Muhu piljardiõpe

neljapäev, 4. juuli 2019

Oma soovide täitumise nimel peab ise ka vaeva nägema!

Projekti nimi: Muhu piljardiõpe

Projektimeeskonnas: Jürgen, Krister ja Ranar

Alates 9. märtsist said poisid treenida koos piljardiõpetaja Raimond Vatkoga mitmeid kordi. Trenn andis suurepäraseid tulemusi.

25. mail toimus Kuressaare SPA Rüütli piljardisaalis Saare maakonna koolinoorte piljarditurniir. Muhu piljardiõppe noored osalesid täies koosseisus ja neil läks ülihästi! 1. koht Kert Mattias, 2. koht Ekke, 4. koht Anri.

7. juunil sai peetud Muhu Noortekeskus lausa mitu piljardilahingut, et kõik sujuks reeglite päraselt oli kohal Saaremaa Piljardiklubi. Muhu Põhikooli direktori Andres Antoni ja Saare maakonna koolinoorte piljardimeister Kert Mattias vahel peetud lahingust väljus võitjana Kert! Teine mäng peeti piirkonnapolitseinik Robert Vahteriga, kes tõmbas endale loosiga vastaseks Kristoferi. Väga tasavägisena alanud mäng lõppes Roberti võiduga! Noortel oli juba võistlushoog sees ja kähku tehti ka ülejäänud huviliste vahel piljarditurniir. Ka seekord ei olnud Kerdile vastast.

Projektist endast õppisid poisid täpsemalt seda, et tasub unistada ja unistused ka valjusti välja öelda. Kuna poisid juba sügisest saadik piljardiringist rääkisid, siis kevadeks oli poistel piljardiring toimumas. Nad said aru, et teinekord peab ise vaeva nägema, et oma tahtmist saada.

Keerukaks tegi projekti teise klassi poistele see, et paberimajandus käis üle jõu, aga juhendajatena üritasime teha kõike koos, lootes, et nad millestki siiski aru saaksid.

Kõige kergem oli projekti juures mäng ise ja tulemused mis nad saavutanud on!

Muhulased on väga uhked ja õnnelikud!

esmaspäev, 20. mai 2019

Väikesed õpivad projekti läbiviima, aga ka hea õpetaja käe all piljardit

“Muhu piljardiõpe” Muhu saarel. Alustasime piljardiõppega 9. märtsil. Koos oleme käinud 4 korda. Projektitegevused on siiani sujunud ladusalt. Noored ise on väga motiveeritud. Eriti hästi läks juhendaja Raimondiga.

Raimondi ja noorte omavaheline klapp on väga hea. Noored ise ütlevad, et Raimond on väga hea õpetaja. Probleemiks Raimond ise kommenteerib seda, et noorte suur mänguhasart paneb neid unustama õige tehnika.

Ära on õpitud põhilised mänguvõtted ja reeglid. Mängitakse 8-palli. Järgmisel kohtumisel, 4. mai, on tulemas eksam ja plaanis on avalik turniir juunis. Projektijuht Krister on aru saanud, et projekti kirjutamine ja elluviimine ei ole üldse nii lihtne kui arvas olevat. Oleme saanud siiani suurepäraselt hakkama!

neljapäev, 28. veebruar 2019

Muhu piljardiõpe

Oleme Muhu noored, kellele meeldib mängida piljardit. Oleme seda mängida saanud Muhu Noortekeskuses ja mängima õppisime ise. Nüüd on meil soov saada paremateks mängijateks ja õppida ära ka trikke. “Nopi Üles” projekti abil tahame saada väljaõpet, et osata paremini mängida ja asju osavamalt hoida. Samuti tahame saada noortekeskusesse paremaid vahendeid, vanad on juba katkised ja kulunud, pallid ei veere enam otse, laud on õnneks olemas. Edaspidi saavad kõik neid vahendeid noortekas kasutada. Pärast õpetame ka teistele edasi, kuidas piljardit õigesti mängitakse ja kuidas mängida, et asjad kestaks. Korraldame avalikkusele mai lõpus piljarditurniir, kus kõik soovijad saavad meie vastu mängida.

Projekti elluviimiseks vajame 1800€, noortekas lubas ka natuke aidata.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.