Muhu helitehnika

esmaspäev, 26. veebruar 2018

Muhu heli on nüüd hea 🙂

Helitehnika töötuba toimus 18. jaanuaril Muhu Noortekeskuses.

Kui vahearuande ajaks ei olnud helitehnika veel kohale jõudnud, siis 18. jaanuariks oli (enamus) helitehnikast kohal. Projekti raames soetasime suundmikrofoni ja kaameramikrofoni, tuulekaitse, XLR- juhtme ja poomi suundmikrofoni jaoks, helisalvestaja, kõrvaklapid ja muid väiksemaid lisatarvikuid.

Meie ideeks oli hankida Muhu noortekeskusele kvaliteetset helitehnikat ja viia läbi selle kasutamise töötuba. 2015. aastal valmis uus noortekeskus ning tänu sellele saime me kvaliteetset videotehnikat. Lühifilmide kvaliteet paranes seetõttu märgatavalt, kuid üks asi jäi igal korral kõrva kriipima – heli. Hea helitehnika puudumise tõttu jäi alati väljas filmides sisse kole sahin, või tugevama tuule korral oli osa helist üldse mittekasutatav. Siis tuligi meil mõte pöörduda oma projektiga “Nopi Üles” poole.

Projekti korraldajad: Ivar Äkke, Raimo Kaubi, Miko Pärn.

Töötoast võttis osa 13 noort.

Projekti partnerid: Muhu Vald, Muhu Noortekeskus

Töötoa esimeses pooles tutvustas Raimo Kaubi meile helitehnikat ja kuidas seda kasutada. Töötoa teises pooles valmis esimene episood Muhu noorte uudistest, kasutades sedasama helitehnikat ja saadud teadmisi.

Projekti käigus õppisime kasutama helitehnikat. Lisaks sellele saime juurde ka tiimitöö kogemusi. Algul ei saanud me helitehnikat tööle, ent pool tunnikest katsetamist hiljem saime me asjaga hakkama ja võisime video salvestamisega pihta hakata. Intervjuude vaheklipid pidime üles võtma kaks korda, sest salvestasime heli liiga valjusti. Need apsakad olid aga heaks õppetunniks ning peale selle läks kõik edukalt ja meie video helikvaliteet oli varasematega võrreldes tunduvalt parem.

Kasu kogukonnale seisneb selles, et Muhu noored ning samuti ka teised Muhu elanikud saavad olla paremini kursis neid puudutavate uudiste ja sündmustega. Video tagasiside on olnud vägagi positiivne.

Soovitame järgmistele projekti kirjutajatele seda, et kui tekib idee, siis asu selle kallal kohe tegutsema, mitte ära jää ootama. Tegevuste planeerimiseks soovitame jätta ka piisavalt varuaega erinevate ootamatuste jaoks.

Projektist kasusaajad: Muhu Noortekeskus, Muhu Põhikool, Muhu kogukond – eriti noored, Muhu Vald.

Suur tänu kõikidele osalejatele ja Nopi Üles projektifondile.

Esimene saade: https://youtu.be/jxritaqZUDE

 

neljapäev, 21. detsember 2017

Muhu ootab kannatamatult tehnika saabumist, et juba aktiivselt tegutsema hakata 🙂

Oleme teinud Muhu Noortekeskuses palju videoklippe ja lühifilme.  2015. aastal valmis uus noortekeskus ning tänu sellele saime me kvaliteetset videotehnikat. Lühifilmide kvaliteet paranes seetõttu märgatavalt, kuid üks asi jäi igal korral kõrva kriipima – heli. Hea helitehnika puudumise tõttu jäi alati väljas filmides sisse kole sahin, või tugevama tuule korral oli osa helist üldse mittekasutatav. Siis tuligi meil mõte pöörduda oma projektiga “Nopi Üles” poole.

Oma esimese taotluse saatsime “Nopi Üles” projektifondi poole teele juba selle aasta kevadel. Siis aga jäime kahjuks napilt hiljaks ja pidime jääma järgmist võimalust ootama. 2017. aasta novembris võeti meiega uuesti ühendust ning siis oli käes aeg oma projekti kallal tõsiselt tööle hakata. Kuna asjaga oli suhteliselt kiire, siis pidime saama Facebooki jaoks plakati valmis üsna kähku. Peale seda saime hakata meeldimisi koguma ning novembri viimasel nädalal saime me meeldimised kokku.

Oma projekti raames soovisime me soetada poomi, poomimikrofoni, kaameramikrofoni, tuulekaitse, helisalvestaja, XLR-kaabli ja akusid.  Praeguseks hetkeks pole aga veel tehnika kohale jõudnud.

Edasisteks plaanideks on meil teha videoklippe piirkonna noorte tegemistest ja siinkandis toimuvatest üritustest. Esimeseks projektiks on meil teha tutvustav video meie oma kohalikust noortebändist. Lisaks jätkame loomulikult ka lühifilmide tegemist. Kui kogu helitehnika on käes, teeme ka tehnikat tutvustava töötoa.

Tervitades

Stuudio MSN

Ivar Äkke, Miko Pärn, Kaur Aaso, Aimar Äkke, Alari Nuut ja Alex Nurmberg

 

esmaspäev, 18. detsember 2017

Muhu helitehnika

Uue noortekeskuse valmimisega saime me noortekale palju kvaliteetset video-ja stuudiotehnikat, kuid väljas võtetel heli salvestamiseks võimalusi napib ja tänu sellele kannatab ka lõpptulemus. See ongi põhjus, miks soovivad stuudioringi Stuudio MSN noored taodelda helitehnikat, mis on mõeldud just väljas filmimiseks. Uus tehnika aitab noorteltegeleda oma hobiga palju professionaalsemal tasemel. Lisaks sellele saame me kajastada Muhu valla tegemisi (üritused jms) ning plaanis on ka hakata edastama Muhu noorteinfot. Projekti toimumise aja jooksul toimub lisaks iganädalastele ringi kohtumistele ka helitehnika töötuba, kus õpime kasutama uut helitehnikat ja valmistame ka lühikese videoklipi kogu töötoa tegemistest.