 3. mai 2017

 

Siit tulevad loodetavasti järgmise põlvkonna professionaalid..

Eelmisel aastal sai tänu Nopi Ülesse projektifondile soetatud  kaamera, mälukaart, välgusaatja ja vastuvõtja, lisavälk- piltide tegemiseks väljaspool noortemaja, taustakinnitused,uus taustapaber ja muidugi korralik kaamerakott.

Sel aastal sai meie idee sai alguse, kui Kevin Reidar käis jõuluajal abiks Olev Mihkelmaal filmimas kooli jõulupidu ja kiriku jumalateenistust, millest viimast näidati ka hooldekodus eakatele. Kuna Kevinile ja hooldekodu elanikele see väga meeldis, siis mõtlesimegi seda veel teha. Tore oleks ju kohalikest üritustest videoid teha ja neid kohalikega jagada. Meie ideeks oli videoring, kus õpime tegema „Timelaps“ videoid, jäädvustama kohalike sündmusi ja neid ka monteerima.

Raha saime kenasti ruttu kätte, kõik arved on makstud ja arvuti ka käes. Esimesed tutvused arvutiga juba tehtud! Koolipulma ajaks jõudsid ka kohale kauaoodatud statiiv ja mikrofon.

Meiega võttis ühendust Lihula Teataja toimetaja ning Lihula Valla kohvikutepäeva korraldaja Kristina Kukk ja palus meie tiimi appi tegema kohvikutepäeva kohvikuid tutvustavaid videoid. Esimene tutvustav videolõik on juba tehtud ka, Lihula Rahvakunstiselts kohviku video.

Üks suurematest kevadsündmustest toimus 27.aprill, milleks oli koolipulm ja mille videot näete juba varsti. Oleme saanud tuhandeid kiidusõnu meie meeskonna kohta! Juhendaja Olev Mihkelmaa võtab meid kui oma professionaalset tiimi ja meie naudime seda täiega!

Ilusat kevadet

Nopi Üles tiim Lihulast

Kevin, Eliise, Jana ja Kristyn.

kolmapäev, 22. märts 2017

 

Lihula videoring

Meie idee sai alguse, kui Kevin-Reidar jõuluajal käis abiks Olev Mihkelmaal filmimas kooli jõulupidu ja kiriku jumalateenistust, millest viimast näidati ka hooldekodus eakatele. Kuna Kevinile ja hooldekodu elanikele see väga meeldis, siis mõtlesimegi seda veel teha. Tore oleks ju kohalikest üritustest videoid teha ja neid kohalikega jagada. Meie ideeks on videoring, kus õpime tegema „Timelaps“ videoid, jäädvustama kohalike sündmusi ja neid ka monteerima. Aprillis juba on toimumas koolipulm, mida saaksime filmida ja peale selle on tulemas ka koolilõpetamised, Lihula muusikapäevad, Lihula kohvikutepäev ja veel palju kohalike sündmuseid.

Projektis osalevad noored soovivad viia sündmused ka nendeni, kellel pole võimalik ise kohale tulla või meenutada toimunud üritusi aastate pärast!
Samuti annab see meediahuvilistele noortele võimaluse tegeleda sellega ka lähemalt.
Meil on olemas kaamera kuid puudub arvuti videote monteerimiseks ja mikrofon, et heli korralikult peale jääks ning statiivi, et pilt oleks sujuv. Loomulikult tuleb meid juhendama ka meie tuttav fotograaf Olev Mihkelmaa.

Kokku taotlesime Nopi Ülesse projektifondist 1994.49.-

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.