Pirita virtuaalreaalsus

teisipäev, 11. veebruar 2020

Hoia motivatsioni kõrgel, sest tulemus on seda väärt!

Projekti nimi: Virtuaalreaalsus Mähe Vaba Aja Keskuses

Projekti aeg: 12.09.2019-12.01.2020

Projekti meeskond: algselt oli meid viis, projekti lõpuks jäi meid järgi kaks. (Kaspar, Angeelika)

Projektis osalejad: osalejaid oli kokku 104, projekti algus oli raske ja uus. Pidime palju õppima koostööd ja üksteisega arvestamist. Hiljem saime sellest üle ja algasid saavutused.

Projekti partnerid: meie projekti partneriks on Mähe Vaba Aja Keskus, aitasid meie ideed ellu viia, abistasid nõu ja jõuga.

Peale laikide kokkusaamist, saime rahastuse ja alustasime vahendite otsimist ning soetamist. Parima hinna otsimine oli väga ajakulukas, vahepeal tekkis motivatsiooni langus, aga see sai ületatud. Seadmete kättesaamine võttis kaua aega kuna arveldamist oli palju. Peale seadmete saabumist alustasime nende ülesseadmist ja sellelgi olid mõned takistused ees, nimelt pidime otsima ühe spetsiifilise lisa juhtme oma arvutuile, et kõik toimiks. Peale juhtme saabumist lõpuks saime VR toa tööle ja saime sellega juba mängida. Umbes 4 päeva hiljem korraldasime avamisürituse, kus tutvustasime kogukonna noortele meie VR tuba, nad said seda testida ja uudistada, kuigi meil veel ei olnud kõiki soovitud mänge. Teiseks üritusena lõime kaasa kultuuriõhtu korraldamisel, kus said noored näha läbi virtuaalsuse Venemaad. Noortele paistis see võimalus väga meeldivalt. Peale seda õnnestus meil mänge juurde saada ja korraldasime Mähe Vaba Aja Keskuses noorte jõulupeo, seal toimusid virtuaalreaalsuses võistlused.

Meie õppisime:

Angeelika: mina õppisin projekti kirjutama ja koostama, meeskonna tööd, ajaplaneerimist, õppisin plakatit kujundama. Tunnen ,et muutusin projekti käigus julgemaks.

Kaspar: mina kasvatasin oma sihikindlust ja läbirääkimis oskust, arenes suhtlemisoskus, sain rohkem aimu VR komplekteerimisest ja arveldamist, sain praktiseerida koolis õpitut, arenes tiimitöö oskus.

Kogukonnale paistis idee meeldivalt, isegi Facebookis toetas linnosavanem meid oma laigiga. Kasuks on tutvuda VR toaga ja et on olemas selline äge võimalus mängida tasuta virtuaalreaalsust. Linda(11a) ütles, et talle väga meeldib seal mängida kuna teistes kohtades ta ei saa seda mängida. Janek(17a) ütles, et suht cool on.

Ettepanekud teisetele taotlejatele:

+ Et koostöö toimiks, suhtlema tihti üksteisega.

+ Hoidma motivatsiooni kõrgel, sest tulemus on seda väärt.

+ Olge kannatlikud!

VR toa võistluse toimumisest: Pirita lehes https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=pirita20191025.2.15.1&srpos=58&e=——201-et-25–51–txt-txIN%7ctxTI%7ctxAU%7ctxTA-m%c3%a4he+vaba+aja+keskus+mis+toimub————

reede, 6. detsember 2019

Huvilised käisid uue võimalusega tutvumas

Tegevused on siiani läinud hästi. Avasime 29.10 VR toa ja kohal oli umbes 15 inimest. Nendele meeldis mängida selles toas. Hästi kaua läks aega nende vahendite kätte saamisega. Kokku saime pandud kõik ilusti. Kohtusime umbes nädal aega enne avamist, et kokku panna vr komplekt. Meil ei olnud akutrelli, et seina puurida auk siis pidime kruvikeerajaga seda tegema. See võttis meil päris palju aega, sest sein oli kõva. Kui kõik osad olid õhtuks kokku pandud siis avastasime, et meil on puudu üks kaabel, mille leidmine võttis meil mitu päeva.

Eriti hästi on meil õnnestunud meeskonna töö. Kaspar on tugev tehnikas ja me mõlemad ürituse korraldamises.

Vahendite ootamine võttis kaua aega, ja steam kaarti polegi veel õnnestunud kätte saada.

Tuba on valmis ehitatud, järgmiste sammudena proovime saada steam kaardi, dekoreerida tuba ja korraldada veel mõned üritused. Kokku on lepitud vene kultuuriõhtu toimumine 22.novembril ja siis selle ürituse käigus saab päriselt näha Venemaad, samuti on tulemas ka 6.detsembril Austria kultuuriõhtu.

Oleme siiani õppinud: Angeelika: Olla selle projekti vastutaja, aja planeerimist, ürituse korraldamist. Kaspar: õppisin projekti juhtimist ja kirjutamist, sain rohkem tuttavaks arvuti paigaldamisega. Sain rohkem kogemusi meeskonnatöös.

reede, 20. september 2019

Pirita virtuaalreaalsus

Meie oleme Pirita noored, kelle visiooniks on luua Mähe VAK-i üks huvitav virtuaalreaalsus tuba. Esmalt teeme koos teiste noortega vanast arvuti ruumist VR-toa ning järgnevalt teeme koos mitmesuguseid ägedaid tegevusi. Selles toas hakkame korraldama teemapäevi, üritusi ja seal saab ka lihtsalt vabal ajal mängimas käia. Samuti on tuba noortele, kellel ei ole võimalus külastada rahalisi virtuaalreaalsuse keskusi.

Meie vanustele pole hetkel selles piirkonnas noortekeskustes millegi huvitavaga tegeleda. Leidsime, et Mähe VAK-is on üks kasutu tuba, millest saaks luua virtuaalreaalsus toa. See muudaks noorteka meie vanusele ka huvitavamaks. Projekti elluviimiseks vajame 1800€ toetust ja 200 like jõudu.

Palun jagage ja likege meie ideed, et see äge projekt saaks teoks!

Noorte piirkondlike omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Link videole: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/774968122948383/