Orava jõusaal

reede, 6. detsember 2019

Mis tooks sinu kogukonnale lisaväärtust?

Projekti nimi: Orava jõusaal

Projekti kestvus: 01.06.2019 – 01.10.2019

Projekti asukoht: Orava kooli võimla kõrvalruumis (Solda tee 22/2).

Projektis meeskond: 2. liikmeline noortegrupp, esindaja ja tutvumisürituse läbiviija.

Esindaja Liina Loosaar on nii Orava noorte- kui ka kultuurikeskuse juhataja. Väga sportlik ja aktiivne inimene. Noortegrupi liikmed Annabel ja Kairiin on kohalikud noored, kes õpivad Orava Koolis. Nad kasutavad oma vaba aega tihti spordiga tegelemiseks ja liikumiseks. Tutvumisürituse läbiviija Markus on endine rammumees, kes omab oma alal mitmeid erinevaid tiitleid. Hetkel on ta treener ning tegeleb hobikorras jõusaaliga.

Tooted tellisime erinevatelt veebilehtedelt, mis kõik tegid meile soodust. Nendeks olid Kaup24, Hansapost, InterSport’, Euronics, Budopunkt, Nordic Digital. Snäkid ürituseks ostsime kohalikust Coop poest.

Projekti eesmärgiks oli luua kohalikele uus võimalus tegeleda spordiga. Selleks soetasime projekti raames vajaliku varustuse ning mahutasime selle Orava kooli võimla kõrvalruumi. Asukohaks sai antud ruum just spordikompleksi läheduse tõttu.

Tehnika valisime välja võttes arvesse, et jõusaalis oleks võimalik treenida kõiki lihasgruppe. Eelarvet paika pannes avaldasid oma arvamust ka kohalikud spordiga tegelevad noored ehk varustust valides arvestasime ka nende huvidega.

Jõusaali varustusse kuulub multifunktsionaalne treeningpink, raskuste hoidik, kükipuur, kangid, raskused, treeningkummid, -rihmad, -pall, muusikakeskus. Taaskasutasime kunagise jõusaali töötavat tehnikat ning lisasime omalt poolt saali kolm erinevat treeningpinki. Jõusaali põranda katsime mattidega.

Jõusaali avasime tutvumisüritusega, kuhu oli kutsutud kõik huvilised. Ürituse plakati postitasime Orava ANK noortekeskuse lehele, kooli ja küla stendile. Üritust juhendas kohalik rammumees Markus Männik rääkides enda kogemustest jõusaalis ning jagades näpunäiteid. Osalejatele pakkusime tervislikke snäkke.

Projektis osaledes saime palju uusi kogemusi: õppisime, kuidas teha hinnapakkumisi, luua sujuvat koostööd, koostada eelarvet, täita paberimajandust. Jõusaali varustust koostades saime uusi teadmisi erinevate treeningviiside ja -masinate kohta ning neid kokku pannes arendasime oma koostööoskusi.

Järgmistele taotlejatel soovitame võtta hetke ja vaadata, mis tooks Sinu kohalikule kogukonnale lisaväärtust ning selle järgi tegutseda. Projekti kirjutades peaksid teadma:

-Projekti jooksul võivad tulla ette ettearvamatuid asju, kuid kõik on lahendatav;

-Järgi kõiki lepingutes märgitud kuupäevi;

-Ära karda küsida hinnapakkumisi, küsija suu pihta ei lööda.

neljapäev, 8. august 2019

Täpne töö ja suured plaanid

Projekti “Nopi Üles” raames elluviidava Orava jõusaali asukohaks sai Orava Kooli võimla kõrvalruum. Seda peale läbirääkimisi just spordikompleksi läheduse tõttu.

Projekti esimeseks punktiks sai eelarve koostamine. Kuna varustus on kallis, siis pidime leidma eelarve kohaseid lahendusi: küsima hinnapakkumisi, otsima erinevalt poodidelt soodsamaid hindu. Asjaolu raskendas hindade pidev muutumine. Varustust soetades jälgisime hinna ja kvaliteedi tasakaalu, et tagada turvalisus jõusaali kasutades.

Peale eelarve koostamist hakkasime kaupa läbi viie erineva internetipoe tellima. Lisaks varasematele soodustustele andsid poed veelgi hinnast alla, mis tähendab, et tekkinud vaba raha eest saame soetada puudu olevat varustust. Selle hulka kuulub kindlasti raskuste hoidik, milleks varem raha ei jagunud. Kuna poodide tarneaeg oli kuni 5 nädalat, siis tekkis vahele lühike paus, kuid peale esimeste asjade saabumist hakkasime koheselt tegutsema. Paar päeva hiljem panime kokku ka viimasena jõudnud kauba. Jõusaali varustusse kuuluvad raskused, kükipuur, kangid ja multifunktsionaalne treeningmasin. Lisaks katsime kogu saali põranda mattidega, et vältida põranda kahjustumist ning libisemist.

Järgmise etapina planeerime ühistreeningut, mille eesmärgiks on huvilistele varustuse tutvustamine ja ohutuse mõttes mõne treeningnipi jagamine. Ühistreeningut hakkab juhtima kohalik hobisportlane. Ürituse reklaamimiseks plaanime riputada kogukonda postreid ja jagada üritust Orava noortekeskuse või Orava kultuurimaja facebooki lehel.

Enne esimest treeningpäeva soovime teha jõusaalile viimase lihvi. See tähendab, et lisame informeerivad postrid, kinnitame seintele kogukonna annetusena saadud redelid ning loome kaustiku, kuhu jõusaalis käiad peavad end märkima. Lisaks pöörame algselt tagurpidi pandud põrandamatid õiget pidi.

Videod jõusaalist:

https://drive.google.com/open?id=1–MC2MOO2ziCod6ysZT6YSx7O2FXbMOu

https://drive.google.com/open?id=1-1_6LW1Uo_d1b9rQrRp9O_avC2xhAPgF

https://drive.google.com/open?id=1eMNW6LQSIyCf3I2oK3UQGTbLPSTp79Fx

https://drive.google.com/open?id=124c_vq74_0doTCp8duUDHcfEQfk6lPl6

neljapäev, 27. juuni 2019

Orava jõusaal

Tere! Oleme Orava noored ning meie noorte seas on suureks huviks saanud treenimine. Kahjuks meie võimalused trenni tegemiseks on hetkel piiratud. Probleemi lahendamiseks taotleme toetust oma kodukoha jõusaali loomiseks. Kohalik jõusaal suurendaks kogukonna ühistegevust, parandaks füüsililist vormi ja vähendaks ekraaniaega. Jõusaali efektiivseks kasutamiseks on plaanis korraldada ühistrenne. Projekti elluviimiseks vajame 2000€, millest 200€ on omaosalus Orava ANK-i poolt ning ülejäänud 1800€ taotleme läbi Nopi Üles projekti. Nopi Üles rahastuse saamiseks vajame teie abi, et koguda kokku 200 like-i.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.