Lohusuu spordiprojekt

teisipäev, 11. veebruar 2020

Noored tutvustasid piirkonna sportimisvõimalusi

Projekti nimi: Lohusuu spordiprojekt

Projekti toimumise periood: 05.06.2019-15.09.2019.

Selle aja sees toimus meie noortele palju uusi ja huvitavaid sportmänge. Põhiliseks eesmärgiks oligi tutvustada noortele milliste sportlikke aladega on võimalik tegeleda vabal ajal. Kindlasti leidis mõni osalenu endale ka meelepärase ala millega ka edaspidiselt tegelema hakata.

Tutvustatavate spordialade hulka kuulusid: jalgpall, võrkpall, indiaca, saalihoki, lauatennis, saalihoki, vanaaegne võitlus, korvpall. Tegevuste vahel said noored nautida ka tervislikke smuutisid. Projekt tõi kokku osalejaid erinevate kultuuritaustadega. Nii venekeelsest kui ka eestikeelsest keskkonnast. Meie enda hea jalpallitreenergi, kes aitas meeleldi korraldada vutimänge, on pärit Šotimaalt.

Kõik sportlikud mängud ja võistlused kulgesid rahulikult. Keegi viga ei saanud ning kõik said kaasa lüüa. Muidugi oli spordiala, mis väiksematele noortele ei sobinud: indiaca. See oli pigem veidi suuremate meeltmööda. Kuid kõik teised spordialad kutsusid mängima kõiki, kes huvi tundsid. Enne lauatennise mänge ei vaadanud me üle lokatsiooni, kus mäng pidi toimuma. Üllatus oli suur, kui nägime, et tenniselaud on aia sees. Nimelt soojustati koolimaja vundamenti ning töömehed ei raatsinud lauda eemale tõsta. Seal läks tõesti täiskasvanud meeste abi vaja kuna laud on üpris raske. Päev jätkus positiivses meeleolus.

Projektil oli ka kogukondlik mõju. Noored tegelesid pigem sportmängudega, kui vandaalitsemisega. Üks meie ideedest oli panna noortekeskuse ette kast spordivahenditega, et kõik soovijad saaksid ka erinevate spordialadega tegeleda. Huvi oli suur ning võimalust kasutasid nii noored, kui vanad. Üldjoontes kasutati asju heaperemehelikult, kuid kaduma läks üks sulgpalli komplekt. Kuni jätkub ilusaid ilmasid, plaanime kasti töös hoida. Autasud said ka kõige aktiivsemalt osalenud noored. Säärane projekt võeti nii noorte kui ka kogukonna poolt lahkelt vastu, ning me ei näe põhjust miks midagi taolist ei võiks korrata. Kõik tegevused on läbiviidud, kuid suure askeldamise käigus ununes paarist pilti teha.

Meeskonnaliikmete jaoks ei olnud see esimene kord projekti korraldada. Kogemuse olemasolu muutis meid palju julgemateks. Samuti olime teadlikumad ebaõnnestumiste osas ning juba teadsime, kuhu rohkem tähelepanu pöörata ja mida jälgida. Muidugi oli projekti sisu erinev eelmistest kordadest. Kõige suurem erinevus oli see, et tegevused toimusid pika ajaperioodi jooksul, mis nõudis pühendumist ja aja planeerimist. Tulime sellega kenasti toime ning vahva idee sai hästi korraldatud teostuse. Enamuse töötubasid viisid läbi vastutavad noored ise. Nii õppisime ise paremini võistlusi koordineerima ning teisi noori juhendama. Meeskonnas oli ka inimesi, kes ise tutvustatavate aladega tegelevad. See muutis töötubade ja võistluste korraldamise sujuvamaks. Kuna oleme kõik juba pikemat aega tuttavad ja sõbrad, oli koostöö väga mugav ja mõnus.

Projekti eesmärk oli osalejatele tutvustada uusi ja põnevaid spordialasid. Eesmärk sai täidetud ning oleme sellega väga rahul. Noored õppisid ja said ka ise proovida erinevaid sportmänge. Samuti jagasime ka infot nende spordialadega edasi tegelemise võimalustest meie piirkonnas.

pühapäev, 6. oktoober 2019

Noored hoiavad soetatud vahendeid

Meie projekt on vaikselt käimas. Idee jagada spordivahendeid ka külarahvaga on õnnestunud. Noortetoa ees on kast, kus on ühiskasutamiseks vahendid kõigile, kes soovivad sportlikult aega veeta. Hetkel ei ole märganud, et sealt midagi kaduma oleks läinud. Oleme otsustanud töötoad ja võistlused jätta augusti teisse poolde ning septembri algusesse. Meil on kõik spordivahendid olemas ning need ootavad kasutamist noortetoas. Järgmise nädala alguses paneme ülesse ka plakatid ning hakkame aktiivselt töötubade ja võistluste infot noorteni viima.

 

reede, 28. juuni 2019

Lohusuu spordiprojekt

Meie oleme Lohusuu noored ja meie eesmärk oleks tutvustada erinevaid vabaajaveetmise võimalusi terve suve. Sellega loodame, et noored leiavad ala, mis neile võiks meeldida ning millega tulevikus ka edasi tegeleda. Vahendid oleksid vabalt saadaval ekstra ülesse pandud kastist. Aga plaanime läbi suve ka erinevate ürituste näol tutvustuspäevi teha.

Teeme ka eelnevalt töötoa, kus valmistame ise vanaaegsete võistluste vahendid; on olemas ka noor, kes sellega tegelema hakkab. Teeme suve jooksul erinevaid õpitubasid jalgpallis, korvpallis, võrkpallis, vanaaegsed võitlused, lauatennis (just annetati meile õuelaud), saalihoki õueplatsil, rahvastepall, orienteerumises, sulgpallis, indiacas. Võistluste ajal ja spordipäeval pakume erinevaid tervislike snäkke, et ikka jõuaks võistelda.

Projekti lõpetaks septembrikuus, kus viiksime läbi erinevaid võistlusi ja spordipäeva. Auhinnatud saavad need kes on rohkematest töötubadest osa võtnud ja kes on võistlustel kõike aktiivsemalt silma jäänud ja kaasa teinud. Tänu vahendite ostmisele on meie projekt jätkusuutlik, sest noored saavad ise vahendeid võtta ja endale meelepärasega tegeleda ka edaspidi ja pole keelatud ka vanemal põlvkonnal asjade laenutamine.

Noored teevad tööõpetus tunnis kasti, kus hakkavad vahendid õues olema (kaamera all). Ülesse paneme erinevad viited, kuskohas vahendite kast hakkab olema, nii eesti kui ka vene keelse, et vahendid oleksid kättesaadavad olenevalt kas on avatud kool või noortetuba.

Vajame selle jaoks 1034€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.