Rõngu helitehnikaring

kolmapäev, 5. detsember 2018

DJ-kool jätkab tegevust!

Meie projekti nimi on Muusikaga käsikäes, projekti toimumise periood oli 15.06.2018-24.08.2018.

Meie Dj-koolis osales 5 poissi ja 5 tüdrukut, eelnevalt ei olnud meil kokkupuudet DJ tehnikat. Me saime oma DJ kooli tööle peale vahearuande esitamist.

Meie parteriteks olid Rõngu avatud noortekeskus ning Rõngu rahvamaja. Noored said proovida muusika miksimist ning said ka selgeks DJ tehnika, lisaks sellele käisime me ka Tartu muusikamajas, kus meile näidati stuudio tehnikat.

Meil õnnestus hästi see, et meil oli DJ koolis üllatavalt palju DJ huvilisi, probleeme meil ei tekkinud, me õppisime läbi projekti tundma heli ja dj tehnikat. Kogukond sai kasu et neil on olemas enda isiklik(ud) DJ(eid).

Ettepanekud järgmistele taotlejatele, et olge täpsed ning tehke vahe ja lõpparuanded õigel ajal ära, ning tehke rohkesti pilte ja olge õnnelikud, kui te olete selle projekti raha saanud ja nautige seda. Kuludeks olid suupisted ja õpetaja. Projektis osales kokku 10 noort. Noorte plaanid olid minna edasi õppima DJ kooli, et juurde saada rohkem kogemusi nii dj alal, kui ka helitehnika.

 

reede, 28. september 2018

Varsti tuleb noortepidu!

Projekti nimi on meil Muusikaga käsikäes, projekti asukohaks on Tartumaa, Elva vald, Rõngu alev valga mnt 12.

Siiani on läinud meil suhtelisest halvasti, kuna selle ajaga on olnud meil 1 pidu, kus ma olen käinud, aga nüüd on tulemas ka teine pidu, mis toimub oktoobri kuus. Hästi on meil õnnestunud see, et meil on umbes 5 noort, keda huvitab muusika miksimine.

Probleemideks on see, et meil ei ole olnud nii palju sündmusi kus djpulti kasutada. Tehtud on meil ainult väike puldi katsetus, kus noored said pulti katsetada ning muusikat miksida; järgmiseks sammuks on meil noortepidu nagu eespool mainitud. Oleme õppinud kuidas kasutada heli/dj tehnikat ja kuidas teha pidusid djpuldiga. Abi meil poleks vaja enam, kuna meil on kõik olemas, pilte ning videoid meil kahjuks pole, aga üritame järgmiseks korraks ka need saada.

 

neljapäev, 21. juuni 2018

Rõngu helitehnikaring

Me tulime sellele ideele noortega läbi erinevate tegevuste. Oleme osalenud erinevatel noorte sündmustel, kus oleme olnud olukorras, kus tuleb teistele noortele muusikat mängida ja veidi õhtut juhtida. Olemas on selleks olnud väike analoog helipult, mille taha saab panna lihtsalt arvuti. Et pidu noortele põnevaks teha ja korraldada ise noortele vahvaid pidusid on meil puudu tehnikast. Õigemini korralikust DJ puldist. Meie soov on alustada DJ kooliga, et peale kasvatada noori, kes oskasid kasutada tehnikat ja oleksid võimelised korraldama teistele noortele vahvaid pidusid.

Kogukond võidab aktiivsed noored, kes soovivad midagi korraldada teistele noortele. Noorte teadmised kasvavad ja oskavad paremini tehnikat kasutada. Me korraldame võimalikult palju töötubasid, et noored õpiksid tehnika kasutamise selgeks ja oskaksid teistele noortele korraldada pidusid. DJ kool võiks kasvada tulevikus üldiseks heli- ja valgustehnika huviringiks. Samuti õpiksid noored tulevikus ka stuudiotööd, sest peale Rõngu rahvamaja remonti on tekkinud Rõngu piirkonda korraliku sisustusega noormuusikute stuudio.

Taotleme 2000€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.