Mooste köök

reede, 6. detsember 2019

Mooste noored kaasasid tegevustesse lapsevanemad…ja seda väga edukalt!

Projekti nimi: Mooste kokandusring

Projekti kestvus: 24.04.2019- 24.08.2019

Projekti meeskonna liikmete arv: 12, osalejate arv kolmel koolitusel oli ligi 70 inimest.

Kui olime teie poolse vastuse saanud ja leping oli allkirjastatud, tellisime meile sobiva mööbli ära Võru Mobecorm OÜst. 25.06 saime vastuse, et mööbel on jõudnud Võru lattu, andsime teada ja palusime, et hooldustöötaja meie mööbli ära tooks. 27.06 saabus mööbel Võrust Moostesse ja saime kokkulepped sõlmida koolitajaga, millal koolitused võiks toimuda.

Mööbli kokkupanemisega saime alustada 1.07 mõned tunnid nädalas peale malevat. 6. 07 läks meie noorsootöötaja puhkusele ja naases alles tagasi puhkuselt 14. august. Mööbli kokkupanek ei läinud nii ladusalt kui algselt olime planeerinud. 26. august oli kööginurk kõik valmis ja saime esimesed koolitused teha. Mööbli kokkupanemisel kaks isa abis.

Projekti käigus saime teadmisi juurde, projekti kirjutamisel, plakatite koostamisel, mööbli jooniste lugemisel, kui tähtis on meeskonna töö, kuidas võta hinnapakkumisi.

Esimesel kokandusringil olid kõik väga elevil, kaua oodatud köök oli lõpuks valmis ja toimus esimene koolitus Liilia Raigi juhendamisel. Liilia rääkis esmalt tervislikust toidust ja toiduvalikust. Teooria osa kuulatud, pidime võtma ennast gruppidesse, kus iga grupp tegi vastavalt retsepti järgi toidu valmis. Meie väikses armas köögis oli kokku 30 inimest, 24 noort ja 6 lapsevanemat. Esimese korra kohta võis juba öelda see oli meile väga vajalik, nii tore oli jälgida, kuidas lapsed ja täiskasvanud koos toimetasid. Esimeses kokandusringi valmis meil lehtkapsa krõpsud, krabi- juustupallid, krõbedad kanakintsud, klassikaline dipikaste, saiarullid, arbuusi- maasikasmuuti.

Teisel tunnil olid noored juba väga varakult koos vanematega kohal ja ootasid millal koolitaja jõuab. Mis oli veel väga tore teise koolituse juures, et meiega oli ühinenud ka üks isa. Teise koolituse teemaks oli meil supid. Koolituse käigus valmis meil lillkapsa – porgandisupp, kiire hernesupp, Cazpacho- andaluusia külm tomatisupp magustoiduks lavašikrõpsud- šokolaadikreemiga ning täpilised suvikõrvitsamuffinid. Nii tore oli koos vanematega toimetada ühtse eesmärgi nimel.

Arvame, et projekti kirjutamine ja like kogumine sujus väga hästi. Probleem oli tähtaegade kinni pidamisega kuna ei olud arvestanud, et noortekeskus on väga pikalt kinni. Ette tuli ka ootamatuid olukordi, ära tuli vahetada valamu ja ehitati ümber veesüsteemid ja äravoolu torud, lisaks tuli töötasapinda väiksemaks lõigata, sest meie noortekeskuse seinad on maakivist, mis pole sirged. Läbi projekti õppisime seda, et tuleb rohkem arutada ja ka vajadusel abi otsida.

Projekti abil soetatud kööginurk on suureks abiks meie kokandusringi õnnestumisele. Eesmärgiks on tutvustada noortekeskuse elu läbi kokandusringi. Peale projekti lõppu on meil kavas korraldada ka edaspidi vanematega koos kokandusõhtuid ja kaasata ka teisi kogukonna liikmeid. Oleme sõlminud kokkuleppeid paari vanemaga, kes on nõus meile tutvustama oma pere lemmikroogasid.

Arvame, et kogukond sai tänu sellele projektile väga suure abi, sest nüüd on võimalus lastel koos vanematega koolitusi läbida. Läbi koostegemiste ja kooskäimiste omab ka aeg teise väärtuse. Kogukonna poolt on tulnud palju kiidusõnu kööginurga ja sealtoimuva kokandusringi kohta.

Mooste Kokandusring tänab toetuse ja abi eest Nopi Üles projektimeeskonda.

pühapäev, 7. juuli 2019

Ühised eesmärgid panevad ka ühiselt tegutsema!

Selles projektis osalemine oli meie jaoks põnev ja uudne, nii tore oli näha, kuidas kõik tegutsesid ühtse eesmärgi nimel. Poisid mõõtsid ja joonistasid esialgse köögi kavandi. Algselt lepiti kokku, mis värvi võiks mööbel olla, siis käis Johanna Võrus mööblipoes Mobecor OÜ hinnapakkumist küsimas.

Koostasime projekti ja saime jaatava vastuse, selleks tuli teha plakat, mis läks üles “Nopi Üles” lehele ja tuli kokku saada 200 like. Likide kogumine oli meie jaoks väga lihtne kell 15.15 pandi üles ja 20.00 oli 200 like koos. Olid Skype koosolekud ja saime vastuseks, et meiega allkirjastatakse leping.

Kui leping allkirjastatud võtsime uue hinnapakkumise ja tellisime köögimööbli ära. Köögimööbli tarne aeg venis meie jaoks pikale ja 25.06 saime vastuse, et mööbel on valmis ja tuleb Võrru järele minna. Helistasime valda ja palusime transporti, et mööbel jõuaks Võrust Moostesse. 27.06 jõudis mööbel kohale ja kohe oli plaanis seda kokku panema hakata ja sõlmida kokkuleppeid koolitajaga, kes hakkab meile kokandusringe tegema.

Me õppisime, kui tähtis on meeskonnatöö, tuleb koosolekuid pidada ja kõik asjad läbi arutada ja tööjaotus paika panna. Hea on, et saime oma kodukoha jaoks midagi ära teha ja seda saavad kasutada kõik noored, kes külastavad Mooste noortekeskust. Lisaks saime uue kogemuse võrra rikkamaks kuidas koostada projekti ja mis sellega kaasneb. Meie järgmiseks ülesandeks on mööbel kokku panna ja seda kasutama hakata

 

kolmapäev, 15. mai 2019

Mooste köök

Hei! Meie oleme Mooste noored ja meile meeldib väga kokata ning katsetada uusi ja huvitavaid retsepte. Meil on olemas imetore juhendaja, kuid sellest ainuüksi ei piisa. Kahjuks on meie võimalused piiratud, sest meil puudub kööginurk, kus oleks hügieeniline ja ohutu kokata. Meie ideeks on hakata koos lapsevanematega kokandusringe korraldama, kus lapsevanemad õpetavad lastele oma koduseid retsepte. Samuti pöörame tähelepanu tervislikule toitumisele, kus kutsume endale külla oma ala professionaali.

Projekti elluviimiseks vajame 1350 eurot ning selle saamiseks on meil tarvis teie abi. Aita meil kokku koguda 200 like! Selleks ava plakat, pane like ja jaga teistega.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.