Pärnu-Jaagupi kinoõhtud

kolmapäev, 12. detsember 2018

Pärnu-Jaagupi kinoõhtud jätkuvad 🙂

Tänaseks on meil toimunud 3 üritust.

Esimene neist toimus 21. september. Esimese kinoõhtu kohta läks meil väga hästi. Vaatasime filmi “Laanetaguse suvi”. Pakkusime head-paremat ja vaatama tuli 14 inimest. Kahjuks ei olnud nende seas ühtegi täiskasvanut.

Järgmisena plaanisime terve vaheaja näidata “Kino maale” projektis Eesti multifilme. Kuid ilmselt vaheaja tõttu ei olnud peaaegu ühtegi multikavaatajat. 26. oktoober vaatasime koos Tootsi noortega õudukat “The Conjuring 2” ning kaks pisemat vaatasid “Lepatriinude jõule”. Kokku oli meid 12.

8. november tegime mõnusa filmiõhtu meie 4H klubiga, kus tutvustasime uutele liikmetele 4H tegevust ja vaatasime filmi “Koera elumõte”.Seal oli meid kohal 13. Tellisime juurde veel 3 kott-tooli.

Meie edasine plaan on kindlasti jätkata kinoõhtutega. Nägime, et kui midagi on tasuta ja saab süüa, on noored kohal. Kõik, kes kinoõhtutel käisid lahkusid positiivse meelega ja kindlasti jäid ootama uut kinoõhtut. Kinoõhtud on kindlasti vajalikud, sest noored on koos ja peale filmi on alati mõnus atmosfäär ning juturing.

Sellest projektist saime me positiivse kogemuse, mis annab tahet teha veel kinoõhtuid ning kirjutada projekte. Õppisime, et vahepeal tuleb ära jätta midagi, et midagi korraldada. Ning kindlasti tuleb asjad teha ära võimalikult kohe, mitte jätta neid viimasele hetkele. Meie tiim soovitab kõigil noortel, kellel on mõni idee, kirjutada projekte. Proovimisest ei ole midagi halba ning kui esimene kord läbi kukud, ei ole mõtet alla anda. Julgege eksida!

kolmapäev, 19. september 2018

Esimene kinoõhtu 21.september kell 17.00

Siiamaani on meil enam vähem hästi läinud, kuid mõned probleemid on siiski esinenud. Esimene takistus oli tehnika soetamine. Kuna vallavalitsuses olid suvepuhkused, jõudis raha meieni oodatust hiljem. Seetõttu pidime edasi lükkama esimese kinoõhtu. Üks väiksem takistus tekkis kõlarite tellimisega. Nimelt oli mudel, mida me soovisime otsas ja pidime leidma mujalt teised kõlarid. Aga leidsime õnneks kiiresti uued.

Tänaseks on meil saabunud kõik tellitud vahendid.

Edasine plaan on teha esimene kinoõhtu 21. septembril kell 17.00.

Ning plaanime ka tellida juurde 2-3 kotttooli.

kolmapäev, 18. juuli 2018

Pärnu-Jaagupi kinoõhtud

Pärnu-Jaagupi noored armastavad väga kinos käimist, kuid selleks peame, et kinno minna peame sõitma 30 kilomeetrit Pärnusse. Pärnu-Jaagupi Noortekeskus on väga mõnus koht, kus kinoõhtuid korraldada, aga kahjuks puuduvad meil vahendid. Kui saaksime endale vahendid, siis oleks võimalus käia ja näha filme ka nendel noortel kellel pole võimalust sõita Pärnusse ja osta kinopilet. Kaasame ka lapsevanemaid – näiteks “filmiõhtu isaga”, vanad Eesti filmid perekondadega, Halloweeni õudukas jne. Filmidele järgnevad ka aruteluringid.

Taotlesime 1020€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.