Rõuge valla võrkpalliturniinid

kolmapäev, 7. september 2016

Rõuge vallas sai õhtupimeduses võrkpalli mängida

Rõuge valla õhtused võrkpalli võistlused Rõuges, Viitinas ja Nursis toimusid ajavahemikul 17-19 august. Ettevalmistused algasid juba 1.augustist. Korraldajateks olid Sirli Jaaska ja Maris Mägi. Erinevates kohtades osales erinev arv inimesi. Rõuges osales 14 inimest, Viitinas 15 ja viimases kohas ehk Nursis osales üle 20 inimese. Võistlused toimusid õhtu pimeduses, ainsaks valguseks oli võrgule paigutatud tuled. Iga mängu lõpus sai võitja meeskond auhinnaks šhokolaadid ja peale viimast mängu said kõik osalejad auhinna.

Partneriteks olid Nopi Üles projektifond, Rõuge vald, Rõuge Avatud Noortekeskus ja Nursi Noortetuba.

Meie töökäigu kirjeldus:

Kõige alguses koostasime projekti, peale seda jagasime ülesanded, panime paika mängude kuupäevad, koostasime kuulutuse ja facebooki ürituse, et seda rohkem reklaamida. Ostsime tuled, auhinnad, võrkpallivõrgud ning pallid. Igal päeval enne mängu paigaldasime võrgule tuled ja peale rahva kogunemist koostasime segavõistkonnad. Peale mängude lõppu koostas Sirli reitingu ja postitas selle ka facebooki, kus kõik seda näha said. Nursis kus oli viimane mäng tegime kiire reitingu kokku liitmise ja saime teada kes võitsid esikolmiku. Peale seda tegime oma tööst omavahel kokkuvõtte ja kirjutasime aruande.

Kõige paremini õnnestusid pallimängud ja reitingu koostamine. Probleeme tekitas aja leidmine projektiga tegelemiseks. Läbi projekti õppisime suhtlema erinevate inimestega  erinevate suhtluskanalite kaudu, reitingu koostamist ja võrkpalli punkti tabeli lugemist, seda kuidas planeerida aega paremini ja koostada kuludearuande vormi.

Ettepanekud järgmistele taotlejatele oleks, et nad planeeriksid kõik sammud juba varakult ette ja tegeleks projektiga nii palju kui võimalik.

Projektifondi “Nopi Üles“ projekti „Valgus öös“ tegevuste elluviimist rahastati haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

 

esmaspäev, 15. august 2016

Rõuge vallas on varsti võimalik pimedas võrkpalli mängida

Siin jälle Maris ja Sirli!

Meie projektiks on õhtused võrkpalli võistlused. Need saavad toimuma meie kodukohas, Rõuge vallas asuvatel volleplatsidel Rõuges, Viitinas, Nursis. Kuna varasemalt on toimunud ainult päevased võistlused, siis meie mõtlesime, et muudame võrkpalli veelgi põnevamaks ja mängime seda õhtul kui on juba hämar. Selleks paigutame võrkudele ja piiridele tuled.

Siiani on projektitegevused läinud hästi. Oleme suhelnud paljude inimestega, küsisime nõu elektrikult, millised on kõige paremad tuled ja kuidas neid on kõige parem ühendada, kirjutasime oma vallavolikogu esimehele, kes tegeleb võrkpalliga ja olnud päevastel võrkpallivõistlustel meeskondade kokkupanija ja arvestaja. Palusime abi võistlustel meeskondade moodustamisel, punktide panemisel ja tabeli koostamisel. Ta oli lahkesti nõus.
Kõige paremini on õnnestunud koostöö meie noorsootöötajaga, kes on meid sõidutanud edasi-tagasi ja olnud abiks oma nõu ja jõuga.

On ka väikesed tagasilöögid. Meil tekkis probleem valgustite osas. Poodides käies selgus, et ei ole neid tulesid, mida me alguses plaanisime kasutada. Elektrikuga suheldes selgus aga, et need ei olegi just kõige paremad, sest ei peaks löökidele hästi vastu. Tulede probleemi lahendasime nii, et elektrik rääkis läbi ühe elektrimaterjalide müügiga tegeleva firmaga, kes pakkus omakorda välja kõige parema lahenduse. Kahjuks ei olnud neid valgusteid kauplusest saada ja need tuli tellida. Seetõttu lükkusid edasi ka võrkpallivõistluste toimumise kuupäevad.
Praeguseks oleme paika pannud kuupäevad ja kohad, kus mängud toimuvad. 17. augustil toimuvad võistlused Rõuges alevikus asuval võrkpalliplatsil, 18. augustil Viitina külakeskuse juures ja 19.augustil Nursi külakeskuse juures.

Olemas on võrkpall võrgud ja võrkpallid. Valgustid on kohale jõudnud ja oleme paika pannud kellaaja millal mängud peaksid hakkama. Oleme koostanud facebooki ürituse mida saate näha siit:

https://www.facebook.com/events/239453806449405/?notif_t=plan_user_associated&notif_id=1471197151449784

Järgnevateks sammudeks on teha proov valgustitega ja vaadata kuidas need toimivad, osta ära auhinnad ja seejärel läbi viia üritused, teha pilte ja lõpuks kirjutada aruanne ja kogu tehtud töö kokku võtta.

Oleme õppinud projekti läbi viies, et aega peab planeerima väga hästi ja peab arvestama ka igasuguste tõrgetega. Tekkinud on ka suurem vastutustunne ja oleme muutunud julgemaks ja paranenud on suhtlusoskused.
Lisatoeks vajaksime veel ühte inimest kes tegeleks korraldamisega, kuna Maris on oma kodukohast eemal tööl ja ei saa nii palju aidata kui tahaks ning Sirli on seotud ka teiste projektidega, mis samuti nõuavad tegemist. Kuid me usume, et saame hakkama kuna oleme juba nii kaugele jõudnud.
Pilte me siiani pole teinud, selle oleme täiesti ära unustanud.
Soovime teile ilusat augusti kuu lõppu!
Päikest!

Projektikonkurssi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

 

teisipäev, 12. juuli 2016

Rõuge aleviku võrkpalliturniirid

Tere! Siin Maris ja Sirli ning meie ideeks on korraldada öised võrkpalli turniirid Rõuge valla neljas suuremas külas, Nursis, Viitinas, Sännas ja Rõuge alevikus. Turniirid toimuksid hämaras, et saavutada plaanitud effekti mis on näha ka meie postril. Selleks me paigutame võrgule ja platsi piiretele tulukesed, soetame pallid ja võrgud ning ootame rohket osavõttu.

Kogukonnale tuleb see kasuks nii, et noored ei tee suveõhtutel  lollusi vaid veedavad aega koos sporti tehes. Kuna Rõuge vald kogub ka tervisetunde, siis aitavad kõik kes osalevad kaasa tenniseväljaku loomisele. Võrkpall sobib nii noortele kui vanematele ja meie  kogukonna veel parema läbi saamisele aitab ühine õhtune  mängimine igati kaasa. Võrkapalli platse on vaja ka koristada, kuna need pole kõige paremas seisukorras. Kodukoha muudavad kaunimaks korras ja hooldatud võrkpalli platsid. Korras  kodukoht loob hinges hea ja koduse tunde, mis toob kodukohast välja rännanud inimesed tagasi ja jätab kindlaks kohale kus me

oleme kasvanud.

Päikest teile kõigile! 🙂

Noorte piirkondlike ideede projektifondi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Posted by PaideAvatudNoortekeskus at 05:40 Kommentaare ei ole:

Labels: Rõuge valla võrkpalliturniirid