Prillimäe noortemajakene

teisipäev, 14. august 2018

Projekt, mille viis läbi terve kogukond!

Projekti nimi: Salutaguse noortemajake

Toimumise periood: 26.04.2018-30.09.2018

Asukoht: Raplamaa, Kohila vald, Salutaguse küla, Kaljo

Korraldajad/meeskond:

Projektijuht Kerttu Veskimeister

Tel:58141651

Meil:k.veskimeister@gmail.com

ik:49510120213

Projektijuhi abi

Katrin Ilau

Kohila valla noorsootöötaja

Tel:55 682172

katikessu33@gmail.com

ik:47902200285

Meekas & Company OÜ

Reg: 12617898

Aadress: Raplamaa,Kohila vald, Salutaguse küla, Kaljo talu 79745

Janek Veevo

Juhatuse liige

Ik:37906110315

Osalejate arv: 36 (koos kogukonna ja noortega, kes olid abiks maja viimistlemisel)

Kasusaajate arv: 148( isikute arv, kes on osalenud meie üritustel ja kogukonna/noorte õhtutel)

Üritused, mis on toimunud:

1.05-5.05 Salutaguse talgud (kogukonna inimestega ja noortega koos sai maja püsti,katuse peale ja esimesed värvimised)

18.06.2018 Prillimäe lasteaia lõpupeo üritus.

Meisterdamine ja rattaraja külastus.

1.06.2018 Lastekaitsepäev Salutagusel (esimene suur pidu koos Prillimäe lasteaia laste ja Salutaguse perede ja noortega)

Salutaguse noorte-ja kogukonnamaja avamine.

14-16.06.2018 Noored valmistuvad Hageri kihelkonna muuseumi avamiseks.

17.06.2018 Muuseum „Kaljo ja Saluatguse leiud 1939-2018“

14.07.2018 Filmiõhtu lastele ja korraldasid kohalikud noored

28.07.2018 Filmiõhtu täiskasvanutele.

Maja on kasutatud kogukonnas koosoleku pidamiseks ja plaanis on juba palju uusi üritusi ja ka koolitusi just kogukonnale ja lastele.

Partner,kes ehitas maja :Palgipoisid OÜ

Maksumus: 2000.04 eur

Partnerid,kes veel osalesid meie maja valmimise protsessis, soovisid,et avalikult nende nimesid ei mainita.

Partnerite/kogukonna/noorte poolt saime värvi majale,katuse ja maja püstitamiseks vajalikud pinnasetööd ja korraliku aluspõhja ehk kruusa ja liiva.

Sisustatud on maja kogukonna inimeste käest saadud mööbli ja uhke raamaturiiuli ja raamatutega.

Noored õppisid, et alati on sellistes projektides asju ja tegevusi, mida alguses ei oska aimata.Näiteks, et üksi maja tellimusest ei piisa vaid eelnevalt on palju eeltööd ja neid ei osanud nad oodata. Selleks, et see maja ka püsiks on vaja leida veel võimalused selle viimistlemiseks jne. Õnneks on meil üks armas ühine ütlus”Probleemid on selleks, et neid lahendada” ja tänaseks on kõik algselt suured probleemid leidnud lahenduse! Kindlasti oli selles projektis võimalus kõigil midagi õppida ja edaspidi mõelda rohkem ja suurema grupiga kõik eelnev ja järgnev suuremalt läbi.
Teistele, kes alles alustavad oma projekti kirjutamist, et kindlasti jääge enda ideedele kindlaks ja kõikidele takistustele vaadake, kui võimalusele midagi uut õppida ja kogeda!

kolmapäev, 27. juuni 2018

Vahel lihtsalt on vaja asjad teha selleks, et teha midagi suurt ja head!

Maja valmimisel olid enamasti abiks noored, nii värvimisel, mööbli ja raamatute korrastamisel ja maja ümbruse puhastamisel võsast. Katuse aitasid peale panna suuremad poisid ja üks lapsevanem oli neile nõu ja jõuga abiks. Kohila vald aitas meid killustikuga, et majale kenasti korralik “vundamendi killustiku alus” saaks tehtud. Majale värvid kinkis Sadolin AS.Maja uksele sai tehtud Hageri kihelkonna värvid ja värvide segamiseks tegi Sadolin noortele värvisegamise koolituse, mille tulemusel noored ise segasid kohalikus ehituspoes valmis värvid. See oli igati põnev ja lahe koolitus! Tegemist oli palju ja keegi kordagi ei öelnud, et ei viitsi või ei taha enam. Tulemus sai kindlasti parem, kui julgesime loota!!!!

Meie maja ehitaja Palgipoisid Oü, kellega oli väga meeldiv koostöö, sest nii kui me saime vastuse rahastuse kohta, siis kohe olid nad valmis meie maja valmis ehitama. Oleme ausad, et eks selle maja väärtus on siiski suurem (ega ma õiget summat ei tea), aga mainides, et see valmib noortele/lastele enamasti kasutamiseks ja kogukond saab sellest ka osa, siis öeldi, et me teeme selle maja valmis ja teile jätame viimistluse ja vahest lihtsalt on asjad vaja teha selleks, et sa tunned, et oled teinud midagi suurt ja head! Super ettevõte on see Palgipoisid OÜ!

reede, 18. mai 2018

Prillimäe noortemajake

Talgute korraldamine ja läbiviimine on meie noorte ja kogukonna ühine kokkutoov tegevus. Palju on ühiselt puhtamaks tehtud kodukanti, loodud võimalusi noortele ja lastele jne. 2012. aastal toimusid meil mõttetalgud ja sealtalates oleme ühiselt proovinud neid ideid teostada.

Üks suur idee oli luua metsa rattarada ja jalgpalliväljak sinna kõrvale. Tehtud! Järgmine mõte oli, et ühiselt luua väike majake, mis oleks nii noortele, kui kogukonnale kasutamiseks ja nii see mõte ketras meie peas, kuni meie noored kirjutasid projekti “Nopi Üles” konkursile. Põhjus miks seda maja on vaja noortele on see, et “vihm ei oleks takistuseks ja põnevad tegevused saaksid jätkuda!”.

Kogukond saab võimaluse eakatel teha oma töötubasid, kohtumispaik kindlastikogu kogukonnale ja veel rohkem ühiseid üritusi, perepäevasid jne. Miks ei võiks seal elada talvel jõuluvana, et rõõmustada Prillimäe, Põnnipere lasteaia lapsi!?

Suvemaja aitavad sisustada raamatute ja mööbliga kogukonna inimesed ja värvi meie majale kingib Sadolin AS, Janek Veevo,Katrin Ilau, Kaljo talustannavad koha, kuhu majake püstitada ja aitavad noorte juhendamisel ja projekti õnnestumisel. Suvemaja aitab meil ehitada Rabiverest “Palgipoisid” Oü.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Link videole: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/636403856703854/