Panga välilauatennis

teisipäev, 2. oktoober 2018

Panga lauatenniselaud on aktiivses kasutuses

Panga noored said kätte NOPI ÜLES projekti käigus omale õue välilauatenniselaua, mida nad ka arktiivselt kasutavad.

Betoonist lauatenniselaud jõudis küll väikese hilinemisega, aga pakub noortele ikkagi väga head vaba aja veetmise võimalust.

Projekti tegevus toimus 07.06.2018-30.09.2018

Selle raames sai ka korraldatud üks suurem üritus, mida noored nimetasid laua pühitsemiseks.

Me suur üritus toimus 27.09.2017

Kuna betoonist laud tuli alles septembris, siis sai ka see kuu alles seda kasutama hakata.

Võistlusest võttis osa päris palju kohalike aktiivseid noori. Oli ka selliseid noori kohal kes ei julenud suure rahva ees mängida, aga oli ka palju kes seda tegid ja võitlusvaim oli suur.

Osa võttis 21 kohaliku aktiivset noort.

Algul oli päris raske noori mängima meelitada, kuna tuul oli tugev. Õnneks ilmataat leebus ja lasi meil me mängud korralikult ära teha. Noored, kes ei tahtnud mängida, olid meeleldi abiks mängijate palle tagasi tooma, mis suure lennuga aeg ajalt lendasid. Kõik noored nautisid me võistluspäeva koos tuule katsumusega, mis väiksematele pakkus palju nalja. Vanemad noored said kaasata nooremaid noori. Oli selgelt ka näha kuidas nad panid omal järjekorra paika kes saab mängida.

Kõige rohkem valmistaski muret laua asukoht. Esialgne koht kuhu pidi laud tulema, sellest me jäime ilma ja päris pikalt otsisime kohta, kuhu me tohiksime selle panna ja kedasvõiks kaasata. Sai räägitud Ridala Põhikooli kehalise kasvatuse õpetajaga, kes tegigi ettepaneku, kuhu võiks see laud sobida ja kus noored saavad seda aktiivselt kasutada ja reketeid ning ka palle laenutada.

Lauatenniselaud sai paigaldatud Ridala Põhikooli territooriumile, kus noored saavad aktiivselt kasutada vabadel tundidel kui ka peale kooli ja osad ka siis kui ootavad bussi.

Laud on igapäevaselt kasutuses. Panga küla kogukond kiitis samuti heaks ja neil samuti hea meel et aktiivsetel noortel on uus võimalus ja hobi mida oma kodukohas saab vabal ajal harrastada.

Me väga täname NOPI ÜLES projekti, tänu kelllele saigi kohalike noorte unistus teoks.

Meie partnerid olid: Sportfever, Kiili Betoon, Haapsalu Lauatenniseklubi ja Kastani Ostukeskus.

Enne me suurt võistlus tegime korralikud ettevalmistused ka. Kohalik leht kajastas samuti Panga küla uuest vabaajaveetmise võimalusest mis aktiivsetel noortel on.

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.laanlane.ee%2F2018%2F09%2F13%2Fpanga-kula-elanikud-saavad-nuudsest-mangida-valilauatennist%2F&h=AT3rVcEONLDI-kpMLKhdh2EXAklz1zqMWP-ai57woELGjFCSaklghhWXbipAZoNy3366Iy7BoJn-N5DNGPgOK_6cK0RTctDMLaVSV5sdzpieMJ2WN8bw2_6_DiiU6w

Kohalikud noored on väga tänulikud et said osaleda NOPI ÜLES konkursil.

Usun et lauda ootab ees veel väga pikad õnnelikud ja lustlikud aastad ning üksinda lauakene ei nukrutse. Suured tänud.

teisipäev, 14. august 2018

Varsti-varsti on laud üleval!

Panga küla Avatud Noortekeskuse noored soovivad saada omale õue lauatenniselaua, kus saab vabas õhus ka vaba aega veeta.

Panga küla noorte suur unistus saab lõpuks teoks. Panga noored soovisid saada omale vahva ajaveetmisvõimaluse välilauatennise kujul. Ja selle nad siis ka nüüd saavad tänu NOPI ÜLES projekti raames.

Noored ootavad pingsalt nüüd augustikuud, mil peaks kaua oodatud lauatenniselaud saabuma.

Kõige suurem probleem on hetkel uue laua asukoha paigutamisega. Kuna meie uus noortekeskus tuleb uude majja, kus käib veel korralik ehitus, siis selle õige asukoha paigutus õue on veidikene veel lahtine, kuhu täpsemalt tuleb. Lubati, et õigeks ajaks saab kõik korda ja laual on olemas õige ja sobilik koht.

Oleme positiivsed ja ootame oma uut mänguasja millega saab mängida ja loodame et vahva laud toob veel rohkem noori kokku rõõmsalt aega veetma ning ka uusi tutvusi looma. Kõik noored on oodatud meiega ühinema.

 

reede, 6. juuli 2018

Panga välilauatennis

Hei, hei kõik lahedad inimesed! Vajame just SINU abi!

Oleme aktiivsed noored, kelle suur soov on muuta oma vaba aeg veelgi mitmekesisemaks ja aktiivsemaks. Oleme Nopi Üles projekti raames sammukese lähemal oma suure soovi täitumisele ja loodame saada Panga külla väli lauatenniselauda.

Panga küla asub Haapsalu kesklinnast 15 kilomeetri kaugusel – nii ligidal, aga samas nii kaugel! Meie eesmärgiks on luua oma kodukohta nii noortele kui ka täiskasvanutele mitmekesisemad ja põnevamad vaba aja veetmise võimalused.

Väline lauatenniselaud on avatud igal ajal ja kõigile soovijatele. Tule mängima kasvõi koos vanaemaga! Koostöös Panga küla Avatud Noortekeskuse ja MTÜ Ridala Spordiklubiga on planeeritud ka tegevuskava ja vahendite kasutamine.

Et meie suur soov saaks tõeks, on meil vaja koguda sellele postitusele 200 like. See ei olegi nii palju, aga samas võib just SINU hääl jääda puudu. Viska meile Like!

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Link videole: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/652824058395167/