Maalid Rae valla bussipeatustesse

kolmapäev, 5. detsember 2018

Rae bussipeatusi kaunistavad imelised maalid!

Projekti nimi

Maalid Rae Valla bussipeatustesse (Rae Vald)

Projekti toimumise periood

  • 08.2018 – 15.11.2018

Korraldajate arvu; osalejate arvu ning taustakirjeldus

Korraldaja: Patrick Soome

Osalejad: Patrick Soome, Henry Erich Kerde, Trine Marie Varik, Hendrik Link, Mari-Liis Küüsmaa, Indrek Haas (kunstnikunimega Von Bomb).

Projekti partnerid

Rae vald, projektifond “Nopi Üles”, Rae Noortekeskus, Von Bomb OÜ.

Tegevuste kirjeldus

Projekti alustasime kavandite väljamõtlemisest ning nende paberile panemisega. Seejärel saime edasi suhelda Von Bombiga, kellega oli meil varemast ajast olemas juba kontaktid ning kokkulepitud sai ka koostöö mõte järgmises projektis. Kavandeid saime väljalõigata ning paberile kanda kahe kolmapäeva jooksul, kui meil oli võimalik koos omaala spetsialistiga neid läbi arutada ning valmis teha. Lõuendid/pildid valmisid selleks spetsiaalselt ettevalmistatud vineerpuidu peale selleks mõeldud spreivärvidega.

Maalid on praeguseks hetkeks juba valmis ning me saame need üles panna novmebri lõpus, kui valmib viimane valla poolt tellitud bussipeatus.

Ülevaade kogemustest

Mis läks hästi?

Meil edenesid hästi kokkusaamised Rae Noortekeskuses kuhu kõik tulid kohale nagu lubatud. Kõik saime valmis alati just selleks hetkeks, kui vaja oli (sealhulgas kavandite valmistamine jms).

Mis tekitas väikseid probleeme?

Kooli ja hobide kõrvalt oli keeruline leida ühist aega ning selle tõttu oli meil võimalik saada kokku ainult üks kord nädalas.

Mida õppisime?

Me õppisime koostööd ja vastutustundlikust, läbi mille on võimalik teha juba järgmisi projekte veel paremini.

Kogukonna kasu ning tagasiside

Meie maalid pole veel bussipeatustes üleval, sest Rae valda tulevad uued bussipeatused ning me peame hetkel veel ootama, viimase bussipeatuse valmimist novembri teises pooles.
Valla rahvas, kes on tulevastest maalidest bussipeatustes teadlik, ootab juba huviga igal hommikul või õhtupoolikul neid bussi peale minnes näha.
Meie omapoolne tagasiside on samuti väga positiivne: jäime tehtud töö ja saadud kogemustega rahule.

Oleme tänulikud kõigile, kes meie projektile kaasa aitasid!

Osalejate arv: 6

Projektis kasusaajate arv: Umbkaudu 1500-2000 inimest, kes mööduvad igapäevaselt peatustest (seda kas siis jala või transpordivahendiga).

 

kolmapäev, 10. oktoober 2018

Võrdne panustamine on oluline!

Maalid Rae Valla bussipeatustesse (Rae vald)

Kuidas on projektitegevused siiani läinud

Oleme jõudnud valmis kavandid, mille oleme omaala spetsialistiga läbi arutanud videokõnes. 10.10 alustame kavandite lõuendile kandmisega.

Mis on eriti hästi õnnestunud

Meil oli palju kavandeid, mille vahel oli meil võimalus valida. Meeskonnatöö on olnud suurepärane, oleme saanud korduvalt kokku ning arutanud läbi projekti käiku.

Mida on juba tehtud ja mida tehakse järgmiste sammudena

Oleme jõudnud valmis kavandid, mille oleme omaala spetsialistiga läbi arutanud videokõnes. 10.10 alustame kavandite lõuendile kandmisega. 17.10 valmivad lõuendid ning seejärel saame need üles riputada.

Oleme õppinud ning parandanud tööjagamist enda meeskonnas, et kõigil oleks võrdselt võimalus panustada projekti.

 

laupäev, 8. september 2018

Maalid Rae valla bussipeatustesse

Meie soovime oma projektiga muuta rõõmsamaks oma valla bussipeatused igapäevastele bussidega sõitjatele.

Rae vallas on bussiliiklus tihe ning igapäevane asi enamikele inimestele. Küll aga ei näe need peatused välja nii ilusad, kui võiksid. Seega soovime meie oma ala spetsialistidega luua kunstiteoseid, mida saaksime üles panna oma valla bussipeatustesse, muutes sellega piirkonna ilmet kenamaks ja sellega ka turvalisemaks ning bussipeatuskohti atraktiivsemateks.

Taotleme selle jaoks 1000€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.