Nursi piljard

esmaspäev, 16. oktoober 2017

Nursi noorte unistus piljardilauast on täidetud

Projekti viidi ellu 7.märts-23.september 2017.
Korraldajateks olid Mirko Pruus, Tauri Samodelkin ja Ronaldo Mahlapuu.
Piljardit käivad mängimas väga paljud. Isegi vanem generatsioon kes noortekeskusesse väga ei satu, hakkasid peale piljardilauda seda tihedamini külastama.
Piljardi turniirist võtsid osa 16 inimest. Ei tahtnud väga suureks turniiri ajada, ning seetõttu tegime selle oma küla vahel. Oleks olnud ebaaus kui valla elanikud oleks osalenud kuna mõnes kohas on juba piljardi laud tükk aega olemas olnud.
Projekti algus läks enamvähem sujuvalt. Laua otsimine oli küll natuke keeruline, kuid sellega saime lõpuks hakkama. Järgnes mängu lõbu, kus kõik said harjutamas käia. See etapp tõi väga palju mängijaid noortekeskusesse ning noored eemaldusid arvutist et omavahel võistelda piljardis. Kuna
piljardit sai korraga mängida kaks inimest, hakati tihedamini mängima ka lauatennist mis asus piljardi laua kõrval. Kuid siis tuli noortekeskuse suvevaheaeg ning selletõttu lükkus edasi ka meie projekti lõpptähtaeg. Kui noortekeskusel puhkus lõppes, kuulutasime välja ka piljardi turniiri.
Noored kui ka vanemad said kuuaega harjutada enne võistlusi. Võistlused sujusid kiiremini kui algul arvasime kuna oli näha,et liiga vähe on veel mängitud, st. piljardit ei õpi ära kolme kuuga.
Kogu protsessi vältel õppisime, et tuleb teha rohkem eeltööd, nii projekti ellu viimisel kui ka võistluste korraldamisel, ning rohkem aega varuda.
Hästi õnnestus meil laud kätte saada, kui olime leidnud sobiva laua toodi see kiirelt kohale ning kuna laud oli väga raske, tulid noored isegi töölt ära appi lauda üles vedama.
Järgmistele Nopi üles projekti taotlejatele soovitan kindlasti sellist võimalust ära kasutada kuna väga keerulist siin midagi pole ning küsimuste tekkimisel saab alati kiirelt vastused.
Meie projekti eelarveks oli 1100 eurot. Selle sai täpselt nii ära jaotatud nagu alguses plaanis oli. Oleks pidanud arvestama ka lisa kiide ning vahendite ostmisega, kuna palju erinevaid noori käib mängimas ning ikka läheb kiisid katki. Õnneks said lisa kiid ostetud noortekeskuse rahadega.

 

neljapäev, 1. juuni 2017

Nursi piljardilaud on kohal!

Vahearuanne

  1. märts – 31. mai 2017

Projekt „Nursi piljardilaud“ loodi Nursi noorte poolt, kes tahavad Nursi külakeskusesse rohkem tegevusi tuua, et seal aktiivsust tõsta ja inimestel igas vanuses oleks seal rohkem vaba aja veetmise võimalusi.

Projekt sai alguse külakoosolekust, kuhu enamus Nursi küla elanikke kokku tuli, et arutada vaba aja veetmise võimalusi Nursi külas. Ideedest Nopiti üles piljardilaua idee, kuna see idee meeldis kõigile koosolekul viibijatele. Kui varem sai Nursi külakeskuses mängida võrkpalli, korvpalli, lauatennist ja muid erinevaid seltskonnamänge, siis nüüdsest saab seal mängida ka piljardit.

Olime teadlikud „Nopi üles“ noorte omaalgatuslike ideede projektifondist ning me saatsime neile oma idee. Facebooki meeldimised meie ideel täitusid nii kiiresti, et meil ei olnud aega sellele mõelda kust kohast me piljardilaua saame. Lõpuks leidsime koha kust soetada kasutatud piljardilaud koos uue kattega, äärekummidega, pallide ja kiidega. Hind nii suure laua puhul tundus olevat soodne.

Lõpuks toodi meile laud külakeskuse ukse taha. Kuna piljardilaud on raske, siis pidi seda mitmekesi külakeskuse teisele korrusele tõstma. Õnneks on inimesed meie külas niivõrd heatahtlikud ja abivalmid, et isegi töölt tuldi ära. Nii saigi piljardilaud kiire vaevaga üles tassitud. Esimesed mängud tehti kohe peale laua kokkusaamist ära ning varsti on oodata ka piljarditurniiri.

 

reede, 21. aprill 2017

Nursis varsti võimalik piljardit mängida ja õppida

Meie projekti ideeks on osta Nursi noortetuppa piljardilaud, et noortel oleksid mitmesugused võimalused oma vaba aega noortetoas veeta. Lisaks meelitaks piljardilaud ligi ka lapsevanemaid ja teisi vallas elavaid inimesi, niimoodi oleks majas rohkem rahvast ja saaks korraldada piljardivõistlusi.

Nursi noortele meeldib väga mängida erinevaid lauamänge, lauatennist, õhuhokit. Vanemad noored on kaugel koolis ja tulevad tavaliselt nädalavahetuseks koju, oma kodukohta. Ka nende sooviks on, et saaks mängida ka piljardit. Kui majas oleks piljard leiaks veelgi rohkem noori tee Nursi noortetuppa. Erinevad põlvkonnad käivad kokku ja tänu sellele tekivad uued algatused, mida majas võiks teha.

Taotlesime projekti elluviimiseks 1100 eurot.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.