Noortekino “Aadu”

esmaspäev, 16. oktoober 2017

Kui idee on lahe, siis andke tuld!

Projekt: Noortekino „Aadu“ Voka Avatud Noortekeskusesse

Projekti periood:  mai 2017 – september 2017

Noortekino Aadu korraldusmeeskonda kuulusid: Kristina Gukk,  Teet Andreas Salvan, Priit Teelahk, Erki Luik, Maria-Helene Sternhof.

Rahaline finantseering: Nopi Üles projektifond

Ruumid: Voka Avatud Noortekeskus

Euroalused: Jõhvi Stokker ja AutoEkspert

Oleme käesoleva projektiga jõudnud lõpusirgele – Noortekino Aadu on kõikidele noortele igapäevaseks kasutuseks avatud. 8. septembril toimus avapidu, kuhu tuli kohale märkimisväärselt palju huvilisi – meid külastas 37 noort.. Esmalt toimus kinoõhtu, mis oli suunatud 7 – 12 aastastele noortele ning see järel kohtusime 13 ja vanemate noortega, kellele tutvustasime meie projekti eesmärke, toetajaid ning kinoruumi reegleid. Sellele järgnes ühine filmi vaatamine – külalistele pakkusime popkorni ning kooki. Noorte tagasiside ainuüksi meie avapeole oli positiivne – toodi välja kõik mugavused, mis kino juures olulised. Enne ametliku avapidu on noortekino Aadu leidnud kasutust ka mitmetele koosolekutele.

Mis õnnestus meil hästi? Meie projekt tekitab eakaaslastes häid emotsioone ning on juba täna toonud noortekeskusele ja meie pisikesele kogukonnale lisaväärtust (näiteks toimus meie piirkonna Õpilasmaleva filmide esilinastus just meie loodud noortekinos ning ruumi on kasutanud ka noorte suvine tantsulaager enda loodud videoklippide vaatamiseks ja analüüsimiseks).  Meeskonna ühine seisukoht on, et me kõik saime kogeda midagi uut: projekti kirjutamine, ajaplaneerimine, käsitöö, kokkulepete sõlmimine, teineteisega arvestama. Oli olukordi, mis panid proovile nii meie meeskonnatöö, kui pingetaluvuse, kuid ühiselt ületasime kõik raskused.. Täna, vaadates tagasi, kinnitame meeskonnaga, et oleme enda üle uhked, oleme jätnud endast märgi Toila valla noorsootöösse.

Meie meeskonna südamesoov on, et ka teised noored saaksid meie projektist innustust ning teeksid midagi oma algatuslikult ära. Olgu selleks noortele suunatud sündmus või mõni muu projekt. Tuleb olla julge ning mõelda kastist välja. Kui Teil on mõni lahe idee, mis vajaks teostust, siis andke tuld!

Kristina Gukk

Projekt „Aadu“ noortekino meeskonna nimel

 

neljapäev, 15. juuni 2017

Noortekino Aadu hubasus lausa kutsub endale külla

Noortekino „Aadu“ meeskonnal on hea meel teatada, et oleme oma kinoruumi komplekteerimisega lõpusirgele jõudnud ning ühtlasi oleme teinud ka esimese „testkinoõhtu“, mis sujus suurepäraselt! Meie filmiõhtut külastanud noored väljendasid ainult positiivseid sõnu käesoleva projekti lõpptulemuse suhtes, ühe sõnul „nagu kodu“. Kino ametliku avamise otsustsime lükata suve lõppu või sügise algusesse, kuna suvisel perioodil on noored hõivatud lõpuaktuste, jaanide, tantsupeo, laagritega.

Meie noorsootöötaja organiseerib juba sügiseks Filmifestivali „Kino Maale“ kaudu tasuta kinoprogramme, mis on tänavu suunatud animatsioonile ja Nukufilmile, kes tähistab oma 60 sünnipäeva. Selle raames on planeeritud kaasata nii Toila valla mõlemad lasteaiad, kool ning lapsevanemad, sest programme on võimalik tellida nii pisematele, kui täiskasvanutele.

Meie noortekino vastu on huvi ülesse näidanud ka kohalik meedia – täna toimub kohtumine Ida-Virumaa ajalehe „Põhjarannik“ ajakirjanikuga.

 

neljapäev, 1. juuni 2017

Tervitame tublisid noori 🙂

 

 

Aadu kinoõhtuid tahaks kindlasti kõik külastada!!

Vahearuanne: 30. mai 2017

Projekt: Noortekino „Aadu“ Voka Avatud Noortekeskusesse

Oleme käesoleva projektiga jõudnud nii kaugele, et helisüsteem, ekraan ja projektor on varsti valmivas kinoruumis koha sisse seadnud. Euroalused on töös – jõudumööda käime neid pärast koolitunde noortekeskuses lihvimas ja värvimas. Õnnestumiseks võib lugeda kindlasti vastutulelikke koostööpartnereid – Jõhvi Stokker ja AutoEkspert, kes kinkisid meile vajamineva koguse euroaluseid. Samuti ka tuttavaid helitehnikke, kes olid asendamatud omaala spetsialistid helisüsteemi paigaldamisel.

Murekohana võib välja tuua ajanappuse, mis kooliaasta lõppemisega on tekkinud. Tagasilöögiks peame ka pehme inventari pikka tarneaega, millega ei arvestanud ning mis lükkab kinoruumi täielikku valmimisaega eeldatust kaugemale.

Kuid meie meeskond ei heida meelt – järgneva nädala jooksul on plaanis euroalused lõpuni tuunida, et viimaste vahendite saabudes, oleks võimalik need otse pakendist oma kohale sättida. Soov on enne jaanipäeva noortekino ametlikult avada ja esimene kaasnoortele suunatud filmiõhtu teha.

Rõõm on täheldada, et meie tegevuse vastu on huvi üles näidanud ka kogukond – suvel Vokas toimuv tantsulaager on avaldanud soovi kasutada ühel laagriõhtul meie ruumi. Vahemärkusena toome välja, et projektorit on õnnestunud juba ühe filmiõhtu realiseerimiseks kasutada, mis toimus koostöös maanteeametiga.

Tänaseks oleme projekti vältel õppinud töötama meeskonnas, mis kohati kisub pingeliseks, kuid oleme õppinud ka pingelistes olukordades kohanema ning teineteisega arvestama. Oleme õppinud pidama läbirääkimisi (koostööpartnerid), planeerima oma aega, kaasama vabatahtlikke. Oleme kasvatanud endas vastutustunnet, tähtaegadest ja kokkulepetest kinni pidamisel (nt. vahearuande tähtaeg).

Kristina Gukk

Projekt „Aadu“ noortekino meeskonna nimel

 

neljapäev, 4. mai 2017

Noortekino “Aadu”

“Nopi Üles“ ideekonkursi abiga soovime luua Voka Avatud Noortekeskusesse filmitoa nimega Noortekino “Aadu”. Usume, et üheskoos filme vaadata ning hiljem nende üle arutelu luua on üks õppe- ja kasvatusprotsesse. Soovime pakkuda eakaaslastele ja noorematele noortekeskuse külastajatele võimalust vaba aja mõtestatud sisustamiseks, teostada väärtuskasvatust, toetada oma arvamuse kujundamist ja julgustada seda väljendama. Peame end väheste võimalustega maapiirkonna noorteks, kellel puudub tihti võimalus saada filmielamusi – lähim kino asub tunnise autosõidu kaugusel (meie vanustel noortel saab takistuseks transpordiküsimus ning rahalise ressursi puudumine).

Hea filmielamuse saamiseks on vajalik nii pilt kui ka heli. Vajalik on ka pind, millele film kuvada (s.o nt ekraan). Mugavaks istumiseks, olemiseks ja hea tunde tekitamiseks oleme mõelnud taaskasutusena luua euroalustest kuni kolmeastmeline diivaninurk. Ent kuna euroalustest ainuüksi hubase keskkonna loomiseks ei piisa vajame vahendeid, et soetada nendele pehmed madratsid, mõned dekoratiivpadjad ja pleedid. Meie projekti elluviimiseks vajalik toetussumma oli 1931 eurot.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.